Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Evés kérdés? Tudom, elrontotta...

Evés kérdés? Tudom, elrontottam. De mi lehet a megoldás? Többi lent.

Figyelt kérdés

Szeretném, ha nem cseszegetéseket kapnék csak!

Szóval 16 hónapos múlt a Kislányom és az evések katasztrofálisak... Egy darabig elül az etetőszékében, aztán addig nem hajlandó enni, míg ki nem veszem. Onnantól kezdve mászkál az étkezőben és úgy eszik. Ha eszik...

Úgy érzem, ez egy ördögi kör. Ha azt akarom, hogy egyen, engedek neki. Ha nem, nem eszik többet. Tudom, éhen nem halna, de amúgy sem egy nagy evő, azért is találtam ki már mindenfélét, ami lefoglalja evés közben. Igazából attól félek, hogy ha ez így marad, gond lesz a bölcsiben. Szerintetek mit tegyek? Egyen addig amíg ül a székében, aztán ha ki akar jönni ne is adjak neki többet?

Köszönöm előre is!


2011. jan. 17. 15:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Először is: Mivel rájöttél, hogy ez így nem jó, már a fél problémát leküzdötted. Mindenki követ el hibákat, ki így, ki úgy, és minden első gyerekes anyuka "kezdő", szóval ne aggaszt magad.


Szerintem meg is fejtetted a kommented végén: etetőszéken kívül már ne adj neki. Legyen meg a napi 5 étkezés, 2,5-3 órát ő már kibír. Inni adhatsz neki közben is (bár ha nagyon édes, vagy magas gyüm.tartalmú itallal kínálod, az is csökkentheti az étvágyát), tehát inkább víz, híg gyüm.lé, vagy tea, nem cukrosan.

Ha ebédre "nyammog", az uzsonnát picit előbbre hozhatod, és akkor nem fog éhezni biztosan. Így szép lassan beálltok egy rendszerre.


Nálunk már két gyerekkel is működik. :o)

2011. jan. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem kell izgulni az én lányom is ilyen volt. A bölcsiben úgyis utánozza a többieket és nem fog járkálni. Ha kiszáll a székből fejezzétek be az evést és ennyi.
2011. jan. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Csak vizet iszik, uzsihoz tejet, ha kér. Vajon mennyi ideig tart, míg átszokik az új módszerre? Elég makacs, félek egy kicsit belevágni...

Köszi, hogy nem ugattál le! :-)

2011. jan. 17. 15:32
 4/6 A kérdező kommentje:
Másodiknak is köszönöm, kicsit megnyugodtam, hogy van remény! :-)
2011. jan. 17. 15:32
 5/6 anonim ***** válasza:

Mielőtt beülteted az etetőszékbe, mondd el neki, hogy hogyan lesz, egyszerű szavakkal, ő már érti, még ha úgy csinál majd, mint aki nem, akkor is... :o)

És amikor kiveszed onnan, akkor is mondd, hogy ok, most kiszállsz, és vége az evésnek.


Hamar rájön majd, hogy komolyan gondoltad, lényeg, hogy legyél következetes elhatározásodban, mert ha az átszokás alatt "meginogsz", akkor lassabb és nehezebb lesz. Egyébként nehéz lenne megsaccolni, mennyi idő kell, lehet, hogy csak egy nap, nem tudni. :o)


Arra a pár napra ne időzíts vendégeket, és akkor meg van oldva. :o)

első

2011. jan. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Oké, köszi. Igyekszem!!!
2011. jan. 17. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!