Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, ti mikor adjátok/adtá...

Anyukák, ti mikor adjátok/adtátok bölcsödébe gyermekeiteket?

Figyelt kérdés

Kisfiam másfél éves lesz, amikor elkezdi.Van olyan köztetek, akinél hasonló korú volt?Mik a tapasztalatok?

Sajnos, kapok hideget-meleget, hogy elég korai stb.Nem hiszem, hogy korai lenne, és őszintén, én már várom, hogy vissza mehessek dolgozni, illetve ha nem várnám, akkor is vissza kellene, mert a törlesztőrészletet bizony fizetni kell.Miért érezzem, akkor rosszul magam azért mert várom a visszatérést?


2011. jan. 19. 07:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem másfél évesen már nem annyira picike, hogy ne lehessen bölcsibe adni. Az én kisfiam 2 éves lesz (illetve pontosan 23 hónapos), amikor megy bölcsibe, én meg vissza dolgozni.

Az már más kérdés, hogy azt, amit a szomszédasszonyom megcsinált, én képtelen lettem volna rá: kisfia 11 hónaposan már ment minden nap a nagymamához, anyuka meg visszament dolgozni, reggel 7-től este 7-ig nem is látja a gyereket. Az, hogy ne én lássam az első lépteit, ne én halljam az első szavait, az nekem nem menne.

De másfél évesen szerintem egyáltalán nem gáz, pláne, hogy valamiből élni is kell, és az anyagiak elég erősen közbeszólnak. Csak a gyerek javát akarod, nem? :)

2011. jan. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Kisfiam 19 hónapos és két hét múlva kezdi a bölcsit.

Én is elsősorban a pénz miatt megyek vissza dolgozni, ha tovább itthon maradok akkor sosem fogunk elköltözni a panelból... És kezdtünk már mindketten belesavanyodni az itthonlétbe.

Nem tartom korainak, szerintem jól fogja érezni magát a bölcsiben. Engem szerencsére a családom ebben támogat, csak 1-2 ismerős kismama nézett rám úgy mint a véres késre, de ez nem különösebben izgat. :-)

2011. jan. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

Anyáink már 8-9 hónaposan,vagy még előbb is bölcsibe adták a gyerekeiket. Sem a gyerekeknek nem ártott,sem az anya-gyerek kapcsolatnak! Sőt! A picik hamarabb lettek önállóak,jobban beilleszkedtek később is az oviban-iskolában,mint a mai elkényeztetett gyerekek.

Örülhetsz,hogy van hova visszamenned!

2011. jan. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam 1 eves lesz amikor bolcsibe megy. Ismeretsegi koromben is hasonlo korban mentek/mennek a babak +/- 2 honap. Egy anyanak mindig korai mert nehez "elvallni". :)

Nallunk is elsosorban az anyagiak miatt tortenik igy sajnos.

2011. jan. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
szeptemberben fog bölcsibe menni,akkor lesz két éves
2011. jan. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szeptemberbe megy, 20 hónapos lesz akkor.
2011. jan. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom 1 évesen ment bölcsibe. Szerintem nem volt sem korai, sem késői, ezt nem lehet megítélni. Lényeg, hogy Ő azóta is jól érzi magát ott. :-) Két hét múlva lesz 2 éves a kisördög. Rossz tapasztalatom nincs, szereti a gondozónéniket, imádja a kis haverjait, jól elvan, gyönyörűen tisztán/rendben tartják, babusgatják, szeretik, mint az összes többit is. És, nem utolsósorban, a bölcsinek köszönhetően, csomó mindent önállóan csinál már (evés-ivás-öltözés), beszél, szobatiszta, viselkedik társaságban stb., és nem azért, mert úgymond ráerőszakolták ezeket a dolgokat (abszolút semmit nem siettetnek, főleg nem 2 év alatti gyermek esetében), hanem ott a csordaszellem. Természetesen, vannak nála idősebbek a csoportjában, és mindent elles, utánoz. :-)
2011. jan. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az èn lànyom 11 hòsan indult a beszoktatàssal, 1 èvesen màr rendesen bölcsis volt. Nekem muszàly volt visszamennem dolgozni - külföldön èlünk ès itt ennyi a babàzàs. 9-15 òràig van ott, apa viszi ès èn megyek èrte. Tudom,h jò kezekben van, jòl bànnak vele,mert dèlutàn is jò kedèlyü.
2011. jan. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat, megnyugodtam, hogy nem teszek rosszat:)
2011. jan. 19. 12:48
 10/10 anonim ***** válasza:
Az elsőt 23 hónaposan vittem. Komolyan mondom nagy, és önálló volt a többiekhez képest. A kicsi most fog menni, 16 hónapos, szerintem nagyjából a csoport fele hasonló korú.
2011. jan. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!