Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha támaszték nélkül tud...

Ha támaszték nélkül tud önállóan ülni a baba 7 hónapos kora körül, de még nem önállóan ül fel, akkor meddig szabad hagyni, hogy üljön? úgy hallottam, hogy amíg nem magától ül fel, addig ne üljön. Szóval hiába tud támaszték nélkül ülni, nem szabad?

Figyelt kérdés
2011. jan. 19. 09:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Tényleg nem szabad ültetni, nagyon megterheli a gerincét. Amúgy figyeld csak meg, hogyan ül!? Valószínűleg enyhén előredőlve, a combjaira terhelve a súlyt. Ez még nem igazi ülés.

De ha a tiéd nem is így csinálja, akkor sem érdemes ültetni, valamiért kitalálták ezt a nálunk okosabbak.

2011. jan. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%
Mindhárom gyerekem 5-6 hónaposan ült mint a cövek, semmi baja nincs a gerincüknek. Sokkal szabadabban tudtak játszani ülve mint hason fekve.
2011. jan. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
igen, ülve sokkal jobb a játék, és mikor felhúzom ülésbe, aztán pár pillanat múlva visszaengedem, akkor mindig nyafog. Nyilván unja már, hogy születése óta csak fekszik. De ártani nem akarok neki, akkor megvárom, hogy magától üljön fel.
2011. jan. 19. 09:32
 4/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Két eltérő választ kaptál. De mivel rengeteg a gerincferdüléses, rossz tartású gyerek, én a helyedben kikérném a védőnő vagy a gyerekorvos tanácsát.

Szerintem ebben a kérdésben is érvényesül a jobb félni, mint megijedni elv.

2011. jan. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
mi is hasonló cipőben járunk, és én a multkor kérdeztem a védőnőt, ő mondta h pár másodpercig lehet ültetni, de huzamos ideig inkább ne.így néha ültetem én is, de hamar tente :)
2011. jan. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem szabad felültetni!
2011. jan. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom 4hónapos kora óta emeli a fejét,vállát mellkasát,hogy felülne, önállóan megtud ülni percekig szintén minden támaszték nélkül.Most már 6 hónapos ,és mikor voltunk a védőnőnél ott a szeme előtt ültettem fel a gyereket hogy nézze meg hogy mit csinál,és azt mondta hogy ő erős testalkatú,meg van hozzá az ereje hagyjam nyugodtan ülni(akkor volt 71cm és 8470g).Szóval én hagyom ülni,de általában kitámasztom,mert nem is tudok minik ott ülni mellette és vigyázni rá.
2011. jan. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!