Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ekcémás, tejallergiás babák...

Ekcémás, tejallergiás babák szoptatásánál meddig kell tartani a teljes tejmentes diétát?

Figyelt kérdés
2011. jan. 19. 10:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Amig szoptatsz.
2011. jan. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Min. 1 éves korig, de utána is lassan a tejjel. Nagyon figyelj oda és tarts be a doki utasításait.
2011. jan. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Tejmentes diétát tartunk egészen a szoptatás végéig, egészen addig míg csak egy korty anyatejet is iszik. Illetve amikor hozzátáplálni kezdesz akkor szigorúan nézd meg mit adsz neki

Ha tanács kell írhatsz.

dietetikus.

2011. jan. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem, mert tegnap jártunk az egyik nagyon jónevű allergológusnál. A fiam 10 hónapos, 3 hónapos korában ekcémás lett. Szteroidos krémre elmúlt, amellett teljes tejmentes diétát tartottam és ő sem kapott még semmit, amiben tej(származék) lenne. Emellett egy hónapja (beteg volt és foga is jött) ismét kijött 1-2 pici folt. ezért mentünk a magándokihoz. Napi 1x kap 250 ml anyatejet és éjjel 1-2x kel még szopizni (5 percre). Doki szerint nagyon szép a bőre, rendben van tartva (kenem sokszor zsírozóval is) és én már ennyi szopi mellett napi max. 2 dl tejtetméket fogyaszthatok. De neki se tejet (semmilyen formában) se tojást nem szabad adnom egy éves koráig. Pepti 2-es tápszert kap, ami jó is neki. Nekem fura, hogy én már elkezdhetem a tejtermékeket, de a doki is mondta, hogy nyilván nem akar rosszat a gyereknek. Amit 100%-ban el is hiszek. Emellett fura az, hogy úgy tudtam, hogy úgy növi ki, ha semennyi tejfehérjéhez sem jut. Mindegy, egy éves koráig még 2 hónap van, ez már nem lényeges számomra, ha eddig kibírtam, ez sem fog gondot okozni, csak kíváncsi voltam, hogy másnál ez hogy alakult.
2011. jan. 19. 11:04
 5/8 anonim ***** válasza:

Értelek. Valószínűleg úgy gondolja a doki,ohgy mivel jól kezeled a helyzetet meg lehet próbálni kicsit terhelni az anyatejen keresztül.mert nem jut így át akkora mennyiség mintha ő maga fogyasztatás. S így kialakítható bizonyos fokú tolerancia. Tehát mire majd próbálkozol a tejjel ,tejtermékkel néha addigra lesz az a mennyiség mait tud tolerálni.

Tehát tényleg nem akar rosszat. Minden estere ha akkor mikor te ismét tejet fogyasztás és szopizik ismét ekcémával ( durva ekcémával) reagál hagyd el a tejet és beszélj a dokival. Akkor valószínű ,ohgy fokozottabb az érzékenysége,mint gondoltátok.

sok sikert.

Ditetikus

2011. jan. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Bocs,hogy belekérdezek,de nálunk is sajnos aktuális a téma. 8 hónapos a fiam,2 hónapja teljes tejmentes diétát tartok. Ugye rizstejet és szójatejet én ihatok? Előre is köszönöm a segítséget,és bocsi.
2011. jan. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mi kislányom 3 hónapos kora óta tartjuk a diétát. Most 11 hónapos. Én már pár hónapja fogyasztok tejterméket, már nincs tőle baja, naponta még kétszer cicizik. Neki továbbra sem adok semmit. Óvatosan kezdtem el újra tejes dolgokat enni, mindig figyeltem lesz-e hatása.

Utolsó válaszoló: rizs és szójatejet nyugodtan ihatsz. Én rizstejet használok mindenhez amihez tej kellene. Tejbegríz, rizs...

Mi a baba 2 éves koráig tartjuk így a diétát, aztán majd meglátjuk.

2011. jan. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

én is ebben a cipőben jártam az fiammal


az, h. az anyatejből átmegy-e vmennyi tejfehérje nem bizonyított. csak feltételezések vannak, h. jut át. ezért mondják, h. ne fogyassz tej termékeket. én egyetértek a dokival, h. te már ihatsz, így legalább meglátod mi a helyzet, ha már Te fogyasztasz tejet.

2011. jan. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!