Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen ételeket főztök a...

Milyen ételeket főztök a kisbabátok/ kisgyermeketek mellett?

Figyelt kérdés
A nap nagy részében egyedül vagyok, mert a férjem sokat dolgozik és nincs más segítségem, viszont a főzés egy vesszőfutás mindennap. A fiam (1 éves múlt) szeretné, ha vele lennék, de ha kimegyek főzni, akkor a lábamon lóg (félek is, nehogy pl. leforrázzam). Ti hogy oldjátok meg? Miket főztök? Már azt eszi, amit mi, tehát erre is figyelemmel kell lennem, hogy tartalmas, egészséges legyen.
2011. jan. 19. 11:31
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
14 hós a lányom. Nem főzök mindennap. Általában egyszerre főzök nagyobb adagot,és lefagyasztom. Így nem kell mindennap főzni,csak hetente kétszer. A lányom pedig egyedül is eljátszik a szobájában,csak néha ránézek. Ha kijön a konyhába,akkor odaültetem az asztalhoz,és ott játszik valamivel.
2011. jan. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én akkor szoktam főzni, amikor kisfiam alszik déltől - mondjuk ő alvás után ebédel.

De általában egyszerűbb kajákat csinálok 7köznap: gazdag levesek, főzelékek (tök, krumpli, borsó, finom, cukkini, zöldbab, spenót, sóska, stb.) valamilyen feltéttel (sült virsli, húspogi vagy fasírt, stb). Vagy csak egyszerűen sült husit krumplival vagy rizzsel, esetleg rizses húst, vagy rakott zöldségeket, tésztákat szószokkal - általában paradicsomosan, pl. bolognait, vagy milánóit, vagy halas-paradicsomosat, szóval ilyeneket. Egyik sem bonyolult, egy, max. másfél óra alatt megvannak.

2011. jan. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Amikor alszik akkor főzök:-)Olyan is volt, hogy este készítettem el az ételt. A fiam 1,5 éves azt eszi amit mi így minden nap főzök. Általában 2-3 naponta van leves is, azonkívül igyekszem olyanokat készíteni amit megehet(főzelék, pörkölt,rakott cuccok)néha főzök csípőset vagy olyat amit nem ehet, akkor van vésztartalék bébiétel:-)

Adj a kezébe lábast, fakanalat és mutasd meg hogy hogyan kell "keverni" amit főz, közben kóstoljátok meg játékból. Vagy adj neki egy polcot amit kedvére pakolhat:-)

2011. jan. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
47%
Az első naptól én főzök, mindent, amit előtte is. Hozzászokott a fiam, neki ez így természetes. Soha nincs láb alatt. 15hónapos múlt.
2011. jan. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Két pici gyerekem van, az egyik 30, a másik 16 hónapos, 28 hetes terhes vagyok. Két naponta főzök, mindenki az én általam kreáltat eszi. A gyerekek általában ott sündörögnek a konyhában körülöttem. Sajnos ilyenkor fel kell áldoznom a konyhabútor bizonyos polcait, hiszen eszeveszettül pakolnak. Ők is főznek ilyenkor, kóstolnom pedig kötelező. Így ugyan meg tudok főzni, de utána bizony következik a rendrakás. Mindenfélét főzök, igyekszem változatosan, sűrűn van leves, szinte minden nap.
2011. jan. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! 12.08-as nagyon szerencsés vagy! :) Én is folyamatosan főzök, kell mindennap (néhány kivétellel), mert a férjem nem nagyon eszi meg 2 nap egymás után ugyanazt...

De megpróbálom ezt az "együtt főzést", jónak látom így, remélem beválik (és rájön a kisfiam, hogy a játékai jobbak, mint a lábamnál fakanalazni meg lábasozni :) ).

2011. jan. 19. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!