Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nappali alvásnál sötét legyen...

Nappali alvásnál sötét legyen a szobában?

Figyelt kérdés
2009. febr. 3. 07:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Én be szoktam sötétíteni amennyire lehet, mert úgy vettem észre, hogy így nyugodtabban alszik.

De biztos babafüggő...

2009. febr. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Szia! Biztos nem kellene, de én is be szoktam sötétíteni, jobban alszik így a kislányom.
2009. febr. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%
Szia! Szerintem függ a baba életkorától is. Nekem 3 hós a babám, nappali alvásnál kicsit sötétitek a redőnyőn, de nem sötétitek be egészen. A babámnak igy segitettem "megtanulni", hogyan különböztetjük meg a nappalt az éjszakától.Ha nagyobb már a baba, akkor szerintem egyre jobban zavarja a kinti fény (mint inger), de ez is babafüggő.
2009. febr. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
9. hétben vagyunk, nappal is sokat alszik, attól tartok ha besötétitek nem érzi, hogy nappal van vagy éjszaka.
2009. febr. 3. 08:08
 5/14 anonim ***** válasza:
75%
Az én babám két hónapos, én nem sötétitek be nappal, olyankor nem mindig a kiságyában alszik. Így viszont már az elejétől megtanulta, hogyha sötét van, akkor hosszabb alvás van, nem nyüszög este, szépen elalszik.
2009. febr. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Eddig nálam sem az ágyában aludt nappal, de meg kell szoknia, hogy alvás az ágyban, játék a nappaliban van. Most kezdtem átszoktatni, mert egyre többet mozog és nem akarom a kanapén altatni, ahogy eddig.
2009. febr. 3. 08:29
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 6 hetes, de én nappal nem szoktam, de ha nagyon süt be pl a nap, kicsit leengedem a redőnyt max.
2009. febr. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
nekem 6hós a picim, soha nem sötétítettem be nappal.megkell tudniuk különböztetni a nappali alvást az éjszakaitól.+ az oviban sem fognak nekik besötétíteni.
2009. febr. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én se szoktam nappal besötétíteni, abból a megfontolásból, hogy tudja mikor van este. Nekünk ez így nagyon bevált, 3 hónaposak múltunk és amikor este leteszem, lekapcsolom a villanyt és alszik is. Nappal nem zavarja a fény.
2009. febr. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Mikor még picik voltak a gyerekeim(pár hetesek), és aludtak csak, és ettek addig nem sötétítettem be. Amikor már beálltunk a napi 1-2 alvásra akkor mindíg elhúzom a sötétítőt, nekünk ez vált be.

Ja, és az oviban, meg a bölcsiben is besötétítenek! A lányom már 6 éves, így tudom:)

2009. febr. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!