Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A teavizzel együtt felforralni...

A teavizzel együtt felforralni a cukrot? Ezt a tanácsot kaptam.

Figyelt kérdés

Babám hasfájós, nehezen kakil.Mikor hallottam, hogy a tea cukrozása fogja a hasat, de a babám csak pici cukorral issza meg a teát, ezt a tanácsotkaptam. Ez igaz?

3 hós baba anyukája


2009. febr. 3. 07:55
 1/4 anonim ***** válasza:
85%

Szia!


Én úgy tudtam, hogy a cukros langyos víz hashajtó hatású.


Judy

2009. febr. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mivel 3 ho-s a babád igy természetesen mindent felforralva ajánlott neki adni,jo tanácsot kaptál a cukrot tényleg 1-ütt kell felforralni a vizzel mert gyorsabban feloldodik.De vannak a Hipp terméknek különbözö teái találsz megfelelöt közöttük a bajra.
2009. febr. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
85%

Nem fogja a hasat, de ha nem tudja megemészteni a cukrot, akkor az erjed a pocakjában ami gázképződéssel jár, ami újabb hasfájáshoz vezethet.Nem lehet, hogy ezt hallottad?Persze kevés cukor nem árt.

Egyébként a nagyon cukros folyadékok hashajtó hatásúak. Nem a cukor ami meghajtja a babákat, hanem a nagy töménységű oldat ami a belekbe jut. (értelemszerűen cukros oldattal oldják meg-a babák szeretik, megisszák önként, egyszer-egyszer nem káros (képzeld el pl sós vízzel milyen gáz lenne:)). Szóval a különböző töménységű oldatok a koncentrációkiegyenlítődésre "törekszenek". A bélben így a sejtek folyadéktartalmához képest nagyobb töménységű cukros oldat van, ezért a sejtek fala a bél felé vizet enged át. Ez a víz hígítja a székletet. ( Ezért nem lehet pl tengervizet inni,ugyanúgy szomjan halsz, (pontosabban gyorsabban) mintha nem innál vizet.)

2009. febr. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!Természetesen mindig felforralom a babámnak a vizet.Csak azt nem értettem, hogy miért jó ha a cukrot még a hideg vizbe téve együtt forralom fel, nem pedig utána forró vizbe rakom bele.?!

Jó babázást, sok egészséget!

2009. febr. 4. 08:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!