Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » El lehet kényeztetni a pár...

El lehet kényeztetni a pár hetes babát, ha sűrűn veszem fel és sokszor a karomban alszik el?

Figyelt kérdés
2011. jan. 20. 13:10
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nem kényezteted el azzal, ha sokat van a karodban.


[link]

2011. jan. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

A válasz: NEM!!!

És pár hónaposan sem. A húgom pszihológusnak készül és rengeteget olvas illetve rengeteg pszihológussal tartja a kapcsolatot mert ez a szenvedélye. Én pedig 7 hetes kismama vagyok. Innen kezdődött egy olyan beszélgetésünk amikor is pont ezzel a témával foglalkoztunk.


Egy külön könyv szól arról, hogy a kisgyermekeket folyton ölelni, játszani, gondozni és szeretgetni kell erőnktől és lehetőségünktől függően. Egy esetet vizsgáltak ahol a kisgyermek nem akart másnál maradni, külön szakadni az anyától és az ismerőseik azzal vádolták hogy rosszúl neveli, elkényezteti. Mire a szakorvos kifejtette, hogy ilyen idős korában nincs olyan, hogy elkényeztetni. A kisgyermekek első néhány évében tudatosulnia kell hogy az elsők a szülei akire számíthat. És ez a berögződés az amit ilyenkor tanul meg. Még náluk nem tudatos a cselekvés, nem vonnak le következtetéseket. nem azért viselkedik valakivel szemben rosszabbúl mert tudja hogy kijátszhatja, hanem egyszerűen a szülő már lehet rácsapott a kezére és maga az ösztön szerű félelem miatt nem fog rossz helyre nyúlni amikor a szülő van ott és fog akkor mikor más. Az hogy nem babusgatják agyon a kisbabákat az a szülői önzőségből ered, mivel így a gyerek hamarabb elszokik a szülőtől és akár egy hétvégére le is passzolhatják a nagyszülőkhöz a gyereket. Kényelmesnek kényelmes... De később sokkal szorosabb kötelék alakul ki azok a szülők és gyerekeik között akik kiskorban sokáig ölbevették és foglalkoztak velük. Szerintem ez abszolút következetes dolog. A lényege pedig hogy a babának KELL az ölelés nem csak a fizikai ellátás.

2011. jan. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
érdekes amit írtál. csak azért kérdeztem, mert elkezd nyekeregni, felveszem abbahagyja, aztán egy idő után leteszem és pár perc múlva megint nyekereg. persze szeretem felvenni és babusgatni, de nekem is kell valamikor ennem, tusolnom, stb.
2011. jan. 26. 12:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!