Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hajvágással kapcsolatos babona?

Hajvágással kapcsolatos babona?

Figyelt kérdés
Kislányom 9 hónapos, nagy hajjal született és már elől a szemében lógott. Oldalt is hosszú volt, de csak pár tincs (a születéskori haja), evéskor a maszatos kezével mindig fogdosta. Tegnap este levágtam neki és mikor anyósom megtudta majdnem keresztbe lenyelt. Kérdeztem miért baj, azt mondta nem mond semmit inkább, 1 éves korig nem lett volna szabad levágni.
2011. jan. 20. 14:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
ezért igaz az összes létező anyós vicc...
2011. jan. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ne törődj vele, rengetegen vágnak a babák hajából egy éves korukig.
2011. jan. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Itt találhatsz róla pár infót:

[link]

2011. jan. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ja és szerintem hülyeség, de van aki hisz benne.
2011. jan. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ugyan! Én is levágtam volna, ha akkor lett volna neki 1 évesen, hogy zavarja is. Amúgy vannak babonák, amiket elhiszek (zöld Trabant, fekete macska stb), de erről például nem hallottam.
2011. jan. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

én is hallottam ezt a babonát de úgy gondoltam nem állna jól a fiamnak a rózsaszín csattocska és a lila gumi :D

így egy éves korára 3x lett levágva a haja :)

2011. jan. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én is levágtam neki a haját elől,mert jobban zavart engem,hogy belelóg a szemébe a haja.Most 1 éves és ha nem vágom le,akkor minden nap lesz csatt a hajában.De olyan szép hosszú a haja,hogy hajgumit is rakhatok bele.Nekem is hosszú volt,de anyukám szerint ekkora mégsem volt.:D

Gyomorsavam is volt bőven! :D

2011. jan. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A Mi lányunk is nagy hajjal született, mivel nem engedte hogy eltűzzem vagy összekössem, így 5 hónaposan vittem le először a fodrászomhoz. Jelenleg 15 hónapos makk egészséges örökmozgó kiscsaj. Az első alkalom óta kb 4 szer voltunk fodrásznál, mindíg csak annyit vágatunk belőle hogy ne lógjon a szemébe. Anyósoddal, nem tudom milyen a kapcsolatod, de én az elején tisztáztam vele, hogy Ő a mi lányunk és úgy csinálunk vele kapcsolatba mindent ahogy mi jónak látjuk. Mindenféle népi babonát betartanánk akkor ki se kéne menni a lakásból :) de ez csak az én véleményem. Nálunk fontosabb volt , hogy nehogy elromoljon a szeme, attól hogy belelóg a haja,mintsem valami népi babona.
2011. jan. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
:))) Babona! Úgy, ahogy van, butaság! Az enyém ek is nagy, sűrű hajjal születtek. A lányomnak már 3 hónaposan akkora volt a haja, hogy "pálmafát" kellett csinálni a hajából, hogy kilásson alóla. A fiamnak "csak" fél éves korára lett csúnyán zavaró. Mindkettőt fél évesen vittük először fodrászhoz, utána pedig rendszeresen kellett frizurát csinálni nekik. Mindkettő elég korán megtanult beszélni, mindent időben csináltak (volt, amit az átlagnál sokkal hamarabb). Semmi kihatása nem lett a korai fodrászkodásnak az életükre... a fiam 18, a lányom 15 évesek :) Ja! Máig nagyon sűrű mindkettőnek a haja...
2011. jan. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
de még mindig nem derült ki, hogy MIÉRT nem szabad és mi a babona lényege...
2011. jan. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!