Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen nevet, neveket adtatok...

Milyen nevet, neveket adtatok a kisgyermeketeknek? Hogy történt a névválasztás? Van, aki a saját, vagy valami kedves, közeli rokon keresztnevét adta a babának?

Figyelt kérdés
2011. jan. 23. 09:20
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, hogy ennyien válaszoltatok! Gyönyörűek a nevek, és nagyon kedvesek a történetek! Válaszolva az egyik kedves válaszoló kérdésére: nekem még nincs gyermekem, de én is - egész kicsi korom óta - tervezem a neveket. Most jelenleg ha 1 lány-, illetve 1 fiúnevet kéne felsorolnom, akkor a Flórát és a Félixet választanám. Mindkettő jelentését megnéztem, amelyek nagyon tetszenek. A Flóra latin eredetű mitológiai név, a virágok és a tavasz római istennőjének a neve. A név jelentése: virág.

A Félix név jelentése szerint boldog, szerencsés, eredete szerint pedig latin.


Nekem nagyon fontos szempont (lesz), hogy passzoljon az apa vezetéknevéhez (pl. ne Mák Virág legyen). Az nem zavarna, ha a környezetemben más babát is így hívnak (bár nem hiszem, hogy egy ilyen kisvárosban, mint ahol én is lakom, sok kis Félix fog szaladgálni az utcán 10-15 év múlva), viszont a rokonságban ne legyen ilyen nevű / hasonló korú baba. Fontos még, hogy tetszen az apának is - bár a Félix-ből nem engedek.


VÁROM A TOVÁBBI VÁLASZOKAT, ÉS A GYÖNYÖRŰ NEVEKET, AMILYENEKET EDDIG IS ÍRTATOK!

2011. jan. 23. 12:54
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Kislanyom Boglarka Dorka es 1 eves lesz 3 het mulva.

Mar a teherbeeses elott 6-7 evvel eldontottem, hogy Boglarka lesz es nem valtoztattam rajta.

A ferjemnek nem tetszett es kertem, hogy valasszon akkor O nevet, de nem tudott hasznalhato informaciot adni, igy maradt az en otletem.A masodik nevet O valasztotta ki, de azt is csak ugy, hogy felirtam 5-6 rovidebb keresztnevet es ez tetszett a legjobban ~Neki.

100%ig biztos volt benne, hogy csak fia lehet. igy sertodotsegbol nem akart valasztani.....

Egyebkent ha lanynak szuletik O is Boglarka lett volna.

Ami meg tetszik, hogy mindkettonknek B.D. a keresztnevunknek a monogrammja :D

2011. jan. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

Utolso vagyok


Az meg lemaradt, hogy csak 2 Boglarkat ismerek.Az egyi 25 eves a masik fel evvel fiatalabb a lanyomknal.

Dorkat is csak egy kislanyt viszont sok Dorat es Dorottyat aki szereti ha Dorkanak becezik csak regebben nem lehetett igy anyakonyvezni.

2011. jan. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

Kislányunk Rebeka Maja.

A Rebekát még én választottam, mikor először lettem terhes. Sajnos Ő a 10. héten elment... Így (tudom, furán hangzik) tiszteletből nem akartam a következő terhességnél is a Rebekát, hiszen volt már egy. De az Uramnak nagyon tetszett, így hiába néztünk neveket, Ő mindig ennél a névnél lyukadt ki. Nekem viszont nagyon tetszett a Maja, így lett Rebeka Maja. Fordítva nem menne a vezetéknévhez.

Ja, és nagyon illik hozzá! :-)

2011. jan. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
75%
Amikor főiskolás voltam,egyszer végigmentem az utcán és akkor éreztem,hogy most már szeretnék babát(akkor már együtt voltunk a férjemmel)aztán az akkori főbérlőmnek akkor ment oviba az unokája és a csoportjába volt egy testvérpár:Luca és Hanna.Nekem akkor annyira megtetszett a Hanna hogy elhatároztam ha lesz lányom az Hanna lezz.Bár a férjemnek nagyon tetszett a Fruzsina,de én győztem.Fontos volt azért,hogy menjen a vezetéknévhez.Ha fiú lett volna Martin lett volna.Ha lesz még babánk biztos Fruzsina lesz,de a Martin már nem tetszik egyikőnknek sem helyette:Benjámin.Bocs az offért,egyik hozzászólónak:de mért fontos szempont az hogy ne legyen zsidó név?
2011. jan. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
78%

Hát a mi gyerekünknek zsidó neve lett, pedig egyikünk sem az, sőt nem is ismerünk zsidó embereket!


Két neve van a kisfiunknak, az első nevét az apja után kapta, a második neve pedig úgy lett, hogy olyan 5-6 hónapos kismama lehettem, mikor egyszer azzal ébredtem, hogy Boldizsárnak fogják hívni a fiunkat. Ezen a néven nevezzük itthon is, sőt van, aki nem is tudja, hogy ez a 2. neve.


A férjemnek fontos volt, hogy az ő nevét viselje a gyerekünk, de második névként nem hangzik jól a vezetéknevével és a Boldizsárral.


De képzeljétek, a férjem családjában 8 éve született egy kislány, és az anyja felhívott, mikor kiderült, hogy kislány lesz, hogy megengedem-e, hogy ugyanaz legyen a kislány neve, mint az enyém.

2011. jan. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi nagyon nehezen találtunk lánynevet, a fiúnév már kezdetektől megvolt Dusán lett volna. Mikor kiderült hogy kislányunk lesz rengeteget törtük a fejünket de egyik sem tetszett igazán. Több barátnőmnek írtam levélben, ha nem jön valami isteni sugallat akkor Vivien lesz. És ekkor rátaláltam a névre: Amira. Felhívtam páromat neki is megtetszett. 2 hét elteltével szól a párom, hogy arra jött rá, hogy az Amira név betűi a Mária nevet adják, és így hívták párom anyukáját és nővérét is akik néhány évvel ezelőtt távoztak el. Na ekkor már biztosak voltunk, hogy megjött a sugallat!

2011. jan. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
83%

Az én gyerekemnek is zsidó neve van, Áron, hű de ciki.

Azt azért szomorúnak tartom, hogy az ilyen ember gyereket nevel, azt meg pláne, hogy annyira nem érzi gáznak ezt a hozzáállást, hogy egy abszolút politikamentes kismamafórumon is közzéteszi. :(((

2011. jan. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%
Alexandra lett a neve,amit párom választott,és mikor kérdeztem hogy mért tetszik neki azt válaszolta hogy sexi név és megmozdítja a fantáziáját,ezek után nem akartam ezt a nevet,de végül mégis az lett.:)
2011. jan. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 kisnita ***** válasza:
100%
Még kiskoromban eldöntöttem, hogy Dávid lesz. Mikor összejöttünk a párommal neki is ez a név ugrott be először és meg is beszéltük, hogy ha lesz fiunk Dávid lesz, ez is lett a fiunk neve. Ha lány lett volna akkor Júlia vagy Csilla lett volna. A Júlia nekem tetszett a Csilla a páromnak.
2011. jan. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!