Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akiknek volt "beköltö...

Anyukák, akiknek volt "beköltözős" rokon segítségük a legelején, mikor érkezett, meddig maradt? Jó volt?

Figyelt kérdés
Nekünk a családunk nagyon messze lakik, és lenne egy nagynéni, aki ideköltözne hozzánk pár hétre. Mivel ikreket várok, szükség is lesz rá. A kérdés csak az, hogy amíg a férjem szabin lesz velünk (1-2 hét), addig ne jöjjön, csak utána? Sokan azt mondják, hogy kell egy kis idő, míg összerázódik az új család, apa is megtalálja a feladatát. Aztán ha ő visszamegy dolgozni, jöhet a segítség. Vagy jöjjön azonnal? Kinek mi vált be?
2011. márc. 9. 16:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az én párom imádta a lányunkat, de az első időkben nem tudottmit kezdeni vele. Jó volt hogy anyum ittvolt. Én főleg ikreknél, azt mondom jó ha van még egy segítő kéz elejétől kezdve.
2011. márc. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
nálunk nem volt beköltözős rokon, de azt választanám, hogy először Ti legyetek négyen és amikor apa már nem tud otthon lenni, akkor jöjjön a rokon. Ez annyira családias, bensőséges időszak, én nem vágytam a páromon kívül senkire. Nálunk annyival volt nehezített a dolog, hogy amikor a kicsi 5 napos volt a párom eltörte a lábát, tehát segíteni gyakorlatilag nem tudott, fekvőgipsze volt, még őt is ki kellett szolgálni. Ettől függetlenül nagyon jó volt ez így hármasban.
2011. márc. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nekünk is nagyon messze van a család, és nekem is abban az idöben csak a nagynéném tudott itt maradni. Ök anyukámékkal a születés után közvetlen jöttek, de anyunak mennie kellett, a nénikém 2 hetet maradt. nagyon nagy segítség volt. megállás nélkül takarított, fözött és segített mindenbe a gyerek körül.

A férjem sem igazán tudott volna tanácsot adni mit csináljak a sebes mellbimbommal, és a kaka állagában sem tudott volna segíteni.


De ez e,ber válogatja. van aki látni sem akar senkit az elsö idökben. Szerintem aki nehezen tudja felvállalni bugdácsolásait az inkább ilyenkor maga akar mindent megtapasztalni nem akarja hogy más lássa hogy sír, hogy küzd.

2011. márc. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nálunk Anyukám volt itt. Jött rögtön, a kórházból is együtt hoztuk haza hárman a babát. Ő csecsemőgondozó, és a férjemet is megnyugtatta hogy itt van, így legalább mindent jól csinálunk. Úgy volt hogy pár napot marad, de mire hazament volna, addigra begyulladt a császármetszésem sebe, naponta kezelésre kellett járnom, így maradt velünk, vigyázott a picire addig.
2011. márc. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Mikor a kisfiam megszuletett a ferjem volt itthon velunk 1 honapig es amikor o visszament dolgozni jott anyu 3 hetig. Igy nagyon jo volt mert 7 hetes koraig nem voltam egyedul es sokat segitett. Ugyhogy en azt tanacsolom, hogy inkabb oszd el az idot. Az elejen ap, te es az ikrek es utanna johet a rokon. Igy hosszabb ideig lesz melleted egy segito kez. :)
2011. márc. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
48%
a néni csak akkor jöjjön ha apa már dolgozik, engem zavart volna ha valami más családtag mindig velünk lett volna az elsö napokban.
2011. márc. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a tapasztalatokat! Nem mondom, hogy könnyebb lett a döntés, de talán eleinte megoldjuk apával... Attól is függ, mekkorák lesznek a babák és én hogy leszek.
2011. márc. 9. 17:55
 8/14 anonim ***** válasza:

Nekem is ikreim vannak. Nem kellett a segitség. Apa 2 hétig szabin volt. A mamám 1 hónapig főzött nekünk. A mosást nem 1 nagy ügy. Csak beteszed, kiveszed, elpakolod. Mosogatás apa feladata volt. Takaritani meg nagyjából kell. Minnél többet pihenni, mikor lehet. 1 hó után már én főztem. Visszarázódtam.

Annyi volt, hogy etetésnél akartak segiteni, mert egyszerre éheztek meg. Nem engedtem, mert ha nem lesz segitségem, akkor is meg kell oldani az etetést. Sajnos eleinte volt olyan, hogy mig az egyik evett, addig a másik sirt. De rögtön 2-es cumival kezdtünk, igy gyorsan megkajáltak. Nem volt tejem, igy tápszeresek voltak.

2011. márc. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy megírtad!

Az a baj, hogy nincs ilyen rokon, aki pl. megfőz, de nem lakik itt, mindenki 300 km-re lakik, szóval vagy ideköltözik, vagy...

Hát nem gondolom, hogy könnyű lesz az ikrekkel. Az én párom is két hetet tud majd itthon lenni valószínűleg.

2011. márc. 9. 18:49
 10/14 anonim ***** válasza:

Hiába volt apa, én két hét után hullán hívtam édsanyám jöjjön. Hálát adok hogy volt segítségem.

Hidd el, nagyon jó ha van veled valaki, főleg ha pihenni szeretnél egy kicsit, meg úgy jobban tudsz a picire figyelni.

2011. márc. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!