Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen nevet, neveket adtatok...

Milyen nevet, neveket adtatok a kisgyermeketeknek? Hogy történt a névválasztás? Van, aki a saját, vagy valami kedves, közeli rokon keresztnevét adta a babának?

Figyelt kérdés
2011. jan. 23. 09:20
1 2 3 4
 21/31 kisnita ***** válasza:
100%
Azt meg lehagytam, hogy a 2. neve Csaba az apja után. Nagyon hasonlított az apjára 4d-s UH-n és akkor eldöntöttem, hogy Csaba is lesz. :) Még midig tiszta apja egyébként.
2011. jan. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokáig a Dominik, és Dominika tetszett, a páromnak is nekem is.De mostanában annyira sok van belőlük....

Amikor babát vártunk olyat szerettem volna, ami nincs egy ismerősnek sem, nem gyakori, és semmi ne jusson róla eszembe.Kisfiam lett, Árminnak hívják.Ha lány lett volna(ami persze még lehet, és a néven nem fogunk változtatni), akkor Lia.

2011. jan. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%

A mi lányaink Dorka és Karina.


A Dorka nem is tudom már honnan jött. Mindkét nevet netes utónévtervező alapján keresgéltük és a Dorka valahogy mindkettőnknek megtetszett a férjemmel. Ráadásul még kicsit dinka is, mert a vezetéknév DO-ra végződik és ehhez jön a DOrka keresztnév :DDD


A Karina meg úgy jött, hogy végignéztük a keresztneveket és a Laura/Karina maradt. Laurából elég sok van, így a Karina mellett maradtunk. A Karina azért is tetszett, mert

A vezetéknév vég DO, a nagyobbiké DO val kezdődik aminek a vége KA, amivel pedig a kicsié kezdődik. Érted?!?!?! :DDD

Aztán még az is érdekes, hogy mindkét név egy magyar színésznőé (Gryllus Dorka, Kecskés Karina) :DDD

2011. jan. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiamat Martin Márknak hívják! Én ragaszkodtam a Martinhoz,mert nekem nagyon régóta tetszett a férjem pedig a Márkot mondta hogy legyen 2 neve!

Ha lány lett volna akkor Jázmin vagy Liza lett volna!

2011. jan. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Én lemaradtam a "kedves" hozzászólóról és nem is akarok belefolyni ebbe a dologba. Nem vagyok vallásos sem zsidó. Egyszerű ember vagyok és nem ilyen dolgok alapján ítélek meg semmit és senkit!

A mi kislányunk Hanna Zsanna lett. Fontos volt számunkra hogy dallamos legyen és lágy a vezeték névvel együtt ha kimondja. Három nevünk volt, a Zsanna édesanyám után lett aki Zsuzsanna volt, de én azt nem szerettem volna viszont a Zsanna mindkettőnknek tetszett. És a Hanna nagyon passzol hozzá véleményünk szerint. A szülőszobán szavazást tartottunk a szülésznő, az orovos és a csecsemős nővér is mind erre a névválasztásra szavazott. És mi is ez éreztük hozzá a legközelebb. Figyeltük az arcocskáját a rezdüléseit és végülis Hanna Zsanna lett. Eddig még mindenkinek tetszett, de a fontos hogy illik hozzá, a többi nem számít. Azért adtunk neki két utónevet hogy majd azt használja felnőttként ami neki szimpatikusabb. Ha fiú lett volna akkor André Márk lett volna a neve. De nem lehet több gyermekünk úgyhogy kisfiúnk már nem lesz...

Nagyon sok szép nevet olvastam itt és aranyos történeteket és ez örömmel töltött el.

Kedves kérdező neked sok sikert a majdani névválasztáshoz, és mindenkinek sok sok boldogságot kívánok a gyönyörű kisbabájához!

2011. jan. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk közös megegyezés alapján lett 2 neve a kislányunknak, 7 hónapos vita után. :) Nekem gyerek korom óta tetszik ez a név, a kedvenc versem miatt. De a férjem azt mondta, hogy nem legyen alapból becézett neve, meg gyerekes neve sem, mert felnőttként az nem jó már. Legyen inkább más neve. De én körmöm szakadtáig ragaszkodtam a névhez. 25év dédelgetett neve. :D Így nagy nehezen megegyeztünk abban, hogy jó, akkor legyen 2 neve, és még némi vita után abban, hogy a "komoly" név legyen elől, az én választásom pedig a 2. Aztán egy átvitatkozott este után (aminek a témája természetesen a kislányunk "komoly" neve volt, mert persze Apának nem volt semmi épkézláb ötlete), letéptem a naptárt a falról és elkezdtem sorolni a lányneveket. Sokat nevettünk közben. :D Aztán sikerült 3 nevet kiválasztani. De az egyik nekem nem igazán tetszett (Enikő), a másik nagyon monoton, komor lett volna a vezetéknévhez, pedig ez tetszett mindkettőnknek (Orsolya), és végül megállapodtunk a harmadik névben. Így lett a kislányunk Kinga Panka.

Persze Édesapám belekötött, hogy ez milyen név, nem is lehet becézni, meg nem magyar, stb... (mármint a Kinga), de nagyon gyorsan leszereltük. Becézni, Kingus, Kinguci, Kingi, és ott a Panka, ami már eleve becézve van, de még azt is lehet fokozni. És igenis magyar név, IV. Béla királyunk lánya, akit még szentté is avattak, tehát még abba sem köthet bele, hogy nem keresztény. :D

És megmondtuk mindenkinek, hogy ne szóljanak bele, miután 7 hónap vita után találtunk végre egy nevet, ami mindkettőnknek tetszik, nem vagyunk hajlandóak változtatni rajta. Persze, lehet, hogy majd a kislányunk utálni fog érte, de ez van. Reméljük nem.

Ez a mi kis "rövid" történetünk. :D

2011. jan. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan mesélje már el a lepontozó, hogy mi alapján válogatott? Mert le merem fogadni, hogy nem a kérdező pontozgat!
2011. jan. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam Zétény lett. Igazából nem is nagyon tetszett más fiú név. Nem volt vita. Nekem már régen a kedvenc nevem volt, apának is tettszett. Ha lány lett volna akkor a Mirella nevet adtuk volna neki. Már a testvérének, aki remélem hamarosan lesz ,is meg van a név.
2011. jan. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 krisztivan ***** válasza:
100%
Nálunk megegyeztünk hogy ha lány én választok ha fiú akkor apa.Mivel fiú lett igy összeirta a neki tetsző neveket (nem volt sok hat féle)és másnap átbeszéltük hangzásra.Nálunk mindkettőnk vezetéknevét kapta meg a kisfiunk igy csak egy keresztnév lett ez pedig:Csege.
2011. jan. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Mi amikor megismerkedtunk 10 eve a parommal megbeszeltuk ha lanyunk lesz Zoé lesz.A fiu neven nem is tudtunk megegyezni.Es lanyunk lett!Nekem letszett volna ha Lara Zoé lett volna de a paromnak nem tetszett.Fiu nevbol mostanaba a Dominik tetszik.De en megneztem a jelenteset is.Eletet jelent de jellemzo is ra!Nagyon elet eros,nyuzsgo,aktiv.Mi probaltunk ugy nevet valasztani hogy ne tudjak az oviba,suliba cikizni es mivel kulfoldon elunk szamukra leirhato,kimondhato legyen.Nem szeretem az olyan szuloket akik direkt valami hulye hangzasu vagy buta nevet adnak a gyereknek es nem gondolnak arra hogy ez megbelyegzi a gyerek egesz eletet mert mindenhol piszkalni fogjak.
2011. jan. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!