Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell hozzászoktatni...

Hogyan kell hozzászoktatni fokozatosan a kicsimet a darabosabb ételekhez?

Figyelt kérdés
Mindjárt 7 hónapos a kisfiam, már 4 foga kint van. Egyszer-egyszer a pépes ételében hagytam kisebb darabokat (pl. tojássárgájából 2-3 mm-es kis darabkák), a reakciója öklendezés volt, kétségbeesés és a végén hatalmas hányás. És bárhányszor megpróbálkozom egy körömhegynyi darabkával, ezt csinálja. A védőnő erre azt mondta, hogy problémánk lesz maajd a darabos ételhez való szoktatással. Nemár! Tényleg ennyire rossz a helyzet?!
2011. jan. 23. 14:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
na ne már, még csak 7 hónapos. Bírom az ilyen védőnőket, van ennek gyereke. Én 9-10 hónapos koráig turixoltam neki, onnantól fogadta el a darabosabb kajákat. 1 évesen már simán ette a kezébe adott csirkecombot.
2011. jan. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
7 hónaposnak még nagyon nem kell darabos kaja.Ne erőltesd.Van még időtök bőven.Az én babám is ha megérez egy picike darab valami,azonnal úgy forgatja a szájában,hogy azt ki tudja köpni.Értem ez alatt,hogy pl,nem sikerült teljesen simára a tejpép és nem veszem észre,hogy szájába kerül.
2011. jan. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ebben semmit rossz.az én fiam 8 és fél hónapos.adtam neki ananászpürét főtt almadarabokkal és ő is öklendezett tőle.Még van idejük megszokni.Nem kell aggódni főleg hogy még csak 7 hónapos.Próbáld meg hogy a banánt először villával összetöröd,aztán következő alkalommal csak az ujjaddal kicsit törsz neki.mi most ezt csináljuk.eddig bevált.
2011. jan. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
az enyém 7 hós, és gyönyörűen eszi a darabkákat, persze nem öklömnyi darabokat...hanem pl a riszt nem turmixolom teljesen pépesre, és tökéletesen eszi.írtad h tojássárgáját adsz neki? azt hogy? miylen formában? és mivel?
2011. jan. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Teljesen keményre főzöm a tojást, összetöröm villával amennyire csak tudom és natúr zöldséges bébiételekbe rakom bele, ahogyan a sajtot is, amit beleolvasztok neki. Akkor nem aggódom, csak a védőnő úgy rám ijesztett. Nomeg a kicsim is, amikor elkékült fejjel öklendezett jobbra-balra. Nagyon megijedtem!!!
2011. jan. 23. 16:24
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

8 hós múlt a babám,ő is még öklendezik ha egy icipici darabka marad véletlenül a turmixolt kajába!

Nekem a védőnő azt mondta,hogy ne erőltessem mert akkor csak megutáltatom vele a kajázást!

Sose nem értettem az ilyen védőnőket!!mert mi van akkor ha csak mondjuk pl 11 hósan kezd el darabos kajákat enni??,lemarad valamiről????Könyörgöm!!!!

A babád a legfontossabb és ne törődj a védőnőddel,illetve azzal,hogy kinek hány hósan eszik a babája db-osat!

2011. jan. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%
Most komolyan? Az én fiam még 15 hónaposan sem fogadott el túl sok mindent darabos formában hiába próbálkoztunk. Most 16 hónapos egyik napról a másikra felejtettük el a turmixot. Ne aggódj, időközönként próbálkozz, babakekszet, kenyeret, kiflit adj oda neki rágcsálni, néha-néha felejts el egy-egy zöldségdarabot összeturmixolni, egyre jobban fogja elfogadni. Különben az első gyermekem egy évesen nem is volt hajlandó pépeset enni már, a második meg ilyen macerás volt. Nem lehet erőltetni, meg kell, hogy érjen rá.
2011. jan. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is most lesz 8 hós, de ő sem rajong a darabos kajáért. Ami érdekes, hogy például amit a saját tányéromból villával törve adok neki (kis falat) azt megeszi, vagy kenyérhéjat is szívesen rágcsál, de ma próbáltunk olyan bébiételt, amiben voltak pici darabok (tökfőzelék krumplival, és a krumpli nem volt teljesen leturmixolva), és ugyanez volt a reakciója, öklendezett, és kijött belőle az a pár kanál amit megetettem vele előtte. Én nem erőltetem, ráér még darabosat enni, most csak kipróbáltuk. Úgyse kell nekik örökké turmixolni :). A védőnő miatt meg ne idegesítsd magad, ahányan vannak, annyi félét mondanak...
2011. jan. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A babák különbözőek. Meg kell találnod, hogy nálatok hogyan "működik".

Második kislányom 7,5 hónapos koráig csak anyatejet volt hajlandó elfogadni, utána, csak olyan ételt, ami totálisan híg püré volt, majd 9 hónaposan elkezdett nyúlkálni a darabos (felnőtt étel) után (Pl. főtt zöldség), és 9,5 hónaposan csak a darabosat volt hajlandó megenni, csak azt, amit saját kezűleg a szájába irányított, kanállal megközelíteni lehetetlenség volt. :o)

Ő elég szélsőségesen adta elő.


Úgy is lehet "haladni", hogy a tietekből adsz neki (amit kaphat persze), és úgy is, hogy a pürés ennivaló fokozatosan "darabosodik".

Próbálkozz ezzel is azzal is, de lekésve nem vagytok semmiről!

(Védőnőt csókoltatom)

2011. jan. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem baj, hogy nem eszik darabosat. először szerintem rágni kell megtanítani, amire legalkalmasabb a kenyérhéj, vagy pl. Buláta. a Buláta jobb, mert az elolvad a szájában, elnyammogja. persze mindezt felügyelet mellett. kiflit sokáig nem adtam neki, mert abból könnyebben letörnek nagyobb darabok, azzal most próbálkozunk, a lányom 1 éves. igen furcsa, mert megeszi a darabos ételeket, tehát kenyeret, virslit, rántott husit...stb, de a főzeléket még pürésítve eszi csak meg...majd egyszer ez is megoldódik.
2011. jan. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!