Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam 8 és fél hónapos. Nem...

Kisfiam 8 és fél hónapos. Nem járunk semmilyen babaklubba vagy úszásra. Ez így már kevés, amit anyaként nyújtok?

Figyelt kérdés
A házunkban lakó másik anyuka viszont ide is, oda is viszi a hasonló korú babáját. Én meg szarul érzem magam, mert mellette mintha kevés lennék. Mi a kisfiammal csak játszunk itthon meg sétálunk. Ingerszegényen nevelem?
2009. febr. 4. 13:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanmár, dehogy neveled rosszul. Egyelőre rád van szüksége, és ha így mindketten jól érzitek magatokat, akkor ne foglalkozz semmivel/senkivel ;-)
2009. febr. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Mi messze lakunk,és a buszjárat is elég vacak erre,mi sem járunk tehát sehova itthon játszunk meg az udvaron nem érzem hogy ez kevés amit nyújtok.Anno a gyerekek akik pl.tanyán nőttek fel őket sem vitték játszóházba,és nem is volt inger szegény a környezetük.Azt mondjuk nem árultad el miért nem mégy baba klubba?
2009. febr. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%
Én sem viszem ilyen helyekre mert még a pneuno oltást sem kaptuk meg. Nem kell még egy ilyen kisgyereket ekkora ingereknek kitenni. És folytonos betegségeknek sem. Minél többen vanna egy helyiségben annál több bacit elkaphat. Elég az otthoni játék szerintem. És rajtad kívül még nincs szüksége másra. Az én lányom 9 hónapos és nincs ingerszegényen nevelve. A bartánőm vitte babaúszára is és külön játszóházakba, a kisfiú állandóan beteg. Most is.... Vajon miért?.....
2009. febr. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Azért nem viszem még sehova, mert féltem a betegségektől.
2009. febr. 4. 13:26
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem kevés ez, hanem bőségesen elegendő. Ezeknek a foglalkozásoknak de a méreg drága készségfejlesztő játékok marketingje, úgy van alakítva, hogy azt az érzést keltsék benned, hogy nem vagy elég jó anyuka ha ezeket nem adod meg a gyerekednek. Nem szabad ezeknek bedőlni,nem ezen múlnak a dolgok. Ha sétáltok, játszotok, később majd rajzoltok, gyurmáztok stb nem maradtok le semmiről.
2009. febr. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Pont te nyújtod azt neki, amire igazán szüksége van!!!

A babaúszás, babaklub tulajdonképpen az anyukáknak kitalált szórakozás, egy ilyen idős kisgyerek még bőven ráér "társasági életet élni". Semmi szükség rá, hogy rendszeresen vigyék valahova, elég lesz majd bölcsödés, vagy óvodás korában megismerkednie az ilyen helyekkel. Én sem hordom sehova, csak anyukámékhoz szoktunk elsétálni és ott játszik, meg havonta 1x, 2x a barátainkkal találkozunk és akkor nyilván ott van ő is. Ami mindennap kell neki, az a séta és a veled (családdal) való játék, ismerkedés a környezetével. Jól csinálod, nyugodj meg!!

2009. febr. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Miért lennél kevés? Ha nagyobb lesz és járni tud, a sétálásokat lehet játszótérre járással kombinálni, az jó kis találkahely mindkettőtöknek. Baba-mama klubba mi is jártunk havi egyszer, de azt is 2-2,5 éves kora után, akkor már az is jó volt. De még akkor is csak egymás mellett és nem egymással játszanak. De nekünk az ismeretségi körünkben közel-távol nem volt hasonló korú gyerek és ezért próbáltam kicsit a gyerekekkel ismertetni. Nem vagyunk egyformák, más az életviteletek és ez így is van jól. Attól még nem ingerszegény a nevelésed.
2009. febr. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! MI vidéki városban lakunk. Babaúszásra éppen vihetném, de a gyermekorvos nem javasolja, addig, amíg az összes oltást meg nem kapta! Babaklub pedig nincs a közelben! Tehát maradok neki én, meg az apukája, meg a nagyszülők, dédik! Sokat mondókázunk, énekelünk! Egyáltalán nincs lemaradva, sőt!!! Ne aggódj, ráértek még!!! Te is tudsz neki ingergazdag környezetet teremteni! Boldog babázást!!!
2009. febr. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem is nagyon jó anyuka vagy, foglalkozol a gyermekeddel, s ez fontos. Szépen neveled, nálatok más ingerek vannak jelen, de ez nem baj.

Ha viszont csak azért nem viszed sehova, mert félted a betegségektöl, ez nem érv. Úgysem tudod kivédeni az ilyesmit. Mi jártunk úszni, babatornára, játszókörbe stb. Igen, beteg volt, elég sok megfázást összeszedett 8 hós korától kb. 2 éves koráig. De pl. az orvosunk azt mondta, hogy ezáltal erösödik az immunrendszere, s késöbb nem lesz sokat beteg. Ezeket a bacikat, amiket eddig összeszedett, már "ismeri" a szervezete, s tud védekezni ellene. Augusztus óta jár óvodába, de eddig még egy napot sem töltött itthon !!!

2009. febr. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sokan "divatból" viszik úszni meg mindenféle babafoglalkozásra a babájukat. Az én fiam 6 hónapos sehova nem mentünk eddig és amíg ez az influenzás időszak van nem is fogom vinni. Itthon játszok vele sokat, este apukával van, hétvégén meg a nagyszülőkkel. Egyenlőre elég neki ez, majd ha nagyobb lesz, akkor úgyis megyünk játszótérre meg barátokhoz. (Zárójelben jegyzem meg hogy ismerősöm gyereke állandóan játszóházban játszik, és mikor hazaérnek utána két napig hasmenése van szegénynek, rengeteg baci van azokon a játékokon.)

Ne aggódj, hogy nem viszed sehova ez NEM VERSENY!bár sokan vetélkednek.

2009. febr. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!