Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lesz így, mire számíthatok?...

Mi lesz így, mire számíthatok? Rossz anyának érzem magam.

Figyelt kérdés
Kisfiam 4 hónapos,kötött a csípője,ezért már 1 hónapos kora óta tornáztatni kell és terpesz pelusozni.Eleinte ment is a torna,de mióta voltunk egy hónapja kontrollon nem tornázik,feszíti ki a lábait és nem engedi.Erőltetni meg nem merem.Holnap kell visszamenni a dokihoz,de nem tudom,hogy mi lesz.Ki vagyok teljesen mi van ha kengyelt kap,a pelust amúgy tűri reggeltől-estig rajta van,csak éjjel nem.
2011. jan. 23. 23:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi!!! Ez nemcsak rajtad múlik. Erőltetni semmi esetre se erőltesd, jól csináltad. Azzal csak többet ártanál. Nem vagy rossz anya, a kötött csípő nem a te hanyagságodon múlik, ne vádold magad. A kengyelt meg túlélte már több száz baba, hidd el nektek sem lesz semmi gond. Kicsit macerás gondolom, de menni fog, mint a karikacsapás. A te gyerekednek te vagy a legjobb anyukája, és ez tuti. :D


(Megjegyzem nekem is, és az összes gyerekemnek kötött a csípője, de minden ortopéd doki azt mondta rá, hogy semmi jelentőség, ők így vannak összerakva. Csípőficamuk nincs.)

2011. jan. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nálunk is uh-on is nézték a csípőjét semmi gond nem volt vele.Csak attól félek,hogy le fog cseszni a doki,hogy biztosan nem tornáztattam rendesen.Pedig minden pelusozás alkalmával próbálom legalább egy két körzésre rávenni a drágámat de ennyi,többet nem enged.

A legjobbat akarom a gyermekemnek mint bármely más normális anya.

Kíváncsi leszek mi lesz.

köszi a választ és a biztatást.

:-)

2011. jan. 24. 00:11
 3/5 anonim ***** válasza:
Dehogy vagy rossz anya, ezt verd ki a fejedből! Valószínűleg nagyon megviselte a kicsit a dokinál tett látogatás, és fél ha tornáztatod, nehogy fájjon neki.Ha befeszít, még jobb is, ha nem erőszakoskodsz.A kötött csípő gyakori, azért alakul ki, mert a méhen belül kicsi a hely, és kényszertartásban volt a lába.Várj egy pár napot a tornával, hátha elfelejti a rossz élményt!Már az is nagy szó, hogy hordjátok a terpesz pelust.Pl. a barátnőm nem adta rá a lányára, nem tud rugdalózni alapon. Nekem ez már akkor sem tetszett, de az ő dolga.Az én lányomnak is kötött volt, de minden este tornáztattam neki, és most már tökéletes.Nem is hívtak minket vissza.De nem mindenkinek van ilyen szerencséje.Ne aggódj,semmi baj nem lesz! Az orvos pedig jól tudja, hogy van, amikor a torna kevés.Nem fog téged senki hibáztatni!
2011. jan. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányomnak diszpláziája van, 5-6X kéne tornáztatni, nagyon utálja, visít, zárja a lábait. Én a földön, vagy a nagyágyon szoktam tornáztatni, ott én vagyok erőfölényben. Persze nem erőltetem nagyon, nehogy valami baja a legyen a térdének, de muszáj. 6 hónaposan mi sem szeretnénk kengyelt. Próbáld meg olyan helyen tornáztatni, ahol jól fölé tudsz hajolni, adj neki vmi játékot, hátha. Próbáld bicikliztetni lazán, amikor feszít, amíg magától felhúzza a lábait és akkor hajrá.
2011. jan. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hallllihó!Képzeljétek minden rendben volt már nem kötött a kicsikém csípője,90/90.nem is kell visszamenni majd csak másfél évesen járásvizsgálatra.Olyan boldog vagyok,nagyon örülök neki,hogy már a pelust sem kell hordani.Maximálisan megértette a doktornő,h nem tudtam már tornáztatni a picurt,mert nem engedte.Azt mondta,semmi baj a pelussal és azzal,hogy lelkiismeretesen rá adtam teljesen helyre jött minden.

Köszönöm a bátorításokat,kicsit lelket öntöttetek belém és ma már minden jó és boldogan nézem,ahogy a kicsi fiam önfeledtem mocorog a pelus nélkül.

Szép estét mindenkinek!

2011. jan. 24. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!