Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan viselitek ha párotok...

Hogyan viselitek ha párotok kritizálja azt, ahogy nevelitek a gyerkőcöt?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, ha benneteket hibáztat ha nyűgös a gyerek, ha nem játszik el egyedül, stb.

Nekem nagyon rosszul esik, pláne ha tudom, hogy nincs igaza.

Tegnap pl. nagyon nyűgös volt egész nap, mert szinte semmit nem aludt. Hiába tettem le az ágyába, csak üvöltött.

Persze én voltam a hibás, hogy nem jókor tettem le aludni, pedig mindig olyankor teszem le. :((


Másnál is vannak ilyen gondok?


2011. jan. 24. 10:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Eleg nehezen,altalaban ilyenkor kiakadok.sokaig turtem de mostmar megvedem magam.

Foleg akkor akadok ki mikor ugy allitja be hogy nem jol viselkedek a gyerekkel,ilyenkor visszaszolok neki.

Tisztaba se tudja tenni a gyereket erre beszol ha pelusozas kozben rapillantok a tv re.Ilyenkor kifakadok hogy csukott szemmel be tudom pelusozni egyesekkel ellenteteben.

2011. jan. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ő mennyit foglalkozik gyerekkel???
2011. jan. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nálunk szerencsére még nem volt ilyen, de javaslok egy megoldást. Vigyázzon ő egy napig a gyerekre, te meg menj el valahova. Aztán számoljon be részletesen, hogy telt a napjuk. Szerintem több kritika nem lesz. Teljesen más kívülről figyelni, amikor valaki más csinál valamit, mint ténylegesen csinálni.
2011. jan. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ezért én is nagyon nehezen viselem,nálunk még rosszabb a helyzet mert mind a kettőnknek van egy egy fia az előző kapcsolatunkból!És ilyenkor jön az,hogy "akkor te foglalkozz a tiéddel én meg az enyémmel".Én amugy sem viselem el senkitől,hogy beleszóljon a gyereknevelésbe!
2011. jan. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nagyon ismerős a szitu. Nekem 3 van,ebből 2 négy év alatti.A 4 éves 2x kel éjszaka a 2 éves meg vagy 5x.Nem is tudom megmondani mikor aludtam át az éjszakát teljesen. Ha 2 órát alszok egyfolytába akkor már nem vagyok nyűgös,de ha kevesebbet akkor igen.Ez pedig elég sűrűn van.Emiatt ki is szoktattam a lányomat a kiságyból,mert már nem volt erőm minden éjszaka fél óránként csititgatni.Én lettem a hibás persze,Ő egyszer nem kel fel hozzájuk.
2011. jan. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Ő 1/2 6 felé ér haza munkából, aztán még itthon is van mindig valami elintéznivalója, közben meg "foglalkozik" a gyerekkel.

Igazából az a fő gond vele, hogy nincs türelme hozzá. Amikor jókedvű a kisfiam és neki is van kedve játszani vele, akkor minden szép és jó, de amint a gyerkőcnek valami nem tetszik és ennek hangot is ad, mivel még nem tud beszélni így nyüszögésben v. kiabálásban v. sírásban, akkor azt már nem tudja kezelni.

És persze ilyenkor én vagyok a hibás.

Aztán ha a gyerek ki van borulva és sír v. hisztizik, azon ő is kiborul és ugyan ezt csinálja. Tegnap már mondtam neki, hogy elég nekem a gyereket vigasztalni v. türelmesnek lenni hozzá ha ilyen nyűgös, nem kell, hogy még ő is hisztizzen.

Ez persze nem tetszett neki.

2011. jan. 24. 11:14
 7/14 anonim ***** válasza:
Mondd meg neki, hogy a gyereknek is lehet rossz napja, rossz közérzete, akár egy felnőttnek, ez teljesen normális. Ilyenkor ha nem tud higgadtan viselkedni, vonuljon el, ne okozzon neked még több gondot.
2011. jan. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, mintha rólunk írtál volna.Amikor a kicsi jókedvű, az apja eljátszik, bohóckodik vele.De ha sír, egyedül én vigasztalom.Pedig amikor néhány hetes volt, még ő is türelmesen ringatta.Most meg leráz, hogy neki nincs türelme hozzá, és fújtat, hogy nem bírja a gyereksírást.Ki tudok akadni, amikor anyósommal együtt kérdezik, hogy miért sír.Azért, mert kisbaba, és mert nem tudja elmondani.Miért kell ezen csodálkozni, hogy egy csecsemő sír???Az a dolga! Egyébként én is rosszul tűröm.Egy példa: 4 hónapos a lányunk, de még mindig bimbóvédővel szoptatom.Ugyanis lapos a mellbimbóm, nem tud vele mit kezdeni.Próbáltam leszoktatni róla pl. úgy hogy napról napra nagyobb lyukat vágtam rajta.Én próbáltam a létező összes módon kínálni a mellemet, de nem tudja szívni.Ez van.És ezért én vagyok a hibás, hogy még mindig bimbóvédőzünk.Amikor hasfájós volt, akkor biztos sok levegő megy a bimbóvédő alá.Most, hogy beindult a fogzás, és néha sír evéskor, biztos bántja a szilikon az ínyét.Csak egy dolgot felejt el: hogyha ez nem lenne, tápszeres lenne a babánk.Ennek köszönhetem, hogy egyáltalán tudok szoptatni.
2011. jan. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Látom sajnos nem vagyok egyedül a problémámmal.

Sokszor pedig úgy várom haza 1-1 fárasztó nap után, hogy majd egy kicsit ő lesz a gyerkőccel és én nyugodtan iszok egy bögre kakaót v. megmosom a hajamat, stb., de aztán az első kiabálás v. kiakadás után azt mondom, hogy na nem, akkor inkább foglalkozom én tovább vele.


Amivel még kiborít, hogy ha rondán beszél a gyerekkel v. káromkodik előtte. Attól aztán sírni tudnék.

A legrondább szó ami elhagyja a számat az a "basszus", ő meg iszonyatosan cifrázza ha ideges.

Hiába mondom neki, hogy szegény gyerek, mit fog így tanulni tőle. Persze hiába minden erőlködés.

2011. jan. 24. 12:01
 10/14 anonim ***** válasza:
hát,nálunk is ez megy,csak a mi fiunk 13 hónapos.mikor este nem alszik el szépen cicizés után,hanem sír,akkor megkapom,hogy ő megmondta,hogy hagyjam sírni.csak addig játszik vele,míg szépen elvan magának.közben ő netezik,vagy bámulja a plafont.soha nem jut a napból egy fél óra,mikor azt csinálom,amit szeretnék.
2011. jan. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!