Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes babámat muszáj felébre...

3 hetes babámat muszáj felébreszteni éjszaka, hogy szopizzon?

Figyelt kérdés

Igény szerint szoptatom, van tejem rendesen. Este 23 óra körül letesszük aludni és átalussza az éjszakát, 5 óra körül kel fel.

Eleinte felébresztettem hajnali 3-kor hogy szopizzon, mert azt olvastam, hogy nem szabad hagyni hogy 4 órán át tovább ne egyen. A gyerekorvos azt mondja, hogy ha éhes úgyis felébred, ne ébresszem fel.

Első babám, emiatt tapasztalatlan vagyok. Szerintetek mi az ideális megoldás?


2009. júl. 7. 12:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
az igény szerinti szoptatás azt jelenti, hogy akkor adsz enni, ha kér. ha éjszaka alszik, és nem kér, akkor értelemszerűen ne adj neki :) az enyém 6 hetes koráig kétszer evett éjszaka (1kor és 5kor), majd egyik napról a másikra mind a kettőt elhagyta. most alszik fél 10kor, ébred 8kor. 6 hetes kora óta. most 3 és fél hónapos. ha ébresztgeted, ahhoz szokik hozzá, örülj, hogy így alszik.
2009. júl. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Teljesen igaza van az előttem szólónak. Éhen halni nem fog, ha éhes, felébred :-) Én legalábbis nem ébreszteném, ha lenne második. Örülj, hogy így alszik. :-)
2009. júl. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Húh, de mázlista vagy! :) Dehogy ébreszd fel, jelez ő, ha éhes lesz! A miénk ilyen kiskorában egyszer aludt egybefüggő 8 órát. Nem ébresztettem ugyan fel, de aggódva álltam az ágyánál, hogy mi van már. :) Felébredt és rögtön enni kért ! :)
2009. júl. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az előző vagyok ismét. Általában akkor mondják, hogy ne hagyd 4 óránál tovább étlen, ha sárga volt a kórházban. A sárgaság ellenszere ugyanis ez, hogy sűrűbben kell kapjon anyatejet/folyadékot. Ha nem volt sárga, akkor szerintem bőven az gyerekorvos tanácsát fogadd el. :)
2009. júl. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Nagyon köszönöm a válaszokat! Megnyugodtam, hogy helyesen cselekszem! Nem mintha nem akarnék hinni a gyerekorvosnak, de örülök, hogy mások is megerősítették ezt!

2009. júl. 7. 13:14
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Fel ne ébreszd éjjel, örülj hogy alszik. Ha nap közben ébresztgeted az más, úgy beáll majd egy napirendre, de éjjel fel ne keltsd, pihenj te is :)
2009. júl. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :-)
2009. júl. 7. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!