Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amikor felállnak a babák,...

Amikor felállnak a babák, utána kb. menni idő telik el mire megtanulnak járni, úgy hogy ha fogjuk a kezüket?

Figyelt kérdés
2009. febr. 4. 18:34
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocs, mennyit akartam írni!
2009. febr. 4. 18:35
 2/6 anonim ***** válasza:
nálunk 2 nap volt, de én nem erőltetem ezt a vonalat, a derekam leszakadna az tuti, mert egész nap sétálna. majd mikor egyedül sétálgat, akkor nosza rajta, addig marad a sokkal biztonsásgosabb mászás:))
2009. febr. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A felállástól a kézen fogva járásig lehet, hogy elég néhány hét, de az önálló járásig még több hónap kell. Nálunk például: 6 hónaposan felállt, 7 hónaposan már lehetett kézen fogva vezetve sétálni vele, de önállóan, segítség nélkül most (9,5 hónaposan) megy néhány lépést. Ha tetszik nekik, lehet velük kézen fogva sétálgatni, de azért ne sokat, mert jobb ha ilyenkor még a mászással erősítik a gerincüket. Majd úgyis elindulnak, ha érettek rá.
2009. febr. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekünk is pár nap volt, nyolc hónaposan állt fel, 2-3 nap után szépen lépegetett, ha vezettük, 10 hónaposan tette meg az első önálló lépéseket, de eltelt 1 hónap, mire stabilan ment egyedül, tehát nem kellett a sarkában járni, hogy elkapjuk, ha esik.
2009. febr. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát nálunk nem így történt.

A lányom 6-7 hósan már állt majd lassan lépegetett a bútorok mellett. Vezetve sétált. Viszont még 10 hósan se ment magától, csak a bútorok mellett. 1 éves korára indult el, vagyis előtte kb 2 héttel tette meg az első önálló pár lépést, majd szünet, gondolom megijedt. Végül elindult, de úgy hogy kapaszkodótól kapaszkodóig és stabilan, ha a kezét fogom, akkor szalad. Most már lassan 13 hónapos és csak úgy totyog, nagyon haláli, mint egy kis pingvin! :D

Tehát nálunk hosszú folyamat volt, nem tudom miért. A családban ilyen sokára senki se indult el, pl én is már 9 hósan mentem, a párom családjában is a korai járás volt elterjedve. Nos a lányom erre rácáfolt. Vagyis nálunk a felállástól majdnem fél év telt el mire elindult.

2009. febr. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi csajok!
2009. febr. 5. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!