Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak engem idegesít a mérleg...

Csak engem idegesít a mérleg és a mérés?

Figyelt kérdés
2011. jan. 25. 18:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az elso gyerkocomnel mertem szorgalmasan a harmadik het vegere majdnem idegosszeroppanast kaptam,igy megszabadultunk tole.Most a masodikat varom es merleget nem veszek/berlek mert teljesen feleslegesnek tartom es nem akarok megint depresszios lenni miatta.


33 hkm.

2011. jan. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
35%
Nem szabad mérni. Csakis hetente, később havonta. Ha szoptatás előtt-után méricskélsz, az egyenes út a táphoz.
2011. jan. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én nem mértem mindennap.Amikor megmértem akkor sem tudtam hogy mit látok.
2011. jan. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek egyet az utolsóval. Első perctől kezdve a 4. hónap végéig mértem szopi előtt és után is a fiam és még a 10. hónapban is szoptatom. Miért lenne egyenes út a táphoz? Így is lehet igény szerint szoptatni. Engem inkább megnyugtatott, mint idegesített.
2011. jan. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
engem is inkább megnyugtatott...3hós a kisfiam, bérelt mérleg volt,amit már visszavittünk.És most nem vagyok olyan magabiztos...szóval hozzá kell szoknom hogy nincs
2011. jan. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is mértem kb. 4 hónapos koráig. Csupán azért, hogy ha sír, tudjam, hogy éhes nem lehet. Így nem kapott minden sírásra cicit, mert akkor egész nap rajtam lógott volna. Nem vagyok a minden bánatra evés a megoldás híve, és nem akartam, hogy ez legyen, első baba és tapasztalatlan anyuka révén. Nem idegesített, de tudom miről beszél az, akit igen. A 3. hónap végefelé már én is kivoltam akadva, mikor egyik mérésre 80-at, másikra 180-at mértem. És nem hittem el, hogy ha már megeszi a 180-at, akkor valamikor miért csak 80-at eszik. Ekkor vittük vissza. De akkor már nem volt hasfájós a fiam, és a napirend is beállt, kb tudtam, hogy mennyit eszik, ügyesebben is szopizott már bimbóvédő sem kellett, és így egy éves koráig volt tejem.

Szóval én mindkét tábort meg tudom erősíteni.

2011. jan. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%

Nekem mérnem KELLETT. Kiszáradás szélén állt a baba, volt hogy 15-öt evett, akkor kellett még neki adni.

Ráadásul egy kezdő anyuka ha nem biztos abban hogy elég a teje vagy a baba már eleget evett és nem csak cicizik, igenis mérjen ha úgy gondolja.



Egyéni döntés. Nekem a mérés életet mentett. Bár most nem részletezem, de szó szerint.


Attól ha valaki méri a babáját, nagyon nem út a tápszerhez----mármint maga a mérés nem.

2011. jan. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

6 hetes koráig minden este, utána 6 hónapos koráig hetente mértük.

Az enyém sárga volt, itthon is tovább fogyott, a dokinő két-három naponta jött ellenőrizni, hogyan szopik, gyarapodik-e. Én hol megnyugodtam, hol kikészültem a méréstől, de talán megnyugtatóbb volt tudni, hogy jókat eszik, rendesen gyarapodik.

2011. jan. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nem szeretem amikor valaki egy dologra azt írja hogy "nem szabad" meg "butaság" meg "nem kellene" és társaik. Most nem feltétlenül itt hangzott el mindegyik, de úgy gondolom hogy a gyereknevelésben nem nagyon van NEM SZABAD ilyen témakörökben. A mérésnek igenis van jó oldala, ezért aki akarja mér, aki nem az nem, de buzdítani valaki a mérésre vagy nem mérésre, bocsánat de ostobaság. El lehet mondani a véleményt, de ennyi. Természetesen vannak dolgok amiket "nem szabad", pl. cigit dugni a baba szájába vagy berúgni szoptatáskor, de a mérés nem ez a kategória, a mérés olyan ami valakinek nem szükséges, valakinek viszont igenis sokat segít, ha bizonytalan.
2011. jan. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
minden nap megmértem olyan tíz hónapos koráig,de azt hogy mennyit szopott soha nem mértem.Egyszer kétszer rátettem kíváncsiságból,de olyan idegbeteg lettem,hogy leszoktam róla.Én a napi mérésből láttam,hogy teljesen jól hízik,bár egy kicsit az is stresszelt.elég lett volna hetente,de azt nem bírtam ki,hogy ne mérjem napokig.Most már 16 hónapos múlt,és olyan két hetente megmérem,reggel evés előtt,kaka után.(felkelés után mindig kakál)
2011. jan. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!