Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két gyerekes anyukák. Ti hogy...

Két gyerekes anyukák. Ti hogy oldottátok meg tök egyedül? Mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés

Most 7 hónapos a kisfiam.

Amikor született éppen folyt a lakás felújítás, és egy barátnőmnél laktunk aki külföldön dolgozott. Mivel 3 héttel hamarabb érkezett, a lakás nem lett kész, a védőnő segitségével anyaotthonba mentem 1 hónapra. A barátnőm hazaérkezett, oda nem mehettünk a férjem a szétbombázott lakásban kempingezett.

Hazaköltöztünk, de a férjem egy hónap múlva elveszítette az állását, alkalmi munkákból sikerült pénzt keresni, aztán jött egy osztrák lehetőség, elfogadta, de ingázott. Nem bírtuk, segítségem nem volt nagyszülők nincsenek, a hugom nem szeretne vigyázni rá, csak messziről szereti a gyerekeket. Az anyaotthon után rémálomnak éreztem az életem.

A frissen felújított lakást kiadtuk mi meg leköltöztünk a határ mellé. Ez novemberben volt. Mivel kint jól keres, elhatároztuk hogy még kb 2 évig vállaljuk ezt az életvitelt, aztán feltudunk építeni egy házat, ha a pestit is eladjuk.

Na és itt jön a dilemmám, a 2. gyereket illetően. Évvégén megszűnik a munkahelyem jogutód nélkül, ami azt jelenti felmondanak alanyi jogon kapom a gyedet, de 2. gyerek után már csak gyes fog járni.

A babámat soha senkire nem tudtam rábízni, mert nem volt kire. Vittem a fogorvoshoz , a szemészetre, beteg is voltam, oda is vittem a beteg emberek közé, és a fodrászt is mindig lemondtam ,mert a férjem nem ért haza, aludt ügyet intézett stb...

Hogy fogom bírni egyedül 2 gyerekkel? Ja és 38 vagyok, tehát ha dolgozni mennék az egy év, hogy újra kapjak gyedet, de akkor már lehet hogy nem fogok szülni.


2011. jan. 25. 21:58
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

23,21-es gratulálok.

Amikor ilyet olvasok kedvet kapok a 2. babához, és tényleg úgy gondolom hogy menni fog.

De a napi dolgok, gondok, egyedüllét sokszor rossz hatással van rám, és elhelyezkedni 40-hez közel kis gyerekkel még a nyugati régióban is extra nehéz.

Az a legnehezebb hogy senkinek a segítségét nem tudom igénybe venni, nincs egy perc vagy nap vagy este amikor a férjemmel csak kettesben lehetnék. Erre néha nagy szükségem lenne. És ez nem azt jelenti hogy nem szeretjük ha velünk van a baba, hiszen nincs más választásunk, csak néha jó lenne töltődni és pl a fogászatra egyedül menni.

2011. jan. 26. 14:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!