Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos kisfiam eddig...

5 hónapos kisfiam eddig átaludta az éjszakát. Egy hete minden éjjel felébred 4-5 között, nem sír, csak ébred van, nyöszörög, hogy vegyem ki. Mi baja lehet?

Figyelt kérdés
Fogának semmi nyoma, meg amiatt amúgy is sírna, de nem sír egyáltalán. Cicire teszem, 2-3 percet szopizik, aztán visszaalszik. Tehát nagyon éhes sem lehet.
2011. jan. 26. 10:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Amikor elöször csinálta, akkor volt valami baja? Pl beteg? az elsö ilyen alkalommal nem kellett volna kivennie.


Most le kell szoktatnod róla. ez már sokkal nehezebb. habár a szakirodalom 6 hós kortól írja. próbáld meg nem kivenni amíg el nem kezd sírni, hátha vissza alszik. de ha most hozzá szoktatod akkor nagyon nehéz lesz leszoktatni.

2011. jan. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Általában egy órát játszuk azt, hogy beteszem a cumit, kicsit csöndben van, utána kiköpi és kéreczkedik ki. Újra beteszem a cumit, látszólag örül neki, de megint csak 5-10 percig. Egy óra elteltével inkább kiveszem, mert felébreszti aput is és így senki nem tud pihenni. Eszik pár percet és elalszik újra mellettem. Olyankor beteszem a kiságyba és általában 7-ig még alszik. Szóval nem kapkodom ki azonnal, dehogyis. Csak reggelig ébren lenne, ha hagynám "szenvedni". Így legalább kicsit még visszaalszik.
2011. jan. 26. 10:38
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én lányom is pont ezt csinálja, már kb 1,5 hete. Nem tudtam még rájönni az okára. Van, hogy 1,5-2 órán át ezt a cumis megoldást próbálom bevetni, eredménytelenül.

5 hós kislány anyukája.

2011. jan. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én lányom már picit idősebb, de régebben ő is ezt csinálta. (Abban az időben, mikor megtanult felállni) Szeretett volna kijönni a kiságyból. Megsajnáltuk, kivettük. Ez nagyon tetszett neki, teljesen fitt volt. (mi már nem annyira, hajnali 3 körül). Játék, mászkálás, stb.

Másnap ugyanez. És itt be is fejeztük!! Nem akartam elrontani. Azóta ha felébred és nyöszörög, sírdogál, nem foglalkozok vele. Egy idő után abbahagyja és visszaalszik.

2011. jan. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Elsö vagyok,


az butolsó csinálta jól. a gyerekek mindent megszoknak kb 3-4 nap. ö még éppen idöben szoktatta le.


neked kell eldönteni hogy hagyod sírni egy pár napig majd megint alszik rendesen, vagy nem hagyod sírni de hónapokon keresztül kelsz éjszajka és hagyod pár percet cicin lógni.


ha nincs semmi baja, nem fáj semmilye és nem éhes biztosan, akkor próbáld nem kivenni a cumit vissza. ha nem emgy hagyd 3 percig sínri, (nyöszörés nem sírás, arra ne reagálj) ha nem alszik 3 perc után maradj vele 2 perced majd megint menj ki vagy ne reagálj 5 percig, majd ha még mindig nem alszik akkor megint vissza 2 percre és 7 percig hagyd sírni. így míg el nem alszik. egyszer el fog aludni. ezt csak akkor kezd el vele ha igazán akarod hogy aludjon. ha neked jobb az ha cicire teszed és vissza alszik úgy akkor ezzel ne kínozd. ez a megoldás amit írtam akkor müködik ha igazán elhatározod magadat hogy akkor nem engedsz neki. de azért ne sírasd fél órát órát ha végén még is a cicin köt ki. vagy adsz neki cicit vagy megcsinalod amit írtam. kb 3-4 nap meddigre ezzel a módszerrel magától vissza fog aludni.

2011. jan. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!