Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig normális, hogy nincs...

Meddig normális, hogy nincs széklete egy anyatejes babának?

Figyelt kérdés

5 hós a babám, eddig kb 1-2 naponta volt széklete. Pár hete kezdődött, hogy kihagyott 3-4 napot is, emiatt még nem is aggódtam. Most ott tartunk, hogy egy hete volt neki normális, azóta csak egyszer egy kicsi. Egyébként pukizik sokat.

próbáltam neki kamillateát adni, nem igazán szereti a cumisüveget, egyszer ivott meg belőle érdemleges mennyiséget, de nem segített.

A gyerekorvos azt mondta, hogy 5 nap után hőmérőzzem meg. Ezt is próbáltam, még mindig semmi.

Mik a tapasztalatok?


2011. jan. 26. 12:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%

Állítólag 10 napig normális, hogy nincs kaki, de csak ha nem fáj a hasa.

Kamillateát cukrosan kell készíteni, és adagold a szájába kanállal vagy gyógyszeradagolóval (Mint ami a nurofenhez van). Jó ha éhgyomorra adod neki és melegen.

Hőmérőzés nekünk se jött be.

Glicerines kúpot is lehet próbálni esetleg.

2011. jan. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
15%
Ha 3-4 napot kihagy,hívd fel az orvost, nehogy baj legyen!Az anyatejnek van egy hashajtó hatása, naponta kéne lennie.Nálunk fordítva van: ahány szoptatás, annyi kakis pelus.Hozzátáplálsz már?Mert ha igen, attól lehet, hogy kiritkul.Lehet kapni jó kúpokat rá, de mindenképpen kérd ki a gyerekorvos véleményét.És figyeld a babádat!Ha feszeng, vagy nyűgös, akkor őt is zavarja!
2011. jan. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Még csak kóstolgatunk, érdemleges mennyiséget még semmiből sem evett meg. Szóval csak anyatej.

Néha feszeng, de nem látom nyűgösebbnek a szokásosnál, alapvetően jókedvű.

Lehet holnap doki lesz a vége...

2011. jan. 26. 12:59
 4/12 anonim ***** válasza:

10 napig normális.

Ha ritkul a széklet, eljött a hozzátáplálás ideje.

Előfordulhat székrekedés is, ilyenkor a has puffadását, nyűgösséget viszont észre lehet venni,ez utóbbi hőmérőzéssel, szélcsővel orvosolható.

2011. jan. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Butaság, hogy naponta kellene neki lennie!

Csak anyatejes babánál teljesen normális akár egy hétig is, hogy nincs széklet, mert az anyatej könnyen és jól emészthető, ha nincs széklet, azt jelenti, hogy teljesen hasznosul a babánál. Csak akkor piszkáld a kicsit, ha látod, hogy zavarja, ha nem feszeng, nem fájlalja a hasát, akkor minden rendben van.

2011. jan. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 kisnita ***** válasza:
Nekem volt, hogy 12 napra kakilt. Teljesen normális nem kell aggódni.
2011. jan. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Látom itt is megoszlanak a vélemények :) Ezért is kérdeztem, nem tudom mit gondoljak...

Köszi az eddigi válaszokat, várom még a tapasztalatokat!

2011. jan. 26. 13:07
 8/12 anonim ***** válasza:
19%
Hát, nem tudom honnan vettétek ezt a 10 napot.Mi felnőttek se bírnánk elviselni, ha 10 napig nem mennénk WC-re.Próbáljátok ki! Szerintem ez nem normális dolog! Inkább kérdezd meg az orvost! Igaz, minden baba más, mert az enyémnek kezdetektől fogva nagyon gyors az anyagcseréje.Napi 3-4 kakis pelus alapból van.Nem mondom, hogy örülök, de szerintem az ellenkezője sem túl jó.Nehogy bélcsavarodása legyen.Semmiképp nem egészséges, hogy nem kakil, akárhogy hasznosítja is a tejet.
2011. jan. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

1 hét??10 nap?? Ez a hatalmas butaság! 3-4 nap maximum! Orvost kérdezz ezzel kapcsolatban, minket egy hét után még hasi uh-ra is elküldtek és "fölnyúlt" neki a dokinéni, hogy nincs e beszáradva vagy ilyesmi. Nem játék, inkább vidd el orvoshoz, majd ő megmondja, hogy van e gond.

De lázmérővel próbálkozhatsz és a cukros kamilla tea is nagyon bevált nálunk.

Minden jót Nektek!

2011. jan. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Mi lett a történet vége...?
2011. jan. 26. 14:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!