Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig normális, hogy nincs...

Meddig normális, hogy nincs széklete egy anyatejes babának?

Figyelt kérdés

5 hós a babám, eddig kb 1-2 naponta volt széklete. Pár hete kezdődött, hogy kihagyott 3-4 napot is, emiatt még nem is aggódtam. Most ott tartunk, hogy egy hete volt neki normális, azóta csak egyszer egy kicsi. Egyébként pukizik sokat.

próbáltam neki kamillateát adni, nem igazán szereti a cumisüveget, egyszer ivott meg belőle érdemleges mennyiséget, de nem segített.

A gyerekorvos azt mondta, hogy 5 nap után hőmérőzzem meg. Ezt is próbáltam, még mindig semmi.

Mik a tapasztalatok?


2011. jan. 26. 12:44
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Mi most vagyunk 3 honaposakés 1 honapos kora ota szenvedünk mert nem kakál! Nincs fel puffadva és nem is nyügös, mi kiprobáltuk a cukros kamilla teát, leavolac szirupot, duphalac szirupot, bonalactot, lázméröt és semmi! Én 4-5 naponta glicerin kupozni szoktam! Voltunk természetgyogyásznál is de ő sem tudott segiteni! Egyébként Az anyatejes babáknál azért fordul elő hogy ritkán kakilnak mert az anyatejbe nagyon minimális a salakanyag és nehezen telik meg a végbél és addig még nem telik meg nincs meg az inger, de ettől függetlenül az lenne az egészséges ha minden nap kakilnának! Ráadásul az én kisfiamnak nincs is valami nagy étvágya ugy hogy nállunk még ez is közre játszik!
2011. jan. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

14.00 vagyok!

A hasi ultrahangon nem találtak semmit (illetve mégis, mert az egyik vesemedencéje teltebb, de a kakihoz ugye ennek semmi köze) és nem is volt beszáradva neki. Haza jöttünk és addig lázmérőztem, szélcsöveztem, amíg sikerült neki. Nagyon keserves volt, egy órán belül kétszer kakilt, és a sírás kerülgette erőlködés közben. Nem értettem miért ment ilyen nehezen, mert amúgy nem volt kemény. Onnantól kezdve sűrűn adtam a cukros kamillateát, de nem minden nap, mert itt azt írták többen, hogy szárítja a beleket. Végül a hozzátáplálás minden gondunkat megoldott.Minden nap sikerül szinte és magától, nem kell már segítség. Én kb. öt hósan kezdtem a hozzátápit, akkor kezdtünk kóstolgatni, de teljesen csak akkor állt be, amikor már minden délben főzeléket kapott és napi egyszer gyümölcsöt. Ez nálatok is bizti segíteni fog.

Úgy emlékszem őszibarackot adtam neki legelőször,aztán pár napig átestünk a másik végletbe, naponta többször híg kaki...szóval nagy gond a kakigond! de én azt tanácsolom neked, hogy túl sokáig ne hagyd.

jó hosszú lettem de segíteni szeretnék :) nehogy ti is így járjatok.

2011. jan. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!