Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak? 5 hónapos...

Mit csináljak? 5 hónapos kisfiam éjszakánként hason alszik. Adok rá egy bodyt és hálózsákot, plusz még betakarom. Állandóan kúszik éjszaka, és állandóan kimászik a takaró alól, reggelre keresztben fekszik a kiságyban. Félek, hogy megfázik.

Figyelt kérdés
2009. febr. 5. 09:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Hány fok van a szobájában?Nálunk 22-23 fok van éjszaka,és igaz még ő csak 3 hónapos,d szintén keresztben ébred reggel.Rá csak egy hosszú ujjú rugit adok,meg a derkáig takarom be,de éjjel azért rá rá lesek és ha leficergi a takarót visszatakarom.

Kel rá zokni,ha lábfej nélküli rugit adok rá?

2009. febr. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
ha van rajta hálózsák, akkor nem is kell rá takaró. a hálózsák lényege épp az, hogy melegíti, de mégsem tud kimászni alóla:) gondolom nem 10 fok van a szobában...
2009. febr. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
19-20 fok szokott lenni, de én is érzem magamon, hogy ha sokáig kitakarózva vagyok, akkor jól esik visszabújni a takaró alá.
2009. febr. 5. 09:57
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha jó meleg a hálózsák, akkor szükségtelen a takaró. Ne aggódj, valóban erre találták fel a hálózsákokat. Sajnos az én lányom nem szereti, mert nem tud benne kényelmesen forgolódni. Így nekem marad a takargatás.
2009. febr. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi. Hát, két zsákunk van. Az egyik sima plüss, a másik vastag pamut. Ez elég?
2009. febr. 5. 10:07
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha vastagabb a hálózsák, akkor szerintem nem kell félned. Ha mégis aggódsz, akkor inkább rugdalózót adj rá és úgy rakd a hálózsákba. A takaró felesleges akkor, ha úgyis kimászik alóla. Nálunk 22-23 fok körül van, én pólóban alszok takaró alatt és melegem van, az 5 hós fiamon hosszú ujjú rugi van, a takarót ő is le szokta rugdosni, eddig még nem fázott meg.


A lába nem szokott csupaszon lenni, mert hamar jégcsappá válik. :) A zoknit lerugdalja, így lábfej nélkülit éjszakára nem adok rá.

2009. febr. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is elég a vastagabb hálózsák. A takaró alól valószínűleg azért mászik ki mert melege van. Nálunk 18-19 fok van éjszaka és csak egy hosszú ujjú body és egy hálózsák van a babán, még nem volt beteg. A védőnő s ezt javasolta. Ha nagyon melege van, nem is tud olyan jót aludni:)
2009. febr. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szóval én túlöltöztetem? Kb 21-22 fok van, adok rá egy rövid ujjú vékony body-t, arra egy hosszujjú vékony rugdalózót, arra egy közepes hálózsákot, végül egy vékony takaróval betakarom. Akkor ez sok? Én nagyon fázós vagyok, melegítőben alszom, betakarva. Most összezavarodtam.
2009. febr. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kislányom hosszu ujju badyban, és hálózsákban (közepes vastagságú) alszik. eddig rövid ujju bady, és vékony pamut rugiban aludt betakarva, de mióta lerugja magáról, eg oldalra fordul, azóta alszik zsákban. Tényleg attól függ, milyen meleg van a szobában, mert 20-21 fok körül szerintem elég egy bady egy hálózsákkal.

Utolsó válaszolonak, szeritem tulöltözteted a picit, később ő is fázós lesz. Amugy meg lehet nézni, ha hideg a tartkója, akkor fázik, ha meleg, izzad, melege van.

ráadásul a mi testhőmérsékletünk más, mint a picié, nem lehet összehasonlitani, hogy mi miben alszunk.

2009. febr. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!