Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Olyan anyukák irjatok akinek...

Olyan anyukák irjatok akinek étvágytalan volt a csecsemője. Meddig tartott (tart? ) ez a alig eszek állapot? Mit csináltatok, mennyire próbáltátok tömni, hogy birtátok? Most mekkora és hogy eszik?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3 hónapos lesz a napokban de másfél hónapja alig eszik de nem is bukik. 1,5 - 2 dl-vel kevesebbet eszik mint ami az "előirt". Most hogy hizzon -gasztroenterologus javasolt "tuning" szereket amivel megnőveljuk a kalóriabevitelt meg tejdiétát is kell tartanom. Ettől várom a változást.
2011. jan. 26. 14:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi most töltöttük be a 3 honapot, elejétől kezdve rossz evő baba, de hizni meg viszont eleget hizik én is nagyon sokat idegeskedtem hogy miért nem eszik normálisan, de ugy vagyok vele hogy neki ez biztos elég mert ugysem fogja éheztetni magát!2960g-mal született és most 5650g! Tömni nem akarom meg nem is tudnám hisz ő csak szopik! Van olyan hogy 50-60ml szopik majd elforditja a fejit és el leskelödik, neki ennyi elég!Ugy hogy ha eleget hizik akkor ne aggodj!
2011. jan. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem 7 hós korától rossz evő, amíg anyatejet kapott, addig okés volt. Most 3 éves és nem javult a helyzet
2011. jan. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Fiam 2 éves.2 hónapos koráig szopizott de egy mérés alkalmával kiderült hogy ilyen 70 ml anyatejci/alkalom amivel beérte,és nem kért többet!Akkor derült ki mikor nem gyarapodott,és kapott mellé tápszert.Azt hitték a tejem kevés,pedig az volt bőven,fejtem is éjjel nappal.Mert miután kapott 1x cumisüvegből tejet hogy tudjam mérni mennyit evett,onnantól soha többet nem szopizott.Pedig csak 1 alkalom volt.A mai napig rossz evő :( Bízom abban hogy majd a bölcsiben a sok gyerkőc rávezeti majd az evésre.
2011. jan. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
kedves előző válaszoló a tápszerből többet evett a gyerkőc?
2011. jan. 27. 21:42
 5/7 anonim ***** válasza:

Eleinte tápszert sem evett többet mint tejet.Sőt!Mivel sok tejem volt,azt fejtem inkább amíg csak tudtam,éjszakánként ment a tápszer is.Fokozatosan kezdett el többet enni,gondolom ahogy a kis gyomra tágult.Gondolom azért a lustasága is közrejátszott az evésben,mivel a cumisüvegből jobban tudta szívni a tejet,kevesebb melóval,mint mikor szopizott.

Érdekes azért,sosem sírt hogy éhes,jól aludt,nyugodt,kiegyensúlyozott baba volt.

Az,hogy végül mitől lett rossz evő nem tudom.

Evés szempontjából a mai napig megvan a lustasága.Előfordul ha nem azonnal kapja meg amit szeretne,mondjuk este 1 üveg tej,képes rá,hogy akkor azért se egye meg és lefekszik anélkül akkor is ha nem vacsorázott előtte semmit.


Soha semmi új dolgot nem hajlandó megkóstolni,akkor sem ha mondjuk olyat előtte már evett,és esetleg ízlett is.Néha van épp aktuális "szeretem" ételek.Ez nagyon ritka.

A megevett ételek sora jelenleg kb abból áll hogy:

Tej,virsli,péksüti /kifli pl/,borsóleves /ebből csak a borsó és a lé,vagy csak az egyik/,főtt répa /csak ha nagyobb fogható darabban van főzve/,sült krumpli,rántott hús vagy fasírt,banán,alma.Most jelenleg ennyi.


De sosem evett még tésztát,rizst,krumplipürét és egy csomó mindent mert nem is hajlandó megkóstolni.Erőltetni semmikép nem szeretném,bár néha kiborító,mikor napokig csak tejet iszik mert semmi nem kell,olyankor éjszaka is újra felkel tejet inni.

Ma is csak tejet ivott,de este,hajlandó volt egy kevéske kb 3 falat húsos szalonnát enni magában,mert /gondolom/ rávitte az éhség,és a kitárt hűtő mellett ülve vagy fél órán keresztül kérdezgette mi micsoda,és ez tetszett meg neki a legjobban.Nagyon nehéz így vele.Bármit ehetne mégsem kell neki.Egy barátnőm meg akarta kínálni túrórudival az utcán,más gyerkőc kikapta volna a kezéből,de a fiam sírva tiltakozott ellene,mintha muszáj volna megenni :) Csak olyankor eszi meg ha meglátja a boltban és megkívánja,így van a banánnal,de akár mivel,lehet az kígyóuborka is tök mindegy :)

Minden falatnak nagyon örülök!


Bocsi elég hosszúra sikeredett,de most jól esett kicsit ki írni magamból.

2011. jan. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolso válaszolónak.Jo hogy ilyen sokat irtál pont erre voltam kiváncsi. Még 1 kérdés. Milyen ütemben hizott? Soványka a kortársaihoz képest?
2011. jan. 29. 13:37
 7/7 anonim ***** válasza:

Előveszem majd a kis könyvét és beírom a súlyát hogyan gyarapodott eddig ha érdekel.A múlt héten voltunk 2 éves kontrollon,és 90 cm 11,80 kg.Most először nem mondták hogy kevés volna.Született 3,67 kg 51 cm.Nehezen de azért aránylag mindig hízott annyit amennyi pont elég volt de még a dokik sem értették honnan szedte össze azokat a dekákat.Hiszen jó formán tápszeren és most már tejen él.Soványka testalkatú.

Pénteken pl nagyon jól evett,tejen kívül reggelire kenyér nélkül ette a szalámit,kb 4 szeletet,ez már sok hozzá mérve,akkor dél körül evett pár kanálka levest és 3 db panírozott hagymakarikát.Délután egy meki melletti játszóházban voltunk,így evett sült krumplit,egy kis adag kb felét,és 3 falatnyi sajtburgert is.Majd egy tescoban,ahol kenyér kóstoló volt ott evett egy kis kocka kenyeret ami kb 2 falat.Ennyi volt plusz 2 üveg tej.Ez már határozottan rengeteg 1 nap alatt,de ilyet havonta 1x csinál csak.Tegnap és ma csak tejet ivott.Mondjuk tegnap szerintem az is közre játszott hogy nagyon félt a földrengés miatt /oroszlány,itt volt az epicentrum/,sokkolta,ahogy minket és mindenki mást is :( de egyébként is így működik az evés nála.

2011. jan. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!