Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan rakjam le a kisbabámat...

Hogyan rakjam le a kisbabámat aludni esti lefekvésnél?

Figyelt kérdés
7 és fél hónapos kisfiamat az utóbbi pár napban nagyon nehezen tudom lerakni aludni tegnap már a nagypárnánkat is ráraktam hogy ne tudjon megfordulni,mert hiába álmos nem akar aludni,feláll a kiságyba és sírdogál! Babakocsiba elalszik de nem akarom rászoktatni! Ha tudtok valami jó módszert lécci írjatok! Előre is köszönöm!!
2009. febr. 5. 12:23
 1/3 anonim ***** válasza:
szia! nekem az vált be, hogy ringattam,énekelgettem neki és amikor már elég álmos volt akkor raktam be a kiságyba. A mai napig megmaradt az igénye az esti énekre, mesére pedig már 2éves múlt. Csak a ringatás maradt el, azt hiszem érthető okokból :)))
2009. febr. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi a gyors választ de sajna már ezt is kipróbáltuk hordóba ringattam és már majd nem elaludt benne,de mikor megpróbáltam lerakni azonnal ki ment az álom a szeméből!
2009. febr. 5. 12:42
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekünk minden altatásra a szertartások váltak be, azaz hogy mindig tudja épp mi fog következni. Az esti lefekvés szerencsére csak két hétig volt macerás, mikor megtanult felállni, de akkor beüzemeltem a hálózsákot, abban már nem nagyon tudott felállni vagy nehezen és utána semmi gond, amúgy az az első naptól mindig úgy történt. Én a déli alvással küzdöttem, amíg ki nem alakult a megfelelő menet. Az este nálunk mindig így néz ki: 6-kor vacsi, 7-kor fürdés és pacsálás, amikor kivesszük, akkor kis masszázs, szopi és irány az ágy. Ahogy beteszem csukja be a szemét.

A déli alvását ott rontottam el amikor szilárd kaját kezdett enni, hogy nem mindig ugyanúgy tettem le, hanem mikor ránéztem az órára és idő volt, akkor betettem az ágyba. Na persze ez nem tetszett. És akkor döbbentem rá, hogy neki nincs órája és áttértünk a szertartásra: ebédel, a székében ülve megvárja míg elmosogatok és elpakolok, onnan átpelenkázás és be az ágyba. Három vagy négy nap kellett, hogy megszokja és most már sima ügy ez is. Próbáld ki valamihez kötni, nálunk nagyon bevált.

2009. febr. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!