Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éjszaka aktív-sírós egy hetes...

Éjszaka aktív-sírós egy hetes kisfiunkat hogyan nyugtathatnánk meg, hogyan altathatnánk el cumi nélkül?

Figyelt kérdés
Nappal nincs semmi gond, eszik és alszik, de ha ébren is van, nyugodt és nézelődik. Éjszaka viszont órákat virrasztunk, másfél óráig szopizik, bealszik, de amint betesszük a kiságyába és lekapcsoljuk a villanyt, eltörik a mécses. Hiába simogatjuk, nyugtatgatjuk, nem segít semmi. Cumit tegnap először kapott, egyből elaludt és megnyugodott, de azóta nem szopik úgy, így nem akarom használni még. Van-e valami tippetek?
2011. jan. 27. 17:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
nekünk az vált be, ha szívdobogás szerűen paskoltuk a fenekét. attól nagyon hamar megnyugodott/elaludt.
2011. jan. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ismerős. Vedd még vissza egy pár percig hagy szopizzon. Bealszik, és még biztos hiányzik neki utána. Nálunk is ez volt, és miután kivettem pár percig cicire raktam, attól megnyugodott és már nem volt gond. Vagy a másik, hogy szopi után fektetsd a mellkasodra, ott aludjon el és utána visszateheted az ágyába. Nyugi, nem fog hozzászokni, de az elején nagyon jót tesz.
2011. jan. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Még egy eszembe jutott. Ahogy írtad éjszaka feloltjátok a villanyt, de jobb ha nincs semmi fény a szoptatás alatt, esetleg csak valami halvány fény legyen Lehet hogy ez is zavarja, hogy előtte világos volt és utána hirtelen sötét lesz.
2011. jan. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Bea24 ***** válasza:
Kis éjjeli fény? Az én kisfiam azt csinálta, amikor haza hoztuk a kórházból, felkeltem szopiztatni, felkapcsoltam az éjjeli fény, szopi után bealudt, majd lekapcsoltam hangtalanul, erre meg felébredt. :S A kórházban a csecsemőosztályon neon mellett aludtak és megszokta. :)Ha szívdobbanás szerűen paskoltuk a popiját,ő is megnyugodott. Próbáljátok ki. Vagy pedig, mikor elalszik, várj 20 percet és utána tedd csak le. Kell ennyi idő nekik a mély alváshoz.
2011. jan. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Írtad, nappal nincs vele gond, eszik, nézelődik, alszik.

Valószínű az estét választotta az ébrenléti szakaszának. Nálunk is ez van, 2 étkezési idő közt ébren van, és sír, ha letesszük. Mi már megszoktuk ezt, és ilyenkor foglalkozunk vele. Törődést igényel, énekelgess neki, sétálj vele, tornáztasd, stb.

2011. jan. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindent ki fogunk próbálni!
2011. jan. 27. 18:03
 7/13 Orchidea001 ***** válasza:
Egy hetes a baba , még sokat ne varj 2-3 het kell, hogy feleszmeljen.Nemreg bujt ki a jo kis biztonsagbol.Nekem ilyenkor egyszerűbb volt ha mellre tettem magam mellett es igy aludt el.Majd mikor kesobb felebredtem betettem a helyere.Én 6 hetig az ő szobajaban aludtam és neha ő velem.Nem rontottam el, most szépen egyedül alszik.( 2-3 nap kellett )Mikor mar letelt a 6 het végig aludta az ejszakat , azota elég ha eves utan behajolok és simogatom,susogok .A lényeg, hogy erezze nincs egyedül.
2011. jan. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Igen, én is erre gondoltam. Most nappal, amikor ébren van, sétálunk vele a lakásban, beszélünk hozzá, játszunk neki, éjszaka pedig csönd lesz. Szokja meg lassan az éjszakát és a nappalt. Ha éjszaka nem nyugszik, kipróbáljuk az irányfényt, hátha csak a teljes sötétség zavarja. (éjszaka nem gyújtunk nagy fényt, csak egy kislámpát, hogy be tudjam pelenkázni) De valószínűleg magam mellé veszem szopizni, ha nagyobb lesz, úgyis jobban alszik majd éjszaka. Köszönöm a tanácsokat!!!
2011. jan. 27. 20:15
 9/13 anonim ***** válasza:
én nem ajánlom, hogy újra mellre tedd, mert a cici éhségre szolgál, nem pedig megnyugtatásra. Inkább nyugodtan vedd fel, ezzel nem tudod elrontani, nekünk az vált be, hogy sétálgattunk vele egy picit, illetve úgy tettük le, hogy bebugyoláltuk pólyaszerűen egy plédbe, eez biztonságos közeget ad neki és így megnyugszik. Nekünk a Suttogó c. könyv sokötlettel segített, most 1 éves a kisfiam és minden szuperul működik! Sok sikert, türelmet és kitartást kívánok!
2011. jan. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem csak azért nem szopizik annyit, mert eddig is csak azért volt annyit a melleden, mert megnyugtatta. Az elején szopizik annyit amennyi kell, és mivel már ott volt a cumi, azzal nyugtatta meg magát. AZ én fiam soha nem szopizott 10 percél többet, és így is evett annyit amennyit "kellett". Most nem azt mondom, hogy feltétlen adj Neki cumit, de ha megnyugtatja, és más nem jön be, akkor miért ne.
2011. jan. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!