Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éjszaka aktív-sírós egy hetes...

Éjszaka aktív-sírós egy hetes kisfiunkat hogyan nyugtathatnánk meg, hogyan altathatnánk el cumi nélkül?

Figyelt kérdés
Nappal nincs semmi gond, eszik és alszik, de ha ébren is van, nyugodt és nézelődik. Éjszaka viszont órákat virrasztunk, másfél óráig szopizik, bealszik, de amint betesszük a kiságyába és lekapcsoljuk a villanyt, eltörik a mécses. Hiába simogatjuk, nyugtatgatjuk, nem segít semmi. Cumit tegnap először kapott, egyből elaludt és megnyugodott, de azóta nem szopik úgy, így nem akarom használni még. Van-e valami tippetek?
2011. jan. 27. 17:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
A cumi nem fogja összezavarni a jól szopó babát hidd el! Nekem mondta a védőnőm, hogy ő sem ellenzi a cumit, mind a 3 gyerekének adta.Inkább erre szokjon rá, mint később az ujjszopásra.A csecsemők szopási ösztönnel születnek.Valószínű azért van annyit a melleden, mert már csak cumizik rajta.Amit ne engedj meg, mert hozzászokik, és könnyen kisebesedik a melled.Egy 1 hetes baba gyomra nagyon kicsi, kizárt, hogy másfél órát egyen!Ne kövesd el azt a hibát, hogy a melleden altatod!A barátnőm fia 2 hónapos, de a mai napig csak a cicin alszik el, és rengeteget szenvednek emiatt! Kicsi a kisbabád még, de már nagyon korán következetesnek kell lenni Vele, mert amire most rászokik, az sokáig úgy marad.Az éjszakai fény jó ötlet, ringassátok szopi után a sötétben egy kicsit, és adhatsz neki cumit.Én is adtam az enyémeknek, gond nélkül elhagyták!
2011. jan. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy egy éhes baba nem fogja elfelejteni, hogyan kell szopizni! Egyedül cumisüveget ne adj neki, mert az tényleg bezavarhatja, mert azért nem kell megküzdeni, csak úgy dől a szájába.
2011. jan. 28. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Igazatok van... Csak sajnos a probléma még az, hogy nappal nagyon aluszékony, így szerintem éjszaka akarja pótolni a "lemaradást". Egyébként folyamatosan kortyol és nyel, amikor a mellemen van, és ezért is gondolom, hogy kisebb pihenőkkel ugyan, de eszeget. Napközben fejem, hogy legyen elég tejem, ébreszteni próbáltam már, de akkor nem úgy szopizik, és hamarabb is bealszik. Majdcsak okosabbak leszünk, köszönöm a jó tanácsaitokat!!!
2011. jan. 28. 08:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!