Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónaposan mondhat szavakat...

7 hónaposan mondhat szavakat a baba?

Figyelt kérdés

Az én kisfiam most 7 hónapos, de már egy hónapja mondja hogy A-puuuu= Szerintem Apu, A-jaaaa= anya, éééétetem= értettem! Meg még sok mindent amit nem tudom mit jelenthet.

Egyébként nagyon sokat foglalkozok vele! Nektek mivolt az első szava, és mikor?


2011. jan. 28. 09:27
 1/10 anonim ***** válasza:
7 hónaposan szerintem még az agya erre nem érett. Hangokat mondanak ki, persze, sőt dupla hangzókat, mint mamma, papa, baba, de a beszédtanulás később kezdődik, tán 18 hónap körül.
2011. jan. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 szikra veronika ***** válasza:
Szerintem az ember képes belehallani értelmes szavakat. Még nagyon kicsi, hogy értelmes szavakat mondjon.
2011. jan. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
szerintem is véletlen, hogy épp jelent valamit, amit mond. nálunk 2 hósan ejtett ki "gegő"-férjem Gergő, és egyszer épp kérdeztem tőle valamit, és "ige" volt a válasz. de biztos, hogy csak próbálgatja a hangját, még nem tudatos. minket is a hanglejtésből ért, nem a szavakból.
2011. jan. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Aranyos:D De szerintem csak véletlen.
2011. jan. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem, ezek még nem értelmes szavak, csak a gagyogás része, aminek ti tulajdonítotok jelentést, de a baba nem kapcsol hozzá még semmit, ill. senkit.


Nálunk hangutánzó szó volt az első: bumm.

2011. jan. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egyéves kor körül mondhat esetleg egy-egy értelmes szót,de ez is ritka. A szülők belehallanak szavakat a gagyogásukba. A lányom 3 hónapos volt,amikor olyasmit gagyogot,amit az apja úgy értett,hogy aput mondott. Pedig erről szó sem lehetett.
2011. jan. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
az enyém is 7 hónapos,és "mondja",hogy baba,de ez csak hangutánzás,nem tudatos,csak gyakorolja a hangképzést...
2011. jan. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

enyém is mondja, hogy babababa, meg brümmmmbrümmmmbrümmm, meg papapapapa, pápápápá, szerinem is csak hangját próbálgatja,

egyébként, hogy biztassalak, ismerek egy kislányt, aki egy évesen már ragozva, jelen és múlt időben is beszélt, és totál nyelvzseni lett. Később ilyen kiszseninek titulálták egy ilyen jellegű felmérésen- nem tudom pontosan hol, és azt mondta rá a felmérő nő, hogy 30éve van a pályán és ilyet még nem látott....

szóval lehet a te babád is ilyen okos!! :-)

2011. jan. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat,lehet hogy tényleg csak beleképzelem, de pl. ha a férjem fekszik mellette az ágyon és a tévét nézi nem vele foglalkozik akkor rá szokott kiabálni hogy A-puuuuu!! és például csak akkor mondja ha itthon van, csak úgy nem, tehát szerintem tudja hogy az Apu!
2011. jan. 28. 09:49
 10/10 anonim ***** válasza:
Az enyém is mondta, hogy tátáó, de mégsem gondolnám, hogy ez jelent valamit. Viszont azt sokszor mondja, hogy hát-hát, meg opppá, ezek lehetnek utánzások, de nem feltétlenül tudatos. Én is belehallom amit akarok, és visszaigazolom a babának. Ez hozzátartozik a beszédfejlődéshez/fejlesztéshez. Te is segítheted a babádat, hogy ilyenkor mondod, hogy "igen, apu van itt" vagy ilyesmi.
2011. jan. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!