Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért va az, hogy mostanában...

Miért va az, hogy mostanában annyi tápszeres baba van? Miért nem tudnak szoptani az anyukák? Környzeeti ártalmak miat vagy helytelen étkezés?

Figyelt kérdés
2009. febr. 5. 21:15
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem ez a haladó világ is lehet az oka.

Nézzétek meg mennyi nő képtelen teherbe esni, régen nem így volt.

Nekem is anyukám nem értette, hogy amikor kiderült, hgoy terhes vagyok annyira izgultam, hogy csak megmaradjon, egészséges legyen, stb.

Mondta, hogy neki ilyenek eszébe se jutottak, én meg mondtam neki, hgoy ma már lassan az is csodaszámba megy, hgyo elsőre sikerült teherbe esnem, a szoptatás sajnos nem sikerült, de ettől még jó anya vagyok és a legjobbat akarom én is a kisbabámnak. Én sem azért nem szoptatok mert féltem az alakomat, meg ilyesmi, mert az olyanok tényleg megérdemlik, hgoy leszólják, és szerintem nem érdemlik meg a gyereket sem. De mi akik mindent megtettünk, de nem sikierült, ugyanolyan jó anyák vagyunk,mint azok akik sokáig szoptatnak!

2009. febr. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom 1 napos korába olyan sárga lett, mint a kanári, mentővel vitték éjjel egy másik kórházba. Ott 4 nap után vérátömlesztést kapott, közben cumisüvegből etették, nem mehettem be hozzá, akkor ölelhettem meg amikor hazahoztuk. Nekem az idegeskedéstől nem indult meg rendesen, kézzel fejtem, sebes volt mindkét mellem. A kicsi az 1 heti cumizásnak köszönhetően nem fogadta el a cicit, fejni nem tudtam annyit, hogy elég legyen. Majdnem 3 hónapos volt mire sikerült visszaszoktatni.5 és fél hós korába saját magát választotta el. Nem tudom, hogy ez környezeti ártalom vagy helytelen étkezés miatt volt e....
2009. febr. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok

Utolso valasziroval teljesen egyetertek.

En 4 honapig tudtam etetni anyatejjel a babamat,es volt,h szopizott,de legtobbszor le kellett neki fejnem,es aztan egyik naprol a masikra sokkal kevesebb lett,pedig En ko kemenyen naponta 7-8 fejtem,de a vegen mar hiaba,csak minimalis tejcsi jott,igy ra kellett allnunk a tapszerre.

Es igen is normalisan etkeztem ittam eleget,szedtem homeos bogyokat,csomo olyan dolgot kiprobaltam ami elvileg serkentene a tejet,de nekem sajnos mar nem segitett,es nem azert mert NEM AKARTAM VNA SZOPIZTATNI A PICIT,mert lelkileg ez nagyon megvislet engem is,h nem tudtam tovabb Ot taplalni.

2009. febr. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
100%
Talán nyáron az RTL Reggei műsorában vendég volt,egy szoptatási tanácsadó hölgy aki a következőket mondta.A tej mennyisége sok mindentől függ:alkat,genetika,helyes táplálkozás,megfelelő mennyiségű folyadék,DE a legjobban a baba szopási intenzitásától,hogy milyen erővel szopizik!!Annak ellenére,hogy én 14 hónapja szoptatok,nem ítélem el a tápszeret adó anyukákat,főleg akkor,ha ők mindent megtettek!!!!Ne legyünk előítélettel senki iránt!!
2009. febr. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem sokszor az is baj, hogy az orvosok minden szíre-szóra felírják a tápszert. Közeli ismerőseim közül 4-nek van az enyémmel kb. egykorú babája. Csak ketten szoptatunk! Az egyik azt mondta, nincs teje, nem elég a babának. Amikor ajánlottam neki a különféle tejszaporító módszereket, akkor azt mondta, hogy ő nem fog ennyit vacakolni.. A másik meg azzal jött, hogy nem akarja a tápszert és az anyatejet keverni, inkább csak tápszert ad.. Persze nem ő az átlag (szerencsére), rengetegen bármit megtennének, hogy legyen tejük. Lehet, hogy a védőnőknek ebben sokkal többet kellene segíteniük. Nem ítélem el azokat, akik nem tudnak szoptatni, mert legtöbbjük rengeteget küzd a szoptatásért. Azokat viszont nem értem, akik nem is akarnak különböző hiúsági és egyéb indokok miatt nem szoptatnak. 5 hós kislány anyukája
2009. febr. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
88%

Szoptatni én sem tudtam, illetve a babám nem tudott.Igaz császárral szültem csak miután hazajöttünk lett tejem, kérdezték a kórházba adjanak-e neki tápszert.Persze hogy igent mondtam.Nehogy már 5 napig ne egyen.Meg csak cukrosvizet, kamillateát kapjon.6 hétig fejtem neki a tejet.Sajnos csak eddig tudtam.De egyáltalán nem érzem hibásnak magam, hogy így jött össze.

Falra tudtam volna mászni annak idején mikor megkérdezték szopik a baba?Kérdezem én kinek mi köze hozzá?A másik meg, hogy szerintem az a nem normális amikor 4-5 éves gyerekek szopnak még.Na mindegy.A lényeg, hogy egyáltalán nem biztos, hogy valaki divatból nem szoptat, vagy mert egyszerűen nem akar.Valaki mindent megpróbál és mégsem jön össze.És ha valaki esetleg nem akar?Akkor se kell leszólni.Mindenkinek saját joga eldönteni mit és hogyan akar.Nem vagyunk egyformák.Valaki tud, valaki nem.Valaki akar, valaki nem...

2009. febr. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
93%
Koszonjuk utolso hozzaszolo.Igen mert mi mindent megtettunk azert,de ezt csak az tudja aki atesett ezen,es sajnos ez lelkileg is megviseli am az anyukat.
2009. febr. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pedig az a fontos h a baba egészséges,kiegyensúlyozott és boldog legyen és szépen fejlődjön. Mindegy, h anyatejet eszik, vagy tápszert. Nemde anyukák?
2009. febr. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
90%
Igy van,teljesen igazad van.
2009. febr. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
100%
szia igazatok van h akinek nincs de legalabb megprobalta elerni h legyen az nem hibas es biztos tobbet mar nem tehetett meg lelkileg is nagyon nehez foleg ha nem all senki partodra.Nekem 3hosan volt valsagba atejcim nem adtam fel mindent megprobaltam most 4 hosan van de csak epp anyi h szukon jollakjon(foleg h nem is eszik sokat) de ez sajna nem mindenkinek sikerul sztem nem kell lenezni senkit amiatt ha csak tappal etet azok a babak is szepen megnonek es okosak ,ugyesek lesznek. anyukak kik valsagba vagytok a tejcivel probaljatok lelki tamaszt keresni valahonnan mert a kitartas erdekeben sztem ez a legfontosabb az etel,ital,bogyok,fejes, gyakori szopizas mellett.Rajtam az itteni valaszolok segitettek meg mas hasonlo problemas anyukak batoritasai.
2009. febr. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!