Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért va az, hogy mostanában...

Miért va az, hogy mostanában annyi tápszeres baba van? Miért nem tudnak szoptani az anyukák? Környzeeti ártalmak miat vagy helytelen étkezés?

Figyelt kérdés
2009. febr. 5. 21:15
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
91%
mért nevetséges? mert szarul érezzük magunkat, és próbáljuk vigyasztalni egymást?? én pl. aki beteg vagyok, abszolút nem tehetek róla, hogy nem szabad szoptatnom a gyógyszerek miatt..és én is rossz anyának érzem magam miatta!! tápszeres a babám, igaz, de legalább lesz anyja...Nem nevetségesek vagyunk, hanem bűntudatosak, elkeseredettek, mert mindenhol lenéznek minket, pedig önhibánkon kívül nem tudunk szoptatni...nekünk se jó érzés ám...
2009. febr. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az én anyukám se tudot szoptatni engem mégis kiegyensúlyozott vagyok, nem a szoptatástól lesz jó kapcsolatunk a gyerekkel.(őt császározták és seblázat kapott) Nekem szerencsére van tejem, de engem egész terhesség alatt azzal riogattak, hogy nem lesz tejem mert alig eszem és, hogy nagyon vékony vagyok. Lássanak csodát..szerintem ez úgy látszik genetika, meg a válaszokból is kiderült, hogy vannak anyukák akik mindent megtesznek és mégsem sikerül.( most se eszek olyan nagyon sokat, de nem látom, hogy befolyásolná a tej termelést)
2009. febr. 6. 10:04
 33/38 anonim ***** válasza:
100%

Ez a téma már nagyon szánalmas.

Senkinek semmi köze hozzá, hogy ki hogy neveli és eteti a saját gyerekét.

Ugyan miért kéne egy tápszeresnek rosszul éreznie magát? Ugyanúgy ellátja a babáját mint egy szoptatós.

A lényeg, hogy a baba egészséges legyen, nem kell ezen ennyit csámcsogni....

Jöhet a pontozás.

2009. febr. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sok múlik azon, hogy van-e egyáltalán valaki, aki megmutatja, hogy kell helyesen mellre tenni azt a babát. Azon a helyen, ahol én szültem, nem voltak túl segítőkészek, de minden utamba kerülőt zaklattam, meg az édesanyámat is, így sikerült.

Amúgy nem értem a veszekedést..mindannyian édesanyák vagyunk nem? Olyan, mintha azon menne a vita, hogy te természetesen szültél, te meg nem.

Lényeg, hogy legyen egészséges az a baba és fejlődjön szépen.

2009. febr. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
35%
nem olvastam végig a hozzászólásokat, nincs hozzá türelmem. Az elsők között válaszolta, jól le is lettem pontozva... én csak a magam nevében írhatok, csak a saját történetemet tudom: az első héten iszonyatosan kisebesedett a mellem. Vérzett, fájt, ordítani tudtam volna szoptatáskor. Tápszert is kellett adnom az első hónapban, mert nem volt elég tejem. Aztán kórházba kerültünk egy hasmenős vírussal és mindneki azt mondta, jobb lenne csak az anyatej a babának, különben hónapokig fogunk szenvedni, amíg helyreáll a bélflórája. Így összeszorítottam a fogamat és szoptattam. Aztán nem bírtam kínozni magam tovább és lefejtem inkább, adtam cumisüvegből. Hamarosan eljutottunk odáig, hogy elég volt a tej, nem kellett tápszer. És elmúlt a hasmenés, elmúlt a hasfájás, csak a boldog babám maradt. Közben felváltva szoptattam és fejtem, szoptattam egymás után kétszer, aztán éreztem, hogy nagyon fáj, fejtem egy darabig, aztán szopi megint. Éjszaka is fejtem 2-3 óránként. 3 hónapig tartott, mire megszokta a mellem és nem sebesedett ki többé,azóta igény szerint szoptatok. 3 hónap alatt nem volt olyan nap, hogy ne mondtam volna, hogy kész, elég volt, jöjjön a tápszer. a családom is azt mondta, ne kínozzam magam. de nem adtam fel és nagyon büszke vagyok magamra. és ha kiutáltok, ha nem, igenis többre tartom magam, mint azt az anyukát, aki 2 hét próbálkozás után feladja... én minden nap megkérdeztem magamtól: biztos, hogy mindent megtettem, hogy menjen? és a válasz mindig nem volt...nem egy másfél éves gyerek mellett kell keseregni, hogy bárcsak szoptattam volna... akkor, ott kell mindent megtenni azért, hogy működjön. és ha egyszer a kérdésre őszíntén azt tudod válaszolni, hogy igen, mindent megtettem és mégsem megy, akkor adhatsz nyugodt lelkiismerettel tápszert. addig nem.
2009. febr. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
91%

miért ne adhatna vki nyugodt lelkiismerettel tápszert??? én ezt nem értem. az anyatej 1 teljesen túlmisztifikált vmi lett... én csodálom azt, aki tud szoptatni, tényleg, ne értsetek félre, de aki azt írta, h leültették, megbeszélte vele a családja és tápszert ad a babájának, és boldogok mindannyian, annak maximálisan igaza van.

ha fejed a mellett 20 órában 1 nap, szenvedsz, a gyereked sír és nem boldog, neked mindened fáj, neki sem jó, neked sem, akkor meg minek????

a szoptatós anyukák elhihetnék végre, hogy nem tud mindenki szoptatni és van, aki nem akar. na és akkor mi van??? aki szereti a gyermekét, az etetheti bármivel...

a manók a szeretettől nőnek, nem az anyatejtől.

tőlem is kérdezték: "és szoptatod??" és el tudtam volna süllyedni, mikor mondtam, h nem, mert mindenki úgy nézett rám, mintha a tűzbe dobtam volna azt, akit a világon a legjobban szeretek. tápszert eszik a babám és boldog és ragaszkodik hozzám. van köztünk lelki kötődés, talán erősebb is mint némely szoptatós anya és gyermeke között.

2009. febr. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
90%

A szoptatás sikeressége sokmindentől függ:

- az anyát megfelelően tályékoztatták/ tályékoztatják-e

- vajúdás alatt milyen szereket kap az amya (pl.: a fájdalomcsillapítók, altató a babát elkábítják)

- aki az aranyóra (szülést követő első óra) után tudja először mellre tenni a babáját lényegesen nehezebben tudja elkezdeni a szoptatást, a baba ösztönös szopóreflexe ebben az órában működik, később tanítani kell a szopásra

- az első szoptatás előtt megfürdették-e a babát, ha igen, nehezebben talál mellre.

- kialakult-e a megfelelő kötődés, bőrkontaktus etmaradása, szülési trauma (meztelen baba csupasz mellkasra helyezése később is segíthet,)

- igény szerint van-e szoptatva a baba (baba igénye szerint)

- a cumi, cumisüveg zavart okozhat a szopásban (ha mégis pótlásra szánjuk magunkat, pohárból itassuk)

- ka beállt a kereslst-kínálat arány, az igény szerint szoptatott babának nincs szüksége kiegészítésre

- az anya elegendő folyadékot iszik-e, megfelelően táplálkozik-e

- mennyire streszmentes az anya élete

- bízik-e az anya eléggé magában, hogy tud szoptatni, és a babában, hogy tud szopni (ez a hit a környezettől nagyban függ!)


Jó szoptatást, és a megfelelő szakember megtalálását kívánom minden anyának (pl.: LLL liga, IBCL szoptatási tanácsadó):


egy dúla


ui: 9 hónapos és két és fél éves kislányaimat szoptatom, és nekem is voltak problémáim a szoptatással, főleg az elején

2009. febr. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
100%

IGEN, A CSAPBÓL IS AZ FOLYIK, hogy aki nem tud szoptatni az nagyon béna anyuka! Császárral szültem, a tejem alig akart beindulni, DE SEM A KÓRHÁZBAN NEM SEGÍTETTEK ( "lesz ott tej anyuka"),azt sen mondták, hogy sárga - én nem láttam annak, azt sem, hogy ne hagyjam 3 óránál többet aludni, ébreszgessem, próbáljam szopiztatni vagy fejjek, hogy legyen mielőbb tejem, éjszakára elvették és megtömték állítólag cukros vízzel, ráadásul úgy hazaengedtek, hogy a súlya még esett, de persze a zárójelentésre ráírták, hogy "AT beindult".A VÉDŐNŐNK SEM LÁTOTT el épkézláb tanácsokkal, a szomszédommal akivel majdnem egyidőben szültünk szintén császár, ő kitartott és 8 napig küzdött a védőnő tanácsa ellenére nem adott neki tápszert, véresre szopizta az akkor még csöppség, még mindig CSAK szoptat, a babája 4,5 hós gyönyörű 7 kilós, 67 cm-es baba ( most éppen egyformák a kölykök). Szóval kitartottunk, szopiztattunk,lázas mellgyulladások ellenére is mind a ketten. VALÓJÁBAN azt akarom mondani, hogy a saját kárunkon és akaraterőnkből szopiztatunk, MERT senki nem segített vagy tanított minket. Anyatejes világnapos rendezvény van, de a környéken nincs szoptatásra felkészítés. A barátnőmnek sem lett azonnal teje- pedig hüvelyi szülés volt,- de a ( egy másik)kórházban annyira tömték cumisüvegből, hogy otthon már nem kellett neki a cici.

Amikor utoljára volt mellgyulladásom a védőnő azt mondta: " Milyen kár hogy most megy el a tejed, pedig neked annyi volt!" Amíg ezt nem mondta addig meg sem fordult a fejemben, hogy nem fog visszajönni.Pánikolva karácsony előtt ott álltam leforrázva, tápszer nélkül, persze a gyerekorvos is szabadságon volt.De még 1 hónapig elég volt a tejcsi, most gyakran szoptatok és este, he kell kap tápszert. Aludnunk csak kell...

Egy másik barátnőm 15 éve nem tudja feldolgozni, hogy nem tudta a saját tejével táplálni a fiát- pedig nevetünk rajta szebb napokon, hogy látszik rajta, hogy tápszeres ( tiszta olyan, mint az AT-s apja...)

A SEGÍTSÉG hiánya és a szakbarbárság, no meg a teljesítményorientált családtagok megjegyzései apasztják a tejet, vagy be sem tud indulni.

Ez kikívánkozott belőlem. Bárcsak ezzel a tudással kezdhetném újra a szopiztatást. Nem hiszem hogy sokan lennének olyanok, akik bár lenne tejük és idejük - pl nem kell visszamenniük dolgozni, vagy betegség miatt - nem akarnának szoptatni. Hiszem minden anya a legjobbat akarja a gyerekének, és persze hogy kap tápszert, ha ordít az éhségtől és nincs tej.

Babó már éhes, mennem kell de majd könyvet írok a - keserű- tapasztalataimről.

2009. febr. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!