Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha ezért kimarad? Vagy...

Baj ha ezért kimarad? Vagy attól még jut a szervezetébe?

Figyelt kérdés
Babám tápszert eszik abba szoktam belecseppenteni a Vigantolt,de ma nem ette meg az egész adagot 200ml-ből 20-at meghagyott pedig ilyenkor mindig megeszi reggel.Direkt azért cseppentem ehhez az evéshez,mert a 10 órásinál van hogy meghagyja a kaját és nem akarom,hogy ne kapjon elég vitamint.
2011. jan. 29. 06:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
ugyan már ennyitől nem lesz baja. Miért nem a szájába csepegteted? Azt mondják, hogy nem jó valamibe beletenni, mert ott maradhat a cumisüveg oldalán. Nincs semmi íze, megfogja enni. Én első perctől kezdve a szájába cseppentettem.
2011. jan. 29. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%

Mivel csak 1 cseppet kell adni (legalábbis nálunk), cseppentheted a szájába is közvetlenül mondjuk pelenkázás után. Én így szoktam.

Szerintem amúgy ha csak egyszer fordul ilyesmi, nem gond. Esetleg próbáld úgy adni neki a tápszert, hogy csinálsz annyit, amennyit tutira megeszik - abba cseppentesz, meg csinálsz egy másik üvegbe is még, aztán ha meghagyja, nem gond.

2011. jan. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha egy nap kimarad is, akkor sincs semmi gond.De én nem cseppenteném a szájába!Nem amiatt, hogy van -e íze, vagy nincs.Nekem elmondta a gyerekorvos, hogy mivel ez zsírban oldódó vitamin, tegyek egy kanálba lefejt tejet ( amiben feloldódik), és úgy adjam a szájába.Ha csak úgy a nyelvére teszed, lehet nem szívódik fel normálisan.Én a helyedben evés előtt tennék egy kiskanálba tápszert, abba a vitamint.Beadod neki, és utána egyen.Én legalábbis így csinálnám.
2011. jan. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A vigantol ugyebár D vitamin, ami zsírban oldódik, ezért szokták javasolni, hogy a tejcsibe csepegtessük. Ha a szájába kapja a baba, lenyeli ugyan, de nem fog neki hasznosulni.

Én kiskanálba fejek ki egy kis tejet szopi előtt, abba belecsepegtetem és azt szépen lenyeli. Nem macerás egyáltalán és a babám is megszokta már!

2011. jan. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm akkor úgy csinálom,hogy kanálba cseppentem és pár csepp tápszer adok hozzá.Így jó??
2011. jan. 29. 17:44
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen.
2011. jan. 30. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Csak arra figyelj, hogy mindig a tejcsit vagy a tápszert cseppentsd bele először, mert különben a vigantol beleragad a kanálba.
2011. jan. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

utolsó,úgy csináltam!

köszi

2011. jan. 30. 12:09
 9/9 anonim ***** válasza:
Nincs mit!:)
2011. jan. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!