Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Írnátok nekem baba napi...

Írnátok nekem baba napi menüt? Hozzátáplálással kapcsolatban.

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy amikor elkezdtétek a hozzátáplálást akkor hogyan alakult a baba napi étrendje, és a későbbiekben hogyan változott. És mi ízlett illetve mi az ami nagyon nem jött be a babáitoknak.Köszi előre is a válaszokat.
2010. jún. 9. 08:56
 1/3 anonim ***** válasza:
5 hónaposan kiváltottam a tízórai szopit gyümölccsel. EGy hónapig csak ennyi volt. Minden gyümit megevett egy ideig, de később kiestek ilyenek, hogy banán, szilva és ananász (bébiételes verzióra gondolok). Ezeket azóta sem eszi meg. 6 hónaposan kezdtük a húsos főziket ebédre, zöldborsó és máj kivételével mindent megeszik. 1 éves korunkig úgy nézett ki a napi kaja, hogy reggel tápi (mikor már nem szoptattam), tízóraira gyümi, ebédre főzi, uzsira tápi vagy tejpép, vacsira főzi, és lefekvés előtt tápi, amennyit kért. 9 hónaposan kezdtem adni neki uzsira leginkább tejtermékeket (túró gyümivel, sajt, vaj stb.) valami péksütivel (kifli, kalács, kenyér) a tápi/tejpép verzió helyett. 1 éves korától pedig azt eszi, amit Mi. Az "alaprend" megmaradt azóta is, de változott sokmindenben: reggel tejital és péksüti (kalács, sajtos kifli, ilyenek), tízóraira gyümölcs, ebédre ami van (mindent megeszik, amit Mi, csak néha meg kell variálnom az Övét, ha olyasmi van, amit nehezen tud elrágni), uzsira kalács/joghurt/krémtúró/tejszelet/szendvicsféle stb., vacsira ami az ebéd volt, vagy valami hideg kaja, vagy akár bundáskenyér, és lefekvés előtt tejital. Napközben is van nasizás, kölesgolyó, buláta, fagyitölcsér, kukac stb. Most 16 hónapos, és amiket nem eszik meg egyáltalán: máj semmilyen formában, zöldborsó, szilva, dinnyefélék, valamiért mostanában a túrót sem, banán, most ennyi jutott eszembe, de szerintem nincs is nagyon más, ami nem jön be neki.
2010. jún. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia, négy és fél hósak vagyunk, négy hósan kezdtük. Először napi egyszer reszelt almával, most napi kétszer, már eszünk pépeket és krumplit, répát, bébiételes gyümölcsöt is. Étrend: reggel 6 óra:150ml tápszer. 9-kor pár kanál gyümölcs vagy répapüré,(reszelt alma, üveges őszibarack) 120ml tápszer. 12kor 30ml rizs vagy kölespép 90ml tápszer. 3kor 150ml, 6kor 120ml 8-fél9kor 150ml tápszer.
2010. jún. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat! Mindkettőt elmentettem mert nagyon jónak találom.A kicsim még csak 3 hónapos tehát még egy picit odébb vagyunk a hozzátáplálással.Anyatejes baba napi hétszer eszik, de én azért négy-öt hónapos kora körül szeretném elkezdeni a kóstoltatást.Csak egy -két kortyot illetve falatot.Ezért szerettem volna tapasztalt anyukáktól segítséget kérni. Tisztában vagyok vele, hogy ha van tejcsi akkor hat hónapos korig csak anyatej, de hát ki tudja lesz e még akkor tejem. Császárosok vagyunk és hát azt mondják, hogy lehet, hogy addigra elmegy a tejem.

Még egyszer köszi, és jó babázást!

2010. jún. 11. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!