Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a babádnál 1,5 év körül...

Ha a babádnál 1,5 év körül volt a szeparációs szorongás? Akkor meddig tartott?

Figyelt kérdés
Sajnos most van ismét a babámnál.Volt már kb 10hósan de nem emlékszem meddig tartott.Most elég durva:(vége lehetne már...
2011. jan. 30. 21:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Bocsi a nem konkrét válaszért, de már megint??? Nálunk 6 hónapos korától 10 hónapos koráig tartott. Kedden lesz 11 hónapos és olyan jóóóóó hogy elmúlt ez a dolog. Újra előjön??? Mitől??? És ugyan azokat csinálja?
2011. jan. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

SZia!

2 éves lesz a kislányom, és még tart. Ha kimegyek a szobából, rögtön fogja a kezem, és ő is jön. Nem engedi, hogy nélke menjek bárhova is. Kivétel ez alól a bújócska, akkor nem zavarja ha a lakás más helységeiben is keresem, mint ahol ő van. De ha én bújok el és nem talál meg rögtön, akkor keserves sírásba kezd. A konyhából a poharát sem hozhatom be nélküle a szobába, vagy pisilni sem neged egyedül. Ő is jön. SZóval nálunk még tart. Én már teljesen megszoktam. :-)

2011. jan. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szia!Hát nekünk durvább mint volt. 10 hósan asszem kb 1 hónap volt csak! Ezt találtam és még sok mást!


Másfél éves kor táján ismét jelentkezik a szeparációs szorongás időszaka, ami megint a mozgásfejlődéssel függ össze: mostanra már ügyesen jár, szinte mindent meg tud szerezni, el tud érni, amit szeretne és ez ijesztő a számára. 1-1,5 éves kor között lenyűgözi a saját mindenhatósága, a felfedezés öröme, most azonban megijed, hogy minderre ő magától képes és elkezd jobban “őrizni” téged.

Ismét jelentkezhetnek alvászavarok, de a legjellemzőbb jel, hogy nem lehet senkire ráhagyni, illetve, ha otthon a dolgodat végzed, megijed, hogy elmentél és sírni kezd.

Figyu!2 napja olyan szintem rajtam van h az durva

Szinte egész nap sírva jön és ölel ahogy csak tud szorítja a nyakam akár fél órát is !Mindentől megijed van h mondja "félek"!:( Nagyon gáz szegényemet rossz nézni. Amúgy nagyon izgága sosem maradna meg fél órát egy helyben alapállapotban!

2011. jan. 30. 21:39
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk korábban nem volt, csak most másfél évesen. Igaz soha nem volt el magában, de 16-17 hónapos kora körül kicsit megváltozott, ha egy pillanatra szem elől tévesztett, már kész volt, és ekkor kezdődött az is, hogy éjjel felébredt a kiságyban, és addig sírt, amíg ki nem vettük. Most 19 hónapos, kicsit enyhült a dolog, már nem őrjöng ha kimegyek a szobából, de a mai napig felébred éjjel és akkor kiveszem, és onnantól velem alszik.
2011. jan. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!