Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rizsliszt, gabonapelyhek -...

Rizsliszt, gabonapelyhek - mennyit szabad adni?

Figyelt kérdés

7 hós babámnak vettem dm-ben bio 5 magvas gabonát, barna rizslisztet, kölespelyhet. A rizsliszttel a főzelékét sűríteném, hogy ne mindig krumplival kelljen. (A sima főtt rizst nem ette meg.)

A bio müzliféléket meg a gyümölcspépjeihez vettem, hogy laktatóbbak legyenek.


Nem tudom, hogy baj lehet-e abból, ha esetleg túl sok ilyen gabonafélét kap? (Pl tízóraira kap a gyümijébe 5magosat, uzsonnára meg kölespelyhet.)


Rizslisztnél meg teljesen tanácstalan vagyok, hogy mennyivel sűrítsem? Tegnap 1 kiskanállal sűrítettem a céklát, de szinte semmit sem ért. Tehetek többet?

(Pl azt nem értem, hogy a bébiételekben, amiben mondjuk 60% a gyümölcs, a többi mind ilyen sűrítőanyag meg víz?)

Mennyit tehetek bele, hogy laktasson is? Pl. tegnap a sima cékla kis kockányi csirkével meg 1 kiskanál rizsliszttel nem tudom, mennyire volt "hízlaló" ebéd...


Bocs, ha kicsit hosszú meg összevissza lett...:)


Elsőbabás anyuka


2011. jan. 31. 12:08
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia!A rizsliszttel kapcsolatban 2szer annyi kell belőle mint a búzalisztből a sűrítési arányokat tekintve és nem hizlal úgy mint a búza liszt és gluténmentes. Ha nem lisztérzékeny a babád nem hiszem,hogy lenne baja,de azért ne is ess túlzásba.1 étkezéshez adj valamilyen gabonát,egyik nap egy félét,másik nap más félét,vagy mindkettőből egy keveset.A bébi ételeket kukorica keményítővel sűrítik.A céklás kaja nem volt hizlaló szerintem,viszont tápláló és ez a lényeg.A sok gabona hizlal.Remélem kielégítő választ adtam.
2011. febr. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én egy-két kiskanál kekszet/gabonát teszek a gyümibe délelőtt és délután is. A főzelék még krumplival megy nálunk, pedig 9 hósok vagyunk. De a gabonapépben elvileg van búza, tehát már a glutént bevezetted (be is kell 7 hósnak!)? Akkor búzaliszttel is sűríthetsz.

A napi szükséges gabonamennyiség 55-65 gr egy 7 hósnak (Nestlés tájékoztató).

2011. febr. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!