Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gabonapelyhek. Mit és hogyan?

Gabonapelyhek. Mit és hogyan?

Figyelt kérdés
Hozzátáplálási táblázat szerint 6-8 hó között be lehet vezetni. Én sosem ettem ilyeneket, nem tudom, hogyan kell elkészíteni, pláne babának. És egyáltalán miket lehet adni? Boltban láttam zabpelyhet, kölesgolyót. Ezeket lehet? Írnátok konkrét fajtákat, márkákat, és elkészítési módot? Olyanokat, amelyeket 7-12 hóig már lehet adni, készíteni.
2011. aug. 2. 10:54
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]

A Hipp es a Milupa gabonas termekei kozott nagyon jok vannak.

2011. aug. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem irni, hogy minden dobozon rajta van az elkeszitesi arany es leiras, illetve vannak kesz uveges kajak is.
2011. aug. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Amit a boltban láttam, (zabpehely)azon semmilyen használati utasítás nem volt. Lehet, hogy te a dobozos tejpépekre/tejberizspépekre gondolsz? Azokat nem szeretném adni. A receptek között találtam néhányat, igaz, a legtöbbhöz tej kell, amit ugye még nem lehet. Tápszert meg elég sokat eszik , szóval... Inkább gyümölcshöz keverve gondoltam. Azért köszönöm, hogy válaszoltál. :)

Várok még válaszokat!

2011. aug. 2. 11:31
 4/7 anonim ***** válasza:
A babaételes polcon keress natur gabonapelyhet. Ez olyan apró darabokban van pelyhesítve, hogy csak egy kis anyatejet v vizet v tápszert keversz hozzá és kész. Esetleg ízesítheted. Minden boltnak (dm, rossman, müller) van sajátmárkása és a nagy bébiétel gyártók is készítenek ilyet. Nagyon jók, mi sokáig vásároltuk, és nem tejpépet kapott hanem ezt (mindjuk ő tejérzékeny)
2011. aug. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja, és a főzelékbe is keverheted sűrítésként. És elkészítési arány csak hozzávetőleges, nálunk a fiam döntötte el, milyen sűrű legyen :)
2011. aug. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A milupának van 7 gabonás pelyhe, illetve még a dm-ben is van saját márkás pehely, amiben kb. 2-3 féle gabona van. Ezek annyira össze vannak darálva, hogy csak belekevered a pépesített gyümölcsbe és kész. Lehet még "tejbe" is tenni, én nem adtam sima anyatejjel, úgy semmi íze, tápszerrel meg főleg.

De bioboltokban vagy még akár a dm-ben, rossmannban is kapsz natur (nem cukrozott) pelyheket: zabpehely, kölespehely, rizspehely, amarántpehely stb. Ezeket is ugyanúgy bele lehet tenni a gyümölcsbe, vagy ha nagyon apró pelyhet veszel pl. kölesből, akkor forró tejet vagy vizet ráöntesz, hagyod állni, és kész is a köleskása. Ebbe lehet gyümölcsöket tenni ízesítésnek.

Ha zabpelyhet veszel, és nagy szemű, akkor azt én ugyanúgy szoktam megfőzni, mint a tejbegrízt: egy kis zabkorpával keverve. Te csinálhatod tápszerrel vagy anyatejjel, a fiam már nagyobb én rizs/zabtejet szoktam használni.

Csak olyat válassz, ami natúr, és nincs cukrozva (ne müzli legyen) Hirtelen ennyi. A pattogatott amarantban is sok a fehérje és a kalcium, azt csak simán bele lehet keverni gyümölcsbe és kész.

2011. aug. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Így már menni fog.

Minden válaszolónak köszönet!

2011. aug. 3. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!