Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most mondta a gyerekorvosunk,...

Most mondta a gyerekorvosunk, hogy babáknál nem használ a homeopátia. Van esetleg ellenvélemény?

Figyelt kérdés
2011. jan. 31. 15:29
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
19%

A homeopátiás szerekben NINCS HATÓANYAG. Sem ember, sem állat részére, ezt bármelyik homeopata megmondja Neked, ha megkérdezed tőlük, de utána is olvashatsz. Az, hogy egyeseknél hat, azt tényszerű, viszont nincs igazolva sehol, hogy placebónál jobban hatna.


Baromi nagy üzlet manapság...

2011. jan. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
90%

Van. Egyik nagy előnye a homeónak, hogy babáknak is adható mellékhatás nélkül.

Mi szedtük a camomillát és a stodalt is, használt.

Most lányom kapta az oscillococcinum-t, használt.

Szóval add bátran, max nem szólsz róla a dokidnak... vagy dokit váltasz.

2011. jan. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
6 hónapos kisfiamnak már régóta váladékozott a szeme. csak 2-3 napja adok neki ezüstnitrátot (argentum nitricum), és már sokat javult.
2011. jan. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Épp tegnap este volt egy nagyon érdekes riport az M1-en, azt hiszem Szempont volt a műsor címe. Érdemes rákeresni, pont a homeós dolgokról volt szó!
2011. jan. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére a mi orvosunk nem ilyen, én még szülés előtt úgy kerestem gyerekdokit, hogy homeopata orvos is legyen.

Egy középkorú, 3 gyerekes dokinénink van, maximálisan meg vagyok vele elégedve.

Rendszeresen kezeljük a 14 hós fiamat homeós készítményekkel, a többsége bejön, de mivel még nem tud beszélni, a tüneteket sem tudja pontosan leírni, néha találgatunk. (a homeopátia lényege a pontos diagnózis, mert kismértékben eltérő tünetekre teljesen más szerek valók)

Ajánlom a Homeopátia kézikönyve (Puedlo kiadó) c. művet, a szereken kívül komplett leírást találsz a szerek készítéséről, hatóanyagokról stb.

2011. jan. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Senkinek nem használ a legtöbb homós-szer,mert nincs bennük semmilyen hatóanyag! Inkább csak "lélektani" hatása van,mint a placebóknak! Azt pedig,hogy van-.e káros hatása,nem lehet tudni. Ezek csak sok idő múlva jelentkeznek.
2011. jan. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Kedves 15:47-es, hogy hívják a gyerekorvosotokat?
2011. jan. 31. 15:54
 8/24 anonim ***** válasza:
15:47 vagyok küldtem privit.
2011. jan. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
76%

A kislányom 2,5 éves. Eddig csak homeós gyógyszereket kapott. Neki mindig hatottak. Egyébként a mi doktornénink is nagyon pártolja ezeket a szereket. Ha lehet, inkább ezeket ajánlja, mint a sok antibiotikumot és társait.


Persze, van sok kétkedő, aki szerint, ami nem okoz mellékhatást, annak hatása sincs... Pl. Vágó István... Na, az ilyen okoskodó, mindenben szkeptikusoknak az ember hiába mutat fel millió példát, az úgysem meggyőzhető, még a saját tapasztalatán keresztül sem.

2011. jan. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Én terhesen is.vajúdás közben is szedtem!A babám is kap CHAMOMILLA-t, és sokkal nyugisabbak az éjszakáink!
2011. jan. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!