Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kislányom 8 hónapos és...

A kislányom 8 hónapos és "csak" 7240 g és 70,5 cm, és ezzel nagyon nincs megelégedve a gyerekorvosunk. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
3 hete voltunk mérésen, és a doki azt mondta hogy a súlya kicsi, mert most kb 8 kilónak kellene lennie, felírt folsav gyógyszert és vas cseppet, adtam neki, és tegnap vissza kellett mennünk, hogy megnézze hogy alakul a súlya, és a 3 hét alatt 3 dkg-ot hízott. Ezzel nagyon nincs megelégedve a doki, most emelni kellett a vas cseppeket, és homeopátiás gyógyszert irt fel neki, hogy növelje az étvágyát. Rengeteget mozog a kislányunk, lassan már önállóan megy, 4 hónapos kora óta kúszik, mászik, addig van egy helyben ameddig alszik, ráadásul most bújtak ki az első fogai. 3 hét múlva megint mennünk kell mérésre, és azt mondta a doki hogy ha nem hízik legalább fél kilót, akkor elküldi vérvételre. Csak azt nem értem hogy miért akar egy 8 hónapos gyereket 10 kilósra felpumpálni:( Annyit eszik meg a babánk, amennyi jól esik neki, nem egy állat hogy tömjem. Amit meg megeszik, nem hányja ki, nem megy a hasa, semmi baja nincs, még beteg sem volt, egyszer sem. Ha bármelyikőtök babájával előfordult ez, mit tudtatok csinálni, mi volt a számotokra bevált megoldás? Nem hiszem hogy beteg lenne, csak zavar hogy a doki nem érti meg hogy én sem voltam soha nagy darab, meg van a kis könyvem és én 10 hónaposan voltam akkora mint a kislányunk most 8 hónaposan.
2011. okt. 12. 10:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Váltsatok gyerekorvost és ne hagyd magad szivatni meg terrorizálni ilyenekkel.


a gyerek nem percentilis táblázat szerint nő egységesen ahogy 30 -40 éve tanították.

2011. okt. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Ehhez a dokihoz kb 3 hónapja jöttünk át, mert az előző félre kezelte a gombát a fenekén, és teljesen elterjedt neki, úgy hogy legalább még 3 hónapot ki kell még nála bírnunk, mert a védőnőnk azt mondta hogy fél évente lehet dokit cserélni. Ez az hogy a hülye táblázata alapján nézegeti hogy mekkora ténylegesen, és a szerint mekkorának kellene lennie. Nagyon nem akarom azt a vérvételt:(
2011. okt. 12. 10:24
 3/23 anonim ***** válasza:

Lányom mindig pici volt a nagykönyv szerint, de teljesen jól néz ki és nem tűnik kicsinek sem!

Anno én is kisebb voltam kb. 6 éves koromig mint a többiek.

Most voltunk 1 éves státuszon és ott is azt mondta a doki, hogy húúú 1 kilóval kevesebb mint kellene... Hát az ilyenektől kivagyok. Semmi baja, eszik rendesen, szépen fejlődik, úgyhogy nem értem minek táblázathoz hasonlítgatni őt.

Tüömni úgysem lehet őket, és nem is értem miért kellene. Ameddig a babád jól néz ki, egészséges, addig lényegtelen hány kiló.

Ne szeretem az ilyen paráztatós orvosokat!

2011. okt. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Tegnap óta olyan idegbe vagyok, a gyomrom is majd kiszakad, szinte remegek, félek hogy ha mennünk kell 3 hét múlva, mit fog megint mondani, főleg ha nem lesz meg az a plusz fél kiló. Sógornőm is azt mondta hogy ne foglalkozzak azzal amit mond, mert ő csak azt mondja amit tanult, úgy beszél mint ha olvasná még mindig a szöveget. Amúgy nem tűnik vékonynak, meg van a kis hurkás combja, meg kis arcocskája. Csak ugye a nagy könyvben nem így van megírva...
2011. okt. 12. 10:32
 5/23 anonim ***** válasza:
amikor elkezdenek mászni a picik akkor szinte semmit sem híznak. az én lányom 8 hónaposan 7 kg volt. nem normális a doki. én tuti megmondanám neki, hogy nem viszem vérvételre és pont. és beszélnék másik dokival akkor is ha nem oda tartozom. remélem sikerül elrendezni.
2011. okt. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Pont ezt mondtam a férjemnek, hogy nem érdekel hogy mi lesz, de nem fogom elvinni a vérvételre. Na de ekkor jött anyós...vigyed csak, még ha potyán is, de had nézzék csak meg!!!! Köszi a biztatást, én is remélem hogy jóra fordul a súlya, és leszáll rólam az orvos.
2011. okt. 12. 10:46
 7/23 anonim ***** válasza:
Nem értem a dokit, szerintem teljesen jó a súlya. Ilyenkor már leáll a gyarapodás, nálunk az volt a gond, hogy nem akart leállni. Tehát pont az ellenkezője. Kislányom 7 hónapos, 67,5 cm, 8,5 kg, elég nagy baba. Most 4 hét alatt hízott 250 g-ot. Még örültünk is a vnővel. És jó étvágya van, de ő is lemozogja. Szerintem semmilyen cseppre nem lenne szüksége. Muszáj vissza menni? Szegénykét miért kell ilyeneknek kitenni...
2011. okt. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Hülye az a doki, ne hagyd magad felidegesíteni!


Itt egy táblázat az is azt írja, hogy 8 hónaposan egy kislány átlagos súlya 8-8,5kg, PLUSZ MINUSZ másfél kiló!! Vagyis még 7kg-san is beleférne!

2011. okt. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

A táblázat lemaradt:)

[link]

2011. okt. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Szívem szerint semmit nem adnék neki, mert nem beteg, csak túlságosan mozgékony, de nem hiperaktív. Nem köthetem le, hogy ne mozogjon. Igen, muszáj vissza vinni:(
2011. okt. 12. 10:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!