Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ma vettem hipp babakekszet...

Ma vettem hipp babakekszet 6hónapos fiamnak. Ezt is be kell vezetni-kóstoltatni, vagy adhatom neki rendesen?

Figyelt kérdés
a glutén miatt kérdezem,mert ugye van benne.Gyümölcsbe szerertném neki belereszelni,először mennyit rakjak bele?nagyon keveset,vagy egyből tehetek bele 2-3darabot is?És lenne még egy kérdésem,ha érzékeny vagy allergiás lenne rá,azt honnan vehetem észre,mik a tünetei-jelei?És lehet mindennap adni neki,vagy 1 héten csak 1-2szer?
2011. jan. 31. 21:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

szerintem itt sem árt a fokozatosság. először én egyet tettem a gyümölcshöz, majd pár nap múlva már 2-3-at, de inkább csak 2-t, mert nem volt túl nagyétkű a lánykám. minden nap adtam, mert a gyümölcs önmagában nem volt elég, illetve elég laktató még tízóraira sem.

szerintem, ha valaki érzékeny a lisztre, akkor megy a hasa.

két hét után már lisztes rántást próbáltam ki a főzelékhez.

a babakekszet szépen elhagytuk, áttértünk a bulátára, kölesgolyóra, a gyümölcsöt pedig inkább joghurthoz kevertük. persze a lányom már eszik kenyeret is, sőt, tojásos sütiket is, de ő már 1 éves.

2011. jan. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én első nap egy felet adtam, majd másnap megint egy felet, és 3.nap már egy egészet, ha nem volt gond. Utána már adtam neki 2 egyszerre.
2011. jan. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm.Akkor lehet mindennap is adni?Én is azért szeretném neki a kekszet a gyümihez,mert nem elég neki csak az,pedig van,hogy 2üveggel is megeszik 1nap(tizórai-uzsonna)....Vagy van még esetleg valami,amivel laktatóbbá tehetném neki a gyümölcsöket,és amit ehet már ő is?
2011. jan. 31. 21:58
 4/5 anonim ***** válasza:

első vagyok. nyugodtan adhatod minden nap, hiszen mi is eszünk minden nap valamilyen glutén tartalmú ételt.

amikor 6 hónapos volt a lányom, én csak délelőtt adtam neki gyümölcsöt, délben kapott főzeléket, de még tápszert is, délután pedig csak tápszert kapott még. persze ez nem jelenti azt, hogy Te ne adj neki gyümölcsöt, csak a lánykám nem nagyon rajongott érte, így nem kínoztam ezzel.

Később már kapott kis kenyérfalatokat délután egy kis vajjal. Rá is kattant gyorsan, 8 hónaposan, amikor sajtott kezdtem adni neki, az uzsonna rendszeresen sajtos kenyér volt.

egyébként pár doboz tejpép is elfogyott, délután kapott uzsonnára, volt, hogy reszeltem bele egy kis almát, főleg, ha délelőtt nem nagyon fogyott a gyümölcs.

2011. febr. 1. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm.A gyümivel nincs gond szerencsére,mert nagyon szereti,csak 1baj van vele,nem lakik jól azzal,de köztes étkezésnek mint a tizórai-uzsonna pont jó,mert azzal kibir kb 2órát,utána meg főzelék.A tejpépet holnap fogom először megkóstoltatni vele.
2011. febr. 1. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!