Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A körömágynál a bőrt vissza...

A körömágynál a bőrt vissza kell tologatni a piciknek? Lesz valami baja, ha nem csinálom?

Figyelt kérdés
2011. febr. 1. 11:14
 1/10 anonim ***** válasza:
uu én nem tologatom vissza..szerintem nem lesz semmi baja...
2011. febr. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Nem kell, én se szoktam soha pedig már másfél éves a pici.
2011. febr. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Picibabánál visszatolni a körömágybőrt?? Én erről még nem hallottam senkitől!
2011. febr. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
miért kellene visszatolni?én még ilyet nem is hallottam.magamnak sem tolom,nemhogy neki
2011. febr. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Dehogy kell, sőt szerintem még káros is lehet. Hiszen olyan kis gyenge még a körmük, ha visszatolás közben jobban megnyomod, akkor sérülhet a köröm.

Egy manikűrös barátnőm mondta, hogy azok a sérülések amiket a körmünkön látunk (kisebb mélyedések, vagy barázdák) lehetnek attól, hogy manikűr közben megnyomjuk a körömágyat, és onnantól már mindig így nő a köröm. (bocsi, ha nem szakszerű a leírás, nem értek hozzá, csak leírom amit elmagyaráztak nekem)

2011. febr. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én a kisfiamnak soha nem tolom vissza, de magamnak igen.
2011. febr. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igazából én se tolom vissza se neki, se magamnak. De eszembe jutott ma körömvágásnál, hogy nekem anyu mikor kicsi voltam mindig csinálta. És utáltam. Meg a körömvágást is. Kisollóval vágta, és szerintem mindig túl rövidre...

Amúgy szuper anyukám van, de a körömvágást és a hajmosást utáltam.

Én csipesszel vágom a kisfiamnak, és mindig játszunk közbe. Igaz, még csak 5 hónapos, ki tudja mi lesz később, de egyelőre semmi cirkusz nincs.


Ti ollóval vagy csipesszel vágjátok? Mennyi idős? Tűri? És magatoknak?

2011. febr. 1. 13:26
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem szabad visszatolni, annak a bőrnek védőfunkciója van!
2011. febr. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
én csipesszel vágom,16,5 hónapos a fiam,szerencsére tűri,nem sírt soha.Mondjuk most már nehezebb lekötni,amíg vágom,de nem vészes.magamnak is csipesszel vágom a kezemen,a lábamon ollóval
2011. febr. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nem lesz semmi baja,én most kezdtem el csinálni,eddig nem csinált anyu sem olyasmit.:) A tesóm is 4 éves már,és nem kellett tenni semmit,nagyon szép kezei vannak :3 Akkor lehet valami baja szerintem,ha visszanyomják vagy levágják,mert az sértheti.Ha pedig már elég nagy és zavarja őt vagy az anyát,akkor csak be kell áztatni,és le kell vágni.:)
2013. márc. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!