Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy 15 hónapos babának "kell"...

Egy 15 hónapos babának "kell" tudnia tologatni a kisautót? és egyedül öltözködni?

Figyelt kérdés
köszönöm
2011. febr. 6. 12:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Öltözködni egész biztos, hogy nem kell tudnia.

Az én kisfiam most 26 hónapos és inkább csak vetkőzik egyedül. Persze segít öltözésnél, de önállóan nem tud még öltözködni.

A kisautóban nem vagyok biztos, de szerintem nagyjából már tudott akkor.

De hogy mi a hivatalos álláspont, azt nem tudom.

2011. febr. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
AZ én fiam már 1 éves kora előtt tologatta, vagyis inkább lükte a kezével. Most 14 hónapos de már nem csinálja, nem érdekli annyira. De szerintem nem feltétlen kell tudniuk. Lehet, hogy nem érdekli.
2011. febr. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Az en kislanyon 17 honapos es nem tologat semmit sem,pedig neki is van autoja(jatek).Semmi jatek nem erdekli,csak az,hogy jatszunk övele
2011. febr. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
köszönöm! lökni , löki - ha kérem, de egyébként a kerekeit piszkálja
2011. febr. 6. 12:30
 5/13 anonim ***** válasza:
Csak segít öltözködésnél, az autót oda- vissza húzogatja inkább.
2011. febr. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Az autókat már 1 éves kora előtt is tologatta a kisfiam, azóta is nagyon szeret autózni. Most már az is érdekli, hogy egymással szembe ülünk és ide-oda guritjuk egymásnak az autókat, kisvonatot.

Öltözködni még nem tud természetesen egyedül, ezt szerintem jóval később "kell" tudniuk. Viszont segít az öltözésnél, illetve neki a vetkőzés megy nagyon, cipzárt lehúzza és a melegítő felsőjét mondjuk leveszi. Zoknit, sapkát is le tudja venni magáról, de fel még nem.

2011. febr. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
kislányom tolja 14 hós de nem öltözik csak segit az öltözésbe!
2011. febr. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia!

A lányom 14 hós, és tologatj aaz autót, löki is, de inkább labdával gurigázik :)Bár van hogy négykézláb megy és egyik kezében tolja az autót!


Öltözni csak próbál, a nyakláncaimat már fel tudj avenni :), és 2* már a sapi is sikerült :) A sálat fel tudja tenni a nyakába!Ő most ezeket élvezi!

Viszont vetkőzésben profi! :)

Ciprároz, sőt karácsony reggelére egysze relőjött a szobájából és felül kibújt a bodiból,jött nekem csupikán :)

Este is a bodinak csak fogom az ujját, és ő kihúzza a kezét ,meg a másodiknál, már le is tolja a fejéről :)

Zoknit mindig leveszi:(

2011. febr. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hát hogy öltözködnie nem kell az tuti...még oviban is segítségre szorulnak a gyerekek. Mindenesetre ha bújni kell ruhaujjba mondom buj buj és már csinálja is. A nadrágját ha gumis fel tudja húzni, és a szandiba is belelép...legtöbbször inkább rá. :)


A lányomból viszont nem tudom mi lesz, mert a vetkőzés nagyon megy :D Ha segítek a gombnál cipőfűzőnél utána már megoldja. A cipzárt és a tépőzárt simán kezeli. Ha pedig este a fürcsiről van szó olyan gyorsan vetkőzik hogy én ilyent nem láttam :D Igaz minden kifordítva gyűrve de lekapdossa...bár a patentok néha megszorulnak akkor begabalyodik.


Tologatás....húúú nem tudom. Mi attól függetlenül, hogy lány sokat autózunk és tologatja is. No meg brümmög :) De hogy mióta nem tudom már rég nem jegyzem az ilyesmit...sajnos.


20 hónapos kiscsaj anyuja

2011. febr. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha ez megnyugtat, az én lusta kislányomat még 6 évesen is öltöztetni kellett. Na nem azért mert nem tudott, csak kényelmesebb volt neki. És ha azt akartam hogy ne legyen egész nap pizsiben akkor kénytelen voltam. De aztán megjött a kistesó... :)
2011. febr. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!