Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sokat bukik a kislányom, és...

Sokat bukik a kislányom, és nagyon fáj is neki. Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Hetente kb. 2-3 napunk úgy telik el, hogy a kislányom egész nap ordít, a sok-sok bukástól. (Viszont nem bukik minden nap, pedig ugyanazt eszi mindig.)

Eleinte azt gondoltuk hasfájós és azért sír, mert szinte minden nap sírt. Most viszont már csak akkor sír, ha sok a bukás. Látom rajta, hogy nagyon kellemetlen neki, olyankor még a szeme is tökre bevörösödik...

Amúgy 4 hónapos múlt. Anyatejes és tápszeres.

Szépen fejlődik, ezért a doki szerint felesleges bármit is csinálni, védőnőm szerint viszont el lehetne kezdeni adni neki a Sinlac tejpépet, hogy sűrítse a gyomortartalmat.

Amúgy ha sír, akkor nagyon szenved, rossz nézni. Úgy szeretnék rajta segíteni. Nem tartom megoldásnak, hogy ezt el kell tűrni és majd kinövi.

Mi a véleményetek? Vagy valami más megoldás lehetséges?


2011. febr. 1. 15:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is sokat bukott, de szerintem nem fájt neki. Ő AR (bukás elleni) tápszert kapott. Én szerintem inkább dokival értekezz, ne a védőnővel. Lehet nem jól tudom, se szerintem nem a Sinlac, ami a sűriti a gyomortartalmat.
2011. febr. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

keress a te étrendedben és a bukásában összefüggést. nálunk akkor bukott rengeteget, amikor én kakaót, csokit ettem és tejet ittam.


nálunk is 4 hónál lett sűrű a bukás (ahogy egyre többet ficánkolt. 5-6 hónál csökkent le, de nem tűnt el teljesen. most 7 hós)


nálunk ezek segítettek:

-ágyát fejnél megemeltük

-szopi után fél órát függőlegesen volt (karban)

-szopi közben segítettem, hogy kevesebb levegőt nyeljen (hátradőlve szoptattam, ő szemben velem lovaglóülésben, vagy oldalt fekve -így ő irányítja, hogy mennyit nyel le, a fölösleget kicsorgatja a száján)

-csoki, tejet nem fogyasztok, illetve minimálisan


én a hozzátáplálást nem kezdeném még el. én kihúztam 5,5 hós koráig, akkor is azért kezdtük el, mert a súlya sem gyarapodott szépen.

2011. febr. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehet venni a gyógyszertárban Nutriton gélt vagy az Ar-s tápszert. Mi megemeltük a kiságy végét kb. 8 cm-rel a fejénél.
2011. febr. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy válaszoltatok!


Jóformán már nem eszek semmit...a tejes dolgokat egyáltalán nem, csokit sem, és még egy csomó kritikus dolgot sem...

Az ágyát is megemeltük. De nem vettem észre változást.

Evés után egy ideig ölben van.


Hát nem tudom...már nem tudom mit csinálhatnék. Az a baj, hogy rettentően szenved, olyan keservesen sír (inkább sikít), mikor bukik, hogy teljesen belilul a szája, nem vesz levegőt sem. Olyan jó lenne valami megoldás, de eddig még nem találtam meg.

2011. febr. 1. 20:23
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia...

Biztos lesz aki lehurrog ezért..

A hugom kislányánál is hasoló a helyzet.

Ő kifeji a tejcsit és adja cumisüvegből is a babának,persze éjjel szopizik ciciből,de érdekes mert ez a probléma inkább a nappali etetések után jött elő.

Szóval,lehet megér egy próbát,hogy olyan cumisüvegből eteted a kifejt tejjel,amin egész kicsi a rés,ami mellett nem tud sok levegőt szívni.

Vagy még talán az "Angol víz" is segíthet,úgy emlékszem nem csak hasfájásra jó.

A picilánya a tesómnak azt is kapja és náluk bevált.


Mielőbbi javulást kívánok !

2011. febr. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

kitartás! én is nagyon kétségbe voltam esve, szerencsére az idő nektek dolgozik. ahogy ülni tud majd, kevésbé bukja vissza.


nálunk amikor bukás után sírt (gondolom, mert rosszízű, maró sav jön vissza), akkor picit mellre tettem, hogy "leöblítse" és megnyugodjon.

nálunk 5 hó után javult a helyzet!

2011. febr. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi nektek is a választ!

Tudom türelem, de úgy sír, ordít, hogy az már szörnyűűű...

Hát várunk akkor...

2011. febr. 3. 13:09
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem vártunk, elmentünk egy gyerekkórházba. Kiderült, hogy refluxos. Kaptunk Nutrilont, most azt használjuk, és remélem ez segíteni fog rajta.

Gondoltam, hogy nem véletlenül ordít napi 10 órákat...csak a házi gyerekorvos nem nagyon foglalkozott vele.

2011. febr. 5. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!