Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Alvásproblémák! Mit tehetnék,...

Alvásproblémák! Mit tehetnék, hogy a kislányom végre aludjon is?

Figyelt kérdés

Kislányom 11 hónapos. Kb.4 hónapos koráig mintaszerűen aludt, akár az éjjeli, akár a nappali alvásról volt szó.

Azóta viszont egyre rosszabb a helyzet. Most ott tartunk, hogy nappal fél-1 órákat alszik (összesen), este fél 7 körül már olyan fáradt, hogy muszáj letennem, majd elalvás után folyamatosan ébred max.1 óránként és visszaaltatni egyre nehezebb. Eleinte azt gondoltuk, hogy éhes marad az anyatej után, kb.3 hónapja jó éjt tápszert kap, és ezután cicin alszik el, de ez sem segített. Eléggé cici függő, de este sosem kap (mármint az elalvóson kívűl), így az esti ébredéseit ezzel sem lehet magyarázni, max.az éjszakait, mert akkor már olyan fáradt vagyok, hogy a legegyszerűbb módszert választom.

A doktornő szerint ilyen és kész, én viszont már aggódok. Segítsetek légyszi, adjatok tanácsot, mit tegyek! Köszi!


2011. máj. 11. 21:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Őszinte leszek, ne legyen sértődés, de látom senki sem válaszolt. Cicifüggő gyerektől ne is várj mást, ideje abba hagyni a szoptatást, hidd el 6 hónapos koráig van értelme annak is, aztán már rendesen kéne etetni a csöpséget. Neked kell határozottnak lenned, mert a íygerek kihazsnálja, hogy ugrasz az ágyához. Ha mondjuk tényleg nem fogzásról van szó, akkor vegyél erőt magadon és ne menj be hozzá. Lehet a szeparációs szorongásról van szó nála, akkor is meg kell tanulnia egyedül aludni, átaludni. szomszédban is van egy gyerek aki 19hónapos és még nem alussza át az éjszakákat :-(, na de az anyját ismerem hát nem is csoda- az a nő még azt se tudja eldönteni, hogy milyen tejet vegyen magának, 1.5 vagy 2.8 %osat.... érted? Lehet hogy szívtelenségnek tetszik a sírás hagyása, de az én gyerekem éjjel 12-13 órákat alszik át és nappal még mindig 2-3 órát. Nem sérül attól ha hagyod sírni, de olvass utána, hogy ezt hogyan is kell csinálni... első nnap 12 percig hagyni.. aztán 2. nap ...
2011. máj. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 krisztivan ***** válasza:
Hát,a fiam se szeret aludni.Nem akarom elkiabálni de nálunk úgy tünik hogy bevált,ezért írom.Én előkerestem a régi vekker órámat-azt ami jó hangosan ketyeg-éjszaka minket nem zavar viszot a fiam így van hogy csak egyszer ébred.Monoton hang és ez megnyugtatja,persze a ciciről való leszoktatás is valószinűleg javitana a dolgon.
2011. máj. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem 1 éves koráig nyugodtan szophat... nem? Le lehetne már szoktatni, rendes kajcsira. Mikor kel? Ha 8 óra után, az már nem jó! Mindenképpen keljen fel 8 óra előtt, fél nyolckor vagy hétkor. Az lenne az ideális. Aztán délelőtt egy vagy fél óra szundi, délután 1-2 óra szundi. Délután négytől tovább ne hagyd aludni. Este nyolckor legyen pancsi, aztán fél kilenckor/kilenckor ágy, és aztán majd csak sikerül...
2017. aug. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!