Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan segítsek neki, hogy...

Hogyan segítsek neki, hogy megtanuljon egyedül pohárból inni? Vagy még kicsi hozzá? (17 hónapos)

Figyelt kérdés
Ha nincs semmi a poharában, akkor úgy tesz, mint aki iszik, de amint töltök bele valamit elkezdni rázni és az egész a ruháján köt ki. Ha én tartom a szájához, akkor iszik szépen. Enni sem tud egyedül, mert pár falat után csak csapkod a táljában a kanállal.
2011. febr. 1. 18:12
 1/7 anonim ***** válasza:
15%

Korábban kellett volna elkezdeni az egyedül evés-ivás dolgot.

A fiam, jó épp zátonyon vagyok vele, és hasonlókat produkál, mint amit leírtál, de már 13hónaposan egyedül csőr nélkül ivott pohárból, próbálkozott az egyedül evéssel, 17hónaposan vígan evett szépen, ivott szépen(sőt pohárral a kezében sétált és nem borította ki...

2011. febr. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Kicsi???

17 hónaposan szerintem már túl nagy is, már rég tudnia kellene legalább egyedül inni. Védőnő nem mondta? Nálunk már az 1 éves státuszon is kérdezték, hogy tud-e inni...

2011. febr. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom most tölti az 1 évet és tud inni. Én már a legelejétől pohárra szoktattam, tudatosan.
2011. febr. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg ne izgulj, nem fog még 20 évesen is csőrös pohárból inni :o)

Próbálkozz vele többször, esetleg fürdés alatt, ott nem baj, ha kiönti, vagy legkésőbb tavasszal, nyáron biztos fog inni pohárból.

A fiam 14 hónapos, már 7 hónapos kora óta próbálkozom a pohárral nála, mostmár néha iszik szépen pár kortyot, de leginkább a nyakába önti. Ehhez nekem nincs türelmem, főleg, hogy amúgy is 3 váltás felső kell egy nap, mert csuron nyál lesz... mondjuk akkor már mindegy, hogy a vizet is odaönti... Szóval mi is próbálkozunk, ma az én poharamból kellett neki az almalé... üvegpohár, harapta, de 1-2-szer kellett mondani neki, hogy ne harapja, és megértette. Nem ment a nyakába. Nem tudom, hogy mikor fogok biztonsággal a kezébe adni poharat, de legkésőbb a bölcsibe majd úgyis látja a többieket....

Nem mindenkinek a gyereke iszik pohárból már 1 napos korától!

2011. febr. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A fiam is 17 hónapos, mi is próbálkozunk. Ha ő fogja meg a poharat, még a legtöbb lé a nyakában landol. Pedig régóta próbálkozunk.
2011. febr. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Én sem most kezdtem a tanítgatást, de azt látom nem érdekli túlzottan. Amit én iszom azt is meg szokta kóstolni. Ő nem önti a nyakába inkább a válla mögött hátradobja. Nem igazán az érdekelt, hogy kinek milyen ügyes a gyereke azt olvasom itt eleget.

Biztos nem voltam érthető, de az érdekelt, hogy másnak is volt-e ilyen problémája.

A védőnő szerint ha nincs kedve még, akkor felesleges erőltetni.

2011. febr. 1. 21:01
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a védőnő véleményét osztom.Más témában is.Időnként ajánld fel neki,lehet hogy egyik pillanatról a másikra használni fogja ügyesen!
2011. febr. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!