Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Született valakinek a picije...

Született valakinek a picije "négyújjas" barázdával? Illetve a családjában előfordul-e valakinek ez a ritka tenyérvonal variáció?

Figyelt kérdés
2009. febr. 7. 20:24
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Nincs linkem sajna, de szemléletesen leírom. Van ugyebár a tenyéren az életvonal, ami körbefutja a hüvelykujjunkat. Ezzel semmi gond. Van egy másik ami a tenyér külső részéről indul a kisujjunktól és fut általában felfelé a mutatóujj irányába. A harmadik ( sok vonal van egyébként a tenyéren, de a többi most nem lényeg) pedig a tenyér belső oldalától indul a mutatóujj felőli oldalról és tart a a kisujj irányába. Ez az utóbbi kettő, tehát a két vizszintesen futó vonal a négyujjas barázda esetében nincsen csak egy vízszintesen a tenyeret átszelő szinte teljesen egyenes vonal. Mintha a két vonalat összeolvasztották volna eggyé.

Az áltudományok, mint például a kézelemzés ezt a jelenséget ún. "lezárt" kézként emlegeti és hol kiemelkedő matematikai képességeket, hol pedig nehéz küzdelmes sorsot, beilleszkedési nehézségeket magyaráz mögé.

A genetikus prof. természetesen fentieket cáfolja és az emberek hülyítéseként említi, de egy anya szerintem nagyon meg tud ijedni, ha a környezetében akad egy jól informált és előre jól megrémíti.

A kialakulásról annyit tudok, hogy annak is szerepe van, hogy a kismagzat hogyan tartja a kezét az anyaméhben, mialatt fejlődnek és kialakulnak a vonalak, majd később kiíródnak az epidermára.

A kérdést azért tettem fel, mert a tudományos részét elméletben megtanultam, de mindaddig nem foglalkoztam vele, míg az ujszülött fiam kezén meg nem láttam.

Ráérezhetett Czeizel prof. is az aggodalmamra, hiszen azért próbált szép és hosszú életű embereket hozni példaként ezzel a jellegzetességgel, hogy nyugodjak meg nincs sorsmeghatározó jelentősége a vonalnak.

A kérdésemet erre a fórumra is azért írtam ki, hogy ha minél többen jelentkeznek emberek idősek és egészségesek, önmagukkal harmóniában élők, hogy nekik is ilyenjük van, akkor egyre nyugodtabb leszek.

Nagyon szépen köszönöm tehát mindenkinek a megnyugtató szavakat és az érdeklősét, mert tényleg sokat segít .

Üdvözlettel.

2009. febr. 8. 11:14
 12/19 anonim ***** válasza:
91%

Koszi, hogy leirtad mi is ez. Megneztem amugy a neten, mert erdekelt, es gondolom mindenki ranezett a tenyerere, mint en is!

Talan a te kicsid is egy tudos lesz, Isten adja!

2009. márc. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
Sziasztok, bár régen írtatok ide, engem is érdekelne a téma, ugyanis kislányomnak is 4ujjas barázdája van. Most 3 hetesm és három hét múlva megyünk vissza a gyerekorvoshoz. Amúgy gyönyörű kiscsaj, de azért parázok. Ki mennyivel lett bölcsebb e téren? Vannak-e újabb információtok? Érdekelne a téma nagyon!!!!!
2009. jún. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Az én kisfianak is az egyik keze lezárt. Érdekelne a téma, mert nem sokat tudok róla.

És igen, aggaszt! Nem sok jót találtam róla. :(

2009. dec. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Az Én kisfiamnak is ilyen a tenyere!2 hét múlva megyünk orvoshoz. Nektek mit mondtak a genetikusok?
2010. szept. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Nekünk a bal kezén van a kisfiamnak, már a pocimban volt genetikai vizsgálat, ott már egészségesnek találták, szóval én a születése után nem aggódtam. Csak ugye a szálak nem futottak össze, úgymond a hátam mögött vizsgálgatták a születése után, aztán mondtam, hogy egyébként nem lehet Down-os, megkérdezhettek volna, egyszerdűbb lett volna. Ő legalább a 26. héttől nem váltott pozíciót, szerintem ezért lett ilyen az a keze és az volt alul a hasamban.
2010. okt. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
100%

Sziasztok!

Az én kislányom bal tenyererén van ez a vonal.Mi is megjártuk a kromoszómavizsgálatot,nem Down kóros.Nekem ő a 3. gyermekem és messze felűlmúlja őket értelmileg /amikor 15 hósak voltak persze/mindent beszél persze még nem úgy mint mi és nagyon okos és nagyon vidám és tele van szeretettel .Én is féltem de már nem foglalkozom vele,azóta több ismerősömről derűlt ki,hogy ilyen a tenyere és nagyrészük orvos és diplomás tehát ne higgyen senki a jóslásoknak.

2010. okt. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Csincsy ***** válasza:

Sziasztok! 8 napja született a fiam, mind két kezén 4 ujjas barázdával. Más probléma miatt másik kórházba kerültünk, és itt mondta a doktornő. Nagyjából utána olvastam, és aggódom, hogy esetleg valamilyen genetikai rendellenessége lehet. A doktornő mondta, hogy nyugodjak meg, ez olyan, mintha az egyik füle eláll, a másik nem... És hogy nincs Down szindrómára utaló egyéb jel, ezt mondjuk a genetikai UH is megerősítette még a pocakban.

Azt szeretném kérdezni, így sok év távlatából a kérdés feltevése óta, hogy hogy van a babátok?

2017. szept. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Jucus válasza:
100%

Az én lányom is így született.

14 éves makk egészséges, jó tanuló és jó sportoló.

Ja, ès fèlvèr :)

Az ég világon semmi baja nincs 🙏🏼

2022. máj. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!