Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisbaba mennyi idős koráig...

A kisbaba mennyi idős koráig kell/ene, hogy a nem velünk lakó rokonok kezet mossanak?

Figyelt kérdés
Csak a férjem rokonságának nem volt eddig természetes, az enyémben magától értetődő a kézmosás, mielőtt hozzáérnek, nekik nem kell magyarázkodni. Sajnos nekem van egy kis problémám a túlzott higiénia irányába, így ezt nem tudom eldönteni. Kérlek írjatok!
2009. febr. 7. 21:39
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
szerintem minimum 1 éves koráig, de inkább tovább
2009. febr. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem ezt majd meglátjátok úgy is. Ha már a földön mászik a babád, és sok mindenhez hozzáér, amikor már nem csak kifőzött dolgok kerülnek a szájába, akkor már nem kell kezet monsi, ha egy alapvetően egészséges és tiszta kezű ember megfogja. De én pl. azt figyeltem, hogy a védőnő sem mosott kezet egy idő után.
2009. febr. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Ezen én is gondolkodtam, aztán arra jutottam, hogy fél évig legalább, mert minden szakirodalom azt írja, hogy a cumisüvegeket, ilyesmit fél évig sterilizálni kell. Én összekapcsoltam ezt a két dolgot magamban.

De szerintem jó lesz utána is az a kézmosás, remélem nem szoknak le róla az én rokonaim se! (Én saját magam se nyúlok a számba "utcás" kézzel.)

Üdv, 2 hónapos édesanya.

2009. febr. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%

Szió!

nagyon érdekes kérdést tettél fel!

Szerintem csakis rajtad múlik, nálunk nem volt ilyen probléma, csak is kizárólag az idegenekkel mosattunk kezet, közeli rokonokkal akik messzebb laktak nem!

Soha nem volt semmi baj.

Azért vigyázz, nehogy túlzásba vidd, kell, hogy erősödjön az immunrendszere!

2009. febr. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
Én magam amint hazaérek bárhonnan azonnal kezet mosok.Boltokba mindenfelé ki tudja mit meg nem fogunk.Nem csak akkor mikor kicsi babáim vannak,hanem én így szoktam meg.Egyébként rám is azt mondják tisztaságmániás vagyok,de én nem látom annak magam,csak szeretem a rendet a tisztaságot az otthonomban.
2009. febr. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%
Én is azt tartom normálisnak,hogy ha valaki bejön az utcáról és babázni akar az mossa meg a kezét.Általában szoktam szólni,de nem mindenki szívesen veszi a fáradságot...Sokan vagy úgy néznek rám,mintha ufó lennék,vagy megsértődnek,vagy még elkezdenek velem vitatkozni,hogy de miért...?Nem értem,hogy miért olyan nehéz ezt megtenni?Főleg ha ettől a szülők is nyugodtabbak.
2009. febr. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát!
2009. febr. 8. 14:05
 8/9 A kérdező kommentje:
Második válaszolónak írom: ez azért elgondolkodtató, mert ugye a babák a "velünk lakó" bacikat megszokják így tolerálják - idegeneké, akiket 1-2-X hetente látnak, más... Pont e kategória miatt a kérdés.
2009. febr. 8. 14:10
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2009. febr. 12. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!