Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hósan bölcsibe? Adnátok...

11 hósan bölcsibe? Adnátok egy kis bátorítást?

Figyelt kérdés

Nagyon szar anyagi helyzetben vagyun, így néha adtam be pályázatot ide-oda. Most tegnap felhívtak, ma bementem és kaptam állást.

Nagylányom 2,5 éves, őt nem féltem , vittem volna már, csak a bölcsibe munkáltatói kell, az oviba meg betöltött 3 év.

A kicsi viszont csak március 4-én lesz egy éves. Annyira sajnálom, hogy a szívem szakad meg. Tegnap délután óta sírok egyfolytában... Annyira kis nyugodt, mosolygós, édes gyermek, most tanul járni, beszélni, most kezd "felnőttesen " enni, és pont most kell beadnom...

Valaki bíztasson kicsit, hogy nem lesz ott annyira rossz dolga.. hogy nekem is jóttesz kicsit , hogy máshol vagyok és mást csinálok, és persze pénzt is kapok érte...

Fogalmam sincs, hogy fogom csinálni, hogy látom el a háztartást munka mellett, hogy kislányom hogy fog reagálni a bölcsire, hogy hogy viselkednek a kicsivel a bölcsiben... jó lenne valami kellemeset és bíztatót hallani:-.)


2011. febr. 3. 15:09
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja, és pénteken pont farsang lesz. Most milyen jelmezt szüljek addig? A nagynak még hagyján, de a kicsinek??
2011. febr. 3. 15:09
 2/5 anonim ***** válasza:

Én ugyan később adtam a kisfiamat a bölcsibe és ugyanúgy mint TE tele voltam kétségekkel,aztán később úgy éreztem jól döntöttem.

Esetedben kényszermegoldás van,nagyon rossz az anyagi helyzetetek,muszáj lépned,mert az sem jó,ha nélkülöznie kellene a kicsiknek,gondolj csak bele ,hogy hány országban már akár a baba 6 hetes korában visszakényszerülnek az anyukák dolgozni.

Természetes,hogy nagyon megvisel ,hogy ilyen pici baba mellől dolgozni kényszerülsz,mert szeretnéd megélni vele ahogy fejlődik,okosodik,de megtudsz barátkozni a dologgal,jó érzés lesz,hogy a család boldogulásááért ennyit megteszel,hogy ami szabadidő lesz azt a kicsikkel értelmesen el tudjátok tölteni,meg tudsz adni nekik mindent.


Ha valóban annyira rossz az anyagi helyzetetek akkor ez a jó megoldás.

2011. febr. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Figyi, ha muszáj dolgoznod menni, akkor muszáj. Inkább ez, még ha nehéz is, mint ha nélkülözni kelljen a gyerekeknek. Ha mindketten mennek bölcsibe, biztos nem lesz annyira rossz nekik, bár nem tudom ott külön csoportban lesznek-e vagy ilyesmi. Biztos nem lesz könnyű beszokniuk, de talán együtt könnyebb lesz nekik. Mindenesetre mondogasd nekik gyakran, hogy milyen jó lesz ott a sok-sok gyerekkel játszani.

Jelmez ügyben tanácstalan vagyok... talán öltöztesd be manónak, piros harisnya, csíkos kis felső, és akár egy sapira is varrhatsz manó füleket. Jobb ötletem most nincs.

Hát a házimunka biztos nehéz meg sok lesz, de majd max. hétvégén előre főzöl meg a párod is besegít. Megoldjátok biztos!

2011. febr. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A házimunkában fontossági sorrend,a gyerekek az elsők,tiszta ruha legyen,étel legyen,viszont egy-egy porcica néha had legyen! :-)
2011. febr. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam 13 hónapos volt, amikor bölcsibe kellett adnom. A szívem szakadt meg. Viszont annyi mindent tanult a nagyoktól, olyan szeretettel fordultak felé a gondozó nénik is, és mivel ő volt a legkisebb, mindenki őt szeretgette, puszilgatta, óvta. Úgyhogy szinte jobb sor volt, mint otthon :). Ne izgulj! Minden simán fog menni. Ha ideges vagy, azt a gyerkőcök is észreveszik. A farsangi ötletem pedig, hogy legyen a gyerek csillagfejű csavarhúzó. Egy csillagot kivágsz fejére, és egy csavart húz maga után madzaggal. Ötletes és egyszerű :)
2011. febr. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!