Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ahol csak 1 gyerekszoba van,...

Ahol csak 1 gyerekszoba van, és megjött a kistesó, hogy volt az elején az altatás?

Figyelt kérdés

Kislányom 4 hónap híján 3 éves lesz, mire megjön a kistesó. már nem a kiságyban alszik rég, de nem tudom, hogy lesz majd a fürdetés, altatás...jelenleg az apja csak annyiban vesz részt, hogy ő fürdet, de ennyi, semmi más (még az öltöztetés sem utána).És úgy alszik el a kislányom, hogy fürdés után még játszunk 1 órát, majd melléfekszem, és kb. fél óra alatt alszik el. Leírnátok, nálatok hogy van/volt?

Köszi!


2011. febr. 4. 14:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

szia! bár nálunk lényegesen kisebb volt a korkülönbség (15 hónap), leírom, mi volt!

a nagyobbat igyekeztem szoktatni már előtte, hogy elaludjon magától az ágyában, de elég lassan ment. ezért a kicsit megetettem és betettem az ágyába - az első naptól fogva. így tulajdonképp a nagyobbal tudtam alvás előtt foglalkozni, összebújni. a kicsi kompromisszumkész volt :)

most viszont már a kicsi nem hajlandó elaludni egyedül, a kiságyától is kiborul. ezért ő ölben alszik el, a nagy meg egyedül - szépen megtanulta.

hát.. az enyén nem követendő példa, de gyanús, hogy nálatok is a gyerekek és a helyzet határoz majd :)

2011. febr. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

az a baj, hogy ő nem alszik el, ha nem fekszem mellé. elég izgága típus.

abban reménykedem, hogy a 2. kis nyugodt lesz majd. de mi van ha nem, bele se merek gondolni. :S

2011. febr. 4. 14:51
 3/13 anonim ***** válasza:

Próbáld kicsit önállóságra szoktatni, hogy aludjon el egyedül, ne kelljen fél órát vele tölteni, egy gyors mese, és jó éjt. Lányom 2 múlt, és berakom a kiságyba (még nem váltottunk), és elalszik egyedül.

ez kb. 8-fél 9 körül van. akkor viszem a picit fürdeni, szoptatás, és gyors altatás.

Amíg a nagy fürdik, a kicsi nézelődik a pihenőszékben a fürdőben.

Ajánlom még, hogy mindenben próbáld szoktatni a nagyot, hogy nem urgasz rögtön, ha pl. kér inni, vagy valamit, te épp főzöl, ne hagyd abba, hanem szokja már most szegény, hogy egy picit várnia kell. Én régen ha szeretett volna valamit, és pl. mosogattam, elzártam a vizet, és rohantam, de később mondtam neki, hogy most Anya nem ér rá, mert....csinál.

Így nem érte ez sem váratlanul.

Szóval sok megoldás van, csak tervezd meg előre, és próbáld a nagyot úgy szoktatni, és hát Apának is nagyobb része kell legyen majd a dolgokból. Nálunk ez nem gond.

2011. febr. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
nem türelmetlen, már rég rászoktattam, hogy várjon, 16 hós kora óta érti, mi az hogy mindjárt. de mondom, nem alszik el egyedül. izgága fajta, és anyás. elalvás előtt még forgolódik, rámmászik, nehezen nyugszik le. amíg cicizett, nem volt gond, elaludt hamar, mert ellazította, de amióta nem, ez nehezen megy.
2011. febr. 4. 14:58
 5/13 A kérdező kommentje:
ja hát igen, az apja....az még az érdekes. de hát gondolom muszáj lesz neki, mert nekem sincs 8 kezem.
2011. febr. 4. 14:59
 6/13 anonim ***** válasza:
Nálunk apa altatja a nagyot én a kicsit külön szobákban.
2011. febr. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia

Nálunk 2,5 év van a lányok között.

Amikor a pici megszületett, kb. fél éves koráig a mi szobánkban aludt (addig, míg éjszaka is gyakran kelt szopizni)

Addig úgy oldottuk meg, hogy vacsora, megfürdettem a nagyot, mese és elvittem lefektetni. Amíg altattam a nagyot, apa megfürdette a picit, mivel ő sem szerette nagyon öltöztetni, ez volt a pucér játék ideje. Bent a mi szobánkban fürdött kiskádban, apa megtörölgette és egy vastag pléden a földön játszottak amíg én vissza nem értem.

Akkor felöltözés, szopi, alvás.

Kb. fél éves volt, mikor már nem kelt éjjel csak max 1x. Ekkor került át a nagy mellé. Áttértünk a nagykádas fürdésre. Először a pici fürdött, amíg én felöltöztettem, addig apa fürdette a nagyot, Szopizás közben el is aludt.

Mikor a pici már elaludt, a nagyot ki a kádból, felöltözés, mese még a mi szobánkban, utána velem jött aludni. Előtte mindig megbeszéltük, hogy most már nem beszélgetünk, mert a kistesó alszik, stb.

Ha éjszaka kelt a pici szopizni, egyszer sem ébredt fel a nagy.

2011. febr. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

kedves utolsó!

az lenne a kérdésem, hogy a nagyot nem zavarta, nem volt féltékeny, hogy a baba ott van veletek éjjel, ő meg a saját szobájában? vagy nem érzékelte ezt?

és amikor bekerült mellé a kicsi, az sem zavarta meg semmiképpen?

2011. febr. 7. 13:48
 9/13 anonim ***** válasza:

Az első félévben nem volt gond, mert megértette, hogy a baba pici, a baba szopizik, a baba nem eszik velünk. baba anyáéknál alszik stb.

Amikor elkezdtük a hozzátáplálást, akkor jött ez a szöveg nála:

Zsófi nem pici már, almát eszik, velem alszik (értsd: gyerekszobában)

Ekkor voltunk dillemában, de mivel előbb-utóbb úgy is átraktuk volna, így megbeszéltük, hogy először próba. Első éjszaka sem volt már gond. A pici elaludt 8kor, a nagyot fél9kor vittem lefeküdni. Minden gond nélkül elaludt, sőt szerintem sokkal gyorsabban, mint előtte :-D

A pici kb. 1kor kelt szopizni, belopóztam, a fotelban megszoptattam, a nagy fel se rezzent rá. Másnap meg büszkény újságolta a nagyiknak, hogy Zsófi már vele alszik :-D

Azóta eltelt már 1 év. Nem bántam meg. Nagyon jól összeszoktak, most, hogy a piciu 1,5 éves, már együtt alszanak ebéd után is. (ilyenkor)

És legalább bőven el tudom végezni a dolgaimat.

2011. febr. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

ügyesek vagytok. :)

remélem, nálunk is hasonlóan kialakul majd. :)

2011. febr. 7. 14:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!