Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » "Újra divat a verés? "ÁÁÁÁÁÁÁÁ...

"Újra divat a verés? "ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

Figyelt kérdés

Éppen ma olvastam az alábbi cikket: [link]



A tisztakezek.info-s kérdést olvasva gondoltam én is megosztom veletek. Döbbenet milyen emberek vannak!

( http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


2011. febr. 4. 15:04
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Az egy dolog, hogy valaki olyan hülye, hogy ír egy ilyen könyvet, de a megdöbbentő a magas eladott példányszám. Ezek szerinr igény is van rá......
2011. febr. 4. 15:06
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Dobbenet nem birtam vegigolvasni
2011. febr. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
33%

Szia


Nem olvastam el a cikket, mert eleg hosszu, viszont a kerdes feltevesed nem ertem.

Mi az, hogy divat?

Szerintem a gyerek nevelesben nincs olyan, hogy divat.

Az otthonrol hozott szokasokes eletunk soran szerzett tapasztalatok alapjan alakitjuk ki a mi nevelesi elveinket.

Ezalatt azt ertem, hogy engem nem vertek a szuleim es szerintem ez igy helyes es en ezt az elvet kovetem.A ferjemet sokszor megvertek es O ezt serelmezi igy O is ellene van ennek.

Unokatestveremeknel 3 gyerek van akit nagyon szepen nevelnek.Hagyjak, hogy gyerekek legyenek es mas modon erik el, azt, hogy ne legyen rossz, nem veressel.

En ezeket (az en szuleim es unokatestveremek peldajat)kovetve probalom nevelni a gyerekemet.

Termeszetesen ugy gondolom nem elitelendo ha valaki egyszer-egyszer ra csak a gyereke kezere vagy fenekre, de nem mindegy, hogy mekkora az a csapas es miert is tortent.


Tehat en nem ertem, mi az hogy divat.

Persze vannak mindig olyan celebek akik kitalalnak valami egetvero baromsagot amit sokan elitelnek de vannak akik utanoznak, de ezt sem neveznem divatnak, csak inkabb tudatlansagnak es butasagnak.

2011. febr. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Erre nincs mit mondani, ez elkeserítő... Könnybe lábadt a szemem és gyorsan megöleltem a gyerekemet...
2011. febr. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Nem birom felfogni hogy tudja vki a sajat gyereket bantani egyszeuen felfoghatatlan szamomra
2011. febr. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

A legerősebb fegyelmezési eszközöm a kézrepacsi. De csak akkor, ha már 20adjára is a meleg tűzhelyhez akar nyúlni pl.

A gyereket veréssel nevelni??

Szerintem rendszerint idegbajos (vagy rosszabb) az a szülő, amelyik akár csak huzigálja vagy üti is a gyerekét. Egy zsebkendőt nem bíznék rá, nemhogy gyereket!!

2011. febr. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Mot olvasom, hogy erre még cég is alapult:((ezek pedagógusok??? hidegzuhany meg pofon?? Köszi inkább no comment! :(
2011. febr. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
0%

No itt csak az a probléma, hogy ilyenkor mindenki kiakad, viszont én nem egy olyan kérdést tettem itt fel, hogy meg szabad-e ütni egy gyereket, vagy inkább adsz egy egy évesnek pofont mint egy nőnek és csodák csodájára a válaszolók legalább 50, ha nem nagyobb százaléka egyetértett azzal, hogy igenis rá kell csapni a gyerek kezére. Én nem nagy, 4-5 évesekről, hanem akár 6-8 hónapos babákról is írtak ilyeneket. Megkeresem és belinkelem Nektek ezeket a kérdéseket.


No én akkor voltam iszonyat kiakadva, amikor ezeket olvastam. Illetve volt egy csaj, a gyereke nem fogadta el a kanalas ételt, alig akart enni, csak játszott. 7 hónapos volt, ez ment talán 8-9 hónapos koráig, amikor rájött, hogy ha ráüt a gyerek kezére, akkor az eszik. És fennhangon hirdette, hogy milyen jó módszert talált, még ki is emelte a kérdést.

Tudjátok, nekem ezek a tötrénetek sokkal életszerűbben és hihetőbbek, mint ez az Isten nevében való verés. Sajnos én is belenéztem ebbe a könyvbe, egy másik fórum könyv-égető topikjában ki is beszéltük.


Számomra csak az a fura, hogy a gyerek kezére való rácsapás, meglegyintás teljesen elfogadott az anyukák körében, arra mindenki azt mondja, hogy ja, én nem verem a gyereket. Pedig dehogynem!! Az is testi fenyítés. És ha feljön egy ilyen, durvább téma, akkor meg mindenki ki van akadva. Akkor hol a határ??? Picit szabad, nagyon nem?


Szerintem egyáltalán nem szabad. CSak sokan ezt nem így gondolják.

2011. febr. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
2011. febr. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Hihetetlen hogy miket irnak az ANYAK ha megutod agyerekedet akkor o is megut es hat csodalkoznak majd a szulok hogy verekszik a gyerek es nem fogjak fol hogy toluk tanulta
2011. febr. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!