Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » "Újra divat a verés? "ÁÁÁÁÁÁÁÁ...

"Újra divat a verés? "ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

Figyelt kérdés

Éppen ma olvastam az alábbi cikket: [link]



A tisztakezek.info-s kérdést olvasva gondoltam én is megosztom veletek. Döbbenet milyen emberek vannak!

( http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


2011. febr. 4. 15:04
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
59%
nezzunk vissza egy kicsit a multba amikor a tanar vesszovel tartotta sakkban a gyerekeket.Na probalt volna akkor barmelyik gyerek kotekedni vagy megverni a tanart.Rendes emberek lettek ok is akik megtanultak tisztelni az idosebeket.engem is megfenyitetek ha rosz voltam,semmi bajom nem lett.
2011. febr. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
49%

Az említett könyvre még évekkel ezelőtt bukkantam rá, mivel keresztény vagyok, és kíváncsiságból kerestem a neten "szakirodalmat." Azóta megszületett a kicsim, és újra rákerestem. Többszöri nekifutásra sikerült végigolvasnom, utólag nem tudom, miért erőltettem... ISZONYÚ! Ez nem arról szól, hogy üss-e a gyerek popsijára, ha már nem bírsz vele, hanem hogy vesszőzd MINDENÉRT! Ajakbiggyesztésért, főzelék meg nem evéséért, lefekvés után az ágyból való felkelésért, sőt, akkor is, ha egy "parancsodra" (ezekkel a szavakkal) megkérdezi, miért...? A kedves szerzőpáros szerint meg kell verni a síró héthónapost, mert "Ha elég nagy ahhoz, hogy hisztizzen, legyen elég nagy ahhoz is, hogy kikapjon." Példaként hozzák azt a jólnevelt hároméves kislányt, aki anyukásat játszott a játék babájával, és folyamatosan verte, így látszott, hogy már "felkészült arra, hogy boldog, engedelmes gyermeket neveljen". A 10-12 hónapos gyereket, ha hívásra nem jön, addig kell ütni, amíg nem engedelmeskedik.

A "kedvenc" történetem szerint pedig egy amish apuka háromnegyed órán keresztül ütötte az egyéves "nehezen kezelhető" fiát, aki le szeretett volna mászni az öléből, hogy játszhasson. Hogy hogyan hagyhatta mindezt az anyja? Tudta, hogy mindannyiuk boldogsága forog kockán, ezért hiába hallotta, hogy a kisfia sír utána, úgy tett, mintha ott sem lenne...


Ez nem fájdalmatlan kézrecsapásokról szól, hanem a gyermek folyamatos terrorban tartásáról. Mi Magyarországon már tudjuk, mit okoz a feltétlen engedelmesség (a második világháború alatt a zsidók deportálásában az egész államaparátus közreműködött, néhány százan tiltakoztak csak a százhúszezer emberből), Amerika szerencsésebb történelmű ország, ott még lehet ilyesmivel hülyíteni a népet.

2011. febr. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

nekem erről a könyvről anyukám jutott az eszembe amikor a dédim összepakolta neki a kaját és egy botra kötve világnak engedte. Anyum mindig viccesen meséli, milyen jó volt az ajtóban találkozni a dédipapával aki épp akkor jött haza amikor a mama világgá küldte!! és még azt is viccesnek találja amikor annyira sikerült önszántából világgá menni hogy fél napig keresték a faluban.

Nekem ez kegyetlenség, neki megy egy teljesen elfogadott akkori reakció a rosszalkodásra.

Még jó hogy ma már a hasonló lelki terror na meg a verés nem "divat".

2011. febr. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!